pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,191-4,200 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955340
    pomm
    Felhasználó

      Sziasztok! Hetek óta ezt kapom amikor upgrade-elni szeretnék:

      Downloading ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slackware-10.0/ libshout 1.0.9-i486-1rob [28K]…Done
      Could not find MD5 checksum for dvd+rw-tools, override with –no-md5
      Downloading ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slackware-10.0/ dvd+rw-tools 5.21.4.10.8-i486-1pcx [0K]…Done
      Could not find MD5 checksum for dvd+rw-tools, override with –no-md5
      Download of dvd+rw-tools incomplete
      root@pomm:/home/pomm#

      Más sem tud vagy csak nálam cseszexik? :angry:

      Hozzászólás: Multiprocesszoros kernel – SMP #1980274
      pomm
      Felhasználó
        Hozzászólás: mc ssh,ftp kapcsolat #1980059
        pomm
        Felhasználó

          az ftp a 21-es port, alapból…

          Hozzászólás: mc ssh,ftp kapcsolat #1980057
          pomm
          Felhasználó

            esetleg gftp és grafikusan kezelhetõ is…

            Hozzászólás: Ami korrektul települ… #1980086
            pomm
            Felhasználó

              Mint egy nagyon láma, azért megjegyezném, hogy a hw-ék nagyrészt kernel függõk, ha meg nem, akkor driver van hozzájuk ( ha van ). Magyarul, ha vmi nem megy uhu1.1, kernel 2.4.26, de megy süsü kernel 2.6.0 ( ez csak durva példa ) akkor forgatok egy kernelt uhu alá vagy patchet keresek. Ha van uhu-s csomi meg süsü-s csomi, de slackis nincs, akkor installálom forrásból és csinálok egy slackis csomit, hogy másnak már ne kelljen 😀
              Tehát kisbetu-vel értek teljesen egyet! 😀
              Slack alatt, amúgy pont jó a vga támogatás, csak ismerni kell az xorgconfig parancsot, meg a hw-t. Debián már húzósabb, de a sid ott is sirály. Gentoo meg egy külön állat faj, amire épp készülök visszatérni…Ami biztos, ha vmi nem ment, akor az az én ismereteimnek a hiányára volt visszavezethõ 99.9%-ban

              Uff

              Hozzászólás: 32 bites színmélységet hogyan? #1978492
              pomm
              Felhasználó

                Vizsla, azt leszámítva, hogy én és még sokan, rengeteget tanultunk ebben a témában, kár lenne vitatkoznod egy olyan emberrel,aki saját magát sem vállalja fel…provokátor, hagyd már, valszeg a http://www.winforum.hu -t gépelte félre.. 😀

                Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979879
                pomm
                Felhasználó

                  Elszomorítalak, nálam sirályul müxik…
                  Nos, még egy tipp, ami ha nem jön be sem árt. Másold át az MPlayer-1.0pre5-nek az /etc tartalmát a ./mplayer könyvtárba.
                  Gondolom itt nem felejtetted el a v4l-et v4l2-re cserélni…

                  Hozzászólás: OO villám #1978920
                  pomm
                  Felhasználó

                    Nálam annyi sincs… ( slacki ). Amúgy mind az uhu, mind a suse úgy cuzámmen sokkal lassabb, pláne a suse.

                    Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979877
                    pomm
                    Felhasználó

                      root-ként is csinálhatod, userként is. A make install CSAK rootként megy a többi ( ./configure, make ) userként is. Csinálhatod rootként, baj nem lesz belõle…

                      Hozzászólás: Felvétel TV-rõl #1979876
                      pomm
                      Felhasználó

                        nincs baj ( legalábbis ebbõl nem derül ilyen ki ) a codec-kel, hanem:

                        srate=48000 is not an MEncoder option
                        Exiting… (error parsing cmdline)
                        ezzel van gondja.
                        Próbáld ezt:

                        mencoder tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:width=720:height=576:norm=PAL -vf pp=0x20000,denoise3d=4:4:5 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -oac pcm -o /home/pomm/tv_rec.avi

                        vagy ezt

                        mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -tv on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi -lameopts cbr:br=192

                        asszem az mpeg2-es hang a cvs-tõl van bent és sztem ez azzal függ össze ( javítsatok, ha hülyeséget mondtam! )

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,191-4,200 / 5,573