Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok! Hetek óta ezt kapom amikor upgrade-elni szeretnék:
Downloading ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slackware-10.0/ libshout 1.0.9-i486-1rob [28K]…Done
Could not find MD5 checksum for dvd+rw-tools, override with –no-md5
Downloading ftp://ftp.slackware.hu/linuxpackages/Slackware-10.0/ dvd+rw-tools 5.21.4.10.8-i486-1pcx [0K]…Done
Could not find MD5 checksum for dvd+rw-tools, override with –no-md5
Download of dvd+rw-tools incomplete
root@pomm:/home/pomm#Más sem tud vagy csak nálam cseszexik? :angry:
az ftp a 21-es port, alapból…
esetleg gftp és grafikusan kezelhetõ is…
Mint egy nagyon láma, azért megjegyezném, hogy a hw-ék nagyrészt kernel függõk, ha meg nem, akkor driver van hozzájuk ( ha van ). Magyarul, ha vmi nem megy uhu1.1, kernel 2.4.26, de megy süsü kernel 2.6.0 ( ez csak durva példa ) akkor forgatok egy kernelt uhu alá vagy patchet keresek. Ha van uhu-s csomi meg süsü-s csomi, de slackis nincs, akkor installálom forrásból és csinálok egy slackis csomit, hogy másnak már ne kelljen 😀
Tehát kisbetu-vel értek teljesen egyet! 😀
Slack alatt, amúgy pont jó a vga támogatás, csak ismerni kell az xorgconfig parancsot, meg a hw-t. Debián már húzósabb, de a sid ott is sirály. Gentoo meg egy külön állat faj, amire épp készülök visszatérni…Ami biztos, ha vmi nem ment, akor az az én ismereteimnek a hiányára volt visszavezethõ 99.9%-banUff
Vizsla, azt leszámítva, hogy én és még sokan, rengeteget tanultunk ebben a témában, kár lenne vitatkoznod egy olyan emberrel,aki saját magát sem vállalja fel…provokátor, hagyd már, valszeg a http://www.winforum.hu -t gépelte félre.. 😀
Elszomorítalak, nálam sirályul müxik…
Nos, még egy tipp, ami ha nem jön be sem árt. Másold át az MPlayer-1.0pre5-nek az /etc tartalmát a ./mplayer könyvtárba.
Gondolom itt nem felejtetted el a v4l-et v4l2-re cserélni…Nálam annyi sincs… ( slacki ). Amúgy mind az uhu, mind a suse úgy cuzámmen sokkal lassabb, pláne a suse.
root-ként is csinálhatod, userként is. A make install CSAK rootként megy a többi ( ./configure, make ) userként is. Csinálhatod rootként, baj nem lesz belõle…
nincs baj ( legalábbis ebbõl nem derül ilyen ki ) a codec-kel, hanem:
srate=48000 is not an MEncoder option
Exiting… (error parsing cmdline)
ezzel van gondja.
Próbáld ezt:mencoder tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:width=720:height=576:norm=PAL -vf pp=0x20000,denoise3d=4:4:5 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -oac pcm -o /home/pomm/tv_rec.avi
vagy ezt
mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vhq:vbitrate=2000:keyint=500 -tv on:driver=v4l:width=720:height=576:amode=0:adevice=/dev/dsp:input=0 -o tv_rec.avi -lameopts cbr:br=192
asszem az mpeg2-es hang a cvs-tõl van bent és sztem ez azzal függ össze ( javítsatok, ha hülyeséget mondtam! )
-
SzerzőBejegyzés