Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Még ezekkel az infikkel sincs senkinek semmi 5lete?
Idáig jutottam:root@pomm:/home/pomm# ./lircs -c
Starting LIRC clients … doneaztán mplayert indítom és ezt kapom:
lirc támogatás indítása…
mplayer: could not connect to socket
mplayer: A csatlakozás megtagadva
Nem tudtam megnyitni a lirc támogatást!
Nem fogod tudni használni a távirányítót:blink:
Azért a 12 sec kicsit sok! Nekem routerem van ( így fix ip-je van a gépemnek ), de a havernál sima adsl modemnél sem több, mint 3-4 sec.
A következõ kérdésem lenne.
Billenyükombinációk kellenének midnight commanderhez.
Ha valaki tud ilyet nagyon megköszönném, ha leírná.
A legfõképpen ezek kellenének.
Hogy lehet egy billenyûkombinációval abc szerint keresni egy könyvtárban?
Hogy lehet egy kombinációval azt megoldani, hogy ugyanaz legyen a jobb
és a bal panalon is?Ez nem általános! Nálam pl. nem kellett!!! ( axelero )
Azokat a progikat ( telepítõ cd ) talán meg kellene nézni! Uhu indít, cd betesz, terminálba —-> mc ( hasonló, mint a norton ), aztán bemenni az /mnt/cd-be és a programra ( tar.gz ) ráenterezni. Ott readme-re és F3!
Ha a konzol nem a haverod, akkor írd bele, hogy mc, mert gondolom azért nortont használtál már, ez meg hasonló. Nem szoktam én sem vi-vel vagy joe-val szerkeszteni a configokat, mazochista nem vagyok 😀 .
A honlapomon van fent egy install script is, ez a netrõl letölti és installálja a függõségekkel együtt ( mplayer ) Jó tanács, ha cvs-t szeretnél, akkor kelleni fog az ffmpeg is, mert cvs-ben nincs benne. Bõvebb leírást szintén találsz nálam.
Nézd meg linux alól mi látszik? Nekem – igaz ext3-as – is volt gondom, állandóan hibát jelzett, lemountoltam, lefutattam az fsck-t, kérdezte közben, hogy mit csináljon ( figyelmesen érdemes válaszolni ) majd egy lost found könyvtárban megvoltak az adataim és a partició is rendben lett. Azóta ilyen gondom nincs. Illetve a zixpé egyszer nekem is szétvágta pont ugyanígy az adataim, egy áramszünet után ( akkor váltottam linuxra ), de mindent nem tudtam helyre állítani.
Nos, akkor megteheted, hogy írod az x.org-ot, hogy ne 24 hanem 32 legyen az alap. Sztem, ha nem kínálja fel, nem fog menni, de megpróbálhatod.
Nekem gond nélkül megy. Tuti rosszul állítasz be vmit! Csak annyiból, hogy nem megy, senki nem fog neked tudni segíteni!!!
-
SzerzőBejegyzés