pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,241-4,250 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: dcgui #1978498
    pomm
    Felhasználó

      Gimp-pel szuper screenshotot lehet csinálni 🙂

      Hozzászólás: lirc #1974893
      pomm
      Felhasználó

        megköszönném, nem kell annyit gépelnem 🙂

        [email protected]

        Hozzászólás: Frugalware #1977381
        pomm
        Felhasználó

          ok, köszi, mindig aktuális, amibõl tanul az a diónyi agyam 🙂

          Hozzászólás: lirc #1974891
          pomm
          Felhasználó

            MM, köszi, ezer hála!!! Megy 🙂
            Már csak configolnom kell az mplayerhez és a tvtimne-hoz. Nincs véletlen egy kész configod??? 😀
            Köszi segítséget, ha minden megy, ki is raknom a netre!

            Hozzászólás: lirc #1974889
            pomm
            Felhasználó

              root@pomm:/home/pomm# lsmod
              Module Size Used by Not tainted
              usbserial 19196 0 (unused)
              usb-ohci 19016 0 (unused)
              ehci-hcd 18156 0 (unused)
              usbcore 62220 1 [usbserial usb-ohci ehci-hcd]
              tuner 10664 1 (autoclean)
              bttv 95136 1
              i2c-algo-bit 7560 1 [bttv]
              i2c-core 13060 0 [tuner bttv i2c-algo-bit]
              videodev 6336 4 [bttv]
              sis900 13004 1
              crc32 2848 0 [sis900]
              agpgart 45764 0 (unused)
              root@pomm:/home/pomm#

              modprobe mi is???????? :blush: :blush: :blush:

              Hozzászólás: lirc #1974887
              pomm
              Felhasználó

                úgy 40 szer 🙂
                De nem raktam be a modulok közé, amíg nem megy! Simán lehóztam a cvs-t ( ebben már van kworld 😉 ) steup.sh, kiválasztottam, make; make install; chmod 666 /dev/lircd és ennyi

                Hozzászólás: lirc #1974885
                pomm
                Felhasználó

                  nyertél, a lircs -c után már nem megy…van tipped miért?

                  Hozzászólás: lirc #1974883
                  pomm
                  Felhasználó

                    root@pomm:/home/pomm# irw
                    connect: Connection refused
                    root@pomm:/home/pomm# lircd
                    root@pomm:/home/pomm# irw
                    root@pomm:/home/pomm#

                    de nem csinál semmit… <_<

                    Hozzászólás: lirc #1974881
                    pomm
                    Felhasználó

                      Hali! Reméltem, hogy idenézel! 😀

                      Nos, sajna más a gond 🙁 :

                      root@pomm:/home/pomm# chmod 666 /dev/lircd
                      root@pomm:/home/pomm# lircd
                      root@pomm:/home/pomm# ./lircs -c
                      Starting LIRC clients … done
                      root@pomm:/home/pomm# mplayer /mnt/pomm/szorakozas/filmek/kiiratlan/kretenek_de_extremek.avi
                      MPlayer dev-CVS-040917-06:00-3.3.4 © 2000-2004 MPlayer Team

                      CPU: Advanced Micro Devices Athlon 4 /Athlon MP/XP Palomino 1660 MHz (Family: 6, Stepping: 2)
                      Detected cache-line size is 64 bytes
                      CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNow2: 1 SSE: 1 SSE2: 0
                      x86-os CPU – a következõ kiterjesztések használata: MMX MMX2 3DNow 3DNowEx SSE

                      Reading config file /usr/local/etc/mplayer/mplayer.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
                      Reading config file /root/.mplayer/config
                      Reading /root/.mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/root/.mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
                      Reading /usr/local/etc/mplayer/codecs.conf: Can’t open ‘/usr/local/etc/mplayer/codecs.conf’: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
                      Befordított codecs.conf – ot használom.
                      font: can’t open file: /root/.mplayer/font/font.desc
                      font: can’t open file: /usr/local/share/mplayer/font/font.desc
                      Linux hardveres RTC idõzítés használata (1024Hz)
                      Can’t open input config file /root/.mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
                      Can’t open input config file /usr/local/etc/mplayer/input.conf: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
                      Falling back on default (hardcoded) input config
                      lirc támogatás indítása…
                      mplayer: could not connect to socket
                      mplayer: A csatlakozás megtagadva
                      Nem tudtam megnyitni a lirc támogatást!
                      Nem fogod tudni használni a távirányítót

                      /mnt/pomm/szorakozas/filmek/kiiratlan/kretenek_de_extremek.avi lejátszása
                      Ez egy AVI formátumú file!
                      VIDEO: [DIVX] 720×404 24bpp 25,000 fps 899,0 kbps (109,7 kbyte/s)
                      ==========================================================================
                      Audio dekóder meghívása: [liba52] AC3 decoding with liba52
                      Using SSE optimized IMDCT transform
                      AC3: 5.1 (3f+2r+lfe) 48000 Hz 384,0 kbit/s
                      Using MMX optimized resampler
                      AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, 16 bit (0x10), ratio: 48000->192000 (384,0 kbit)
                      Selected audio codec: [a52] afm:liba52 (AC3-liba52)
                      ==========================================================================
                      open: Nincs ilyen eszköz
                      vo_mga: Couldn’t open /dev/mga_vid
                      open: Nincs ilyen eszköz
                      vo_mga: Couldn’t open /dev/mga_vid
                      vo: X11 running at 1024×768 with depth 24 and 32 bpp („:0” => local display)
                      ==========================================================================
                      Video dekóder meghívása: [ffmpeg] FFmpeg’s libavcodec codec family
                      Selected video codec: [ffodivx] vfm:ffmpeg (FFmpeg MPEG-4)
                      ==========================================================================
                      Checking audio filter chain for 48000Hz/2ch/16bit -> 48000Hz/2ch/16bit…
                      AF_pre: af format: 2 bps, 2 ch, 48000 hz, little endian signed int
                      AF_pre: 48000Hz 2ch Signed 16-bit (Little-Endian)
                      AO: [oss] 48000Hz 2ch Signed 16-bit (Little-Endian) (2 bps)
                      Building audio filter chain for 48000Hz/2ch/16bit -> 48000Hz/2ch/16bit…
                      Lejátszás indítása…
                      VDec: vo config kérés – 720 x 404 (preferált csp: Planar YV12)
                      VDec: using Planar YV12 as output csp (no 0)
                      A film aspect értéke 1,78:1 – aspect arány javítása.
                      VO: [xv] 720×404 => 720×404 Planar YV12
                      New_Face failed. Maybe the font path is wrong.
                      Please supply the text font file (~/.mplayer/subfont.ttf).
                      subtitle font: load_sub_face failed.
                      A: 9,7 V: 9,7 A-V: -0,000 ct: 0,003 244/244 11% 5% 1,7% 0 0 0%
                      Kilépek… (Kilépés)
                      root@pomm:/home/pomm#

                      Hozzászólás: lirc #1974879
                      pomm
                      Felhasználó

                        jah és ha játszom a lirc-cel ( újraindítgatom mert leáll ) van amikor ezt kapom ( hátha segít segíteni nekem 😆 ):

                        Lirc error 🙁 0,0 A-V: 0,077 ct: 0,000 1/ 1 0% 0% 0,0% 0 0 0%
                        Error while reading cmd fd 4: Sikerült

                        Ezt totál passzolom

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,241-4,250 / 5,573