pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,271-4,280 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Méé lassú a SuSE #1978352
    pomm
    Felhasználó

      esetleg:

      hdparm -Tt /dev/hda ( vagy hdb;hdc;hdd )
      na és persze man hdparm

      Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978081
      pomm
      Felhasználó

        janusz, neked sincs akkor a távirányítóhoz 5leted? Van még egy usb-és sigmateles irdám, esetleg… ha tv karis kimenet gáz..

        Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978079
        pomm
        Felhasználó

          Jó kis dolog az UHU 1.2, csak két problémám van:
          – kdm nem haljandó elindítani a ablakkezelõket (csak úgy csinál mint ha ctrl+alt+bcksp-t nyomnék amikor tölti be pl kde-t), ha õ van beállítva a runlevel fájljában. Ha elõször elindítom a gdm-et, kilépek, majd elindítom a kdm-et minden ok,
          nem találok semmi hibaüzenetet
            jaaa és nem hajlandó felmenni rendesen egyik official nvidia driver se.
          53.36 felmegy majd ha gépet újraindítom behal, még a /dev/nvidia eszköz sincs meg. A 61.11 meg a kernel-source-ra köpdös hogy biztos nincs fönn
            pedig megnéztem fönnt van 🙂
          [align=right][snapback]90424[/snapback][/align]

          http://lists.uhulinux.hu/
          itt tucc bugot jelenteni

          Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978077
          pomm
          Felhasználó

            Kártyába dugható, ezt adták hozzá 🙂

            Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978075
            pomm
            Felhasználó

              kworld tv tunerem van, ahhoz amit adtak, passz, van a remote-ban ilyen config.

              Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978073
              pomm
              Felhasználó

                Márpedig ott volt vmi lirc vagy mi, nah mindegy, itt van a kínlódásom uhu 1.1-gyel:

                http://www.linuxforum.hu/ipbmb/lofiversion….php/t7055.html

                Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978070
                pomm
                Felhasználó

                  miert nem jo neked az a lirc, ami benne van az uhu-ban???
                  [align=right][snapback]90408[/snapback][/align]

                  Mert nem ment ( legalábbis 1.1 alatt ), a hupon ajánlották ezt a verziót, mert már támogatja a kworld-öt. Csak slack alatt nem megy az istennek se. Visszatérve az uhu-ra, már kerestem a vezpulton, ezek szerint máshová tettétek ( 3. féltõl származó…blabla ), mert az uhu 1.1-ben ott volt.

                  Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978068
                  pomm
                  Felhasználó

                    root:~# cd /home/pomm/lirc-0.7.0pre8/
                    root:/home/pomm/lirc-0.7.0pre8# ./setup.sh
                    which: no dialog in (/root/bin:/usr/local/sbin:/sbin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/bin:/usr/lib/ccache:/usr/bin)
                    dialog not found!
                    root:/home/pomm/lirc-0.7.0pre8#

                    ezt 1.1 alatt nem tapasztaltam…nem mintha ment volna a lircem 🙂

                    Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978067
                    pomm
                    Felhasználó

                      Egmont valaszolt is mar ra, de meg nem oldotta meg…
                      [align=right][snapback]90385[/snapback][/align]

                      Nha végre, segíteni is tudtam, nem csak kritizálni 😀 .
                      Majd még tesztelgetem…Amúgy egy kérdés. A lircet nem tudom installálni. Restart és írom a hibaüzit, ha bug beküldöm…

                      Hozzászólás: Háttérkép az UHU Paffon #1978065
                      pomm
                      Felhasználó

                        Janusz, köszi a választ! Pont ebbe reménykedtem! 🙂
                        Amúgy van egy hiba amit észere vettem ( listára elküldtem ), amikor lelõttem az xdm -t, kdm-t, gdm -t. Majd a következõ indulásnál ugye karakteres felületen indul. Belépek userként és startx-re, startx kde-re, startx gnome-ra elindul és össezomlik az X. Belépek root-ként, elindul. Utána ismét userként, akkor már úgyis megy.Többször megnéztem, mindig így volt. Ha kdm-et vagy gdm-et használtam, a hiba nem jelentkezett.
                        További jó munkát! 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,271-4,280 / 5,573