Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
esetleg:
hdparm -Tt /dev/hda ( vagy hdb;hdc;hdd )
na és persze man hdparmjanusz, neked sincs akkor a távirányítóhoz 5leted? Van még egy usb-és sigmateles irdám, esetleg… ha tv karis kimenet gáz..
Jó kis dolog az UHU 1.2, csak két problémám van:
– kdm nem haljandó elindítani a ablakkezelõket (csak úgy csinál mint ha ctrl+alt+bcksp-t nyomnék amikor tölti be pl kde-t), ha õ van beállítva a runlevel fájljában. Ha elõször elindítom a gdm-et, kilépek, majd elindítom a kdm-et minden ok,
nem találok semmi hibaüzenetet
jaaa és nem hajlandó felmenni rendesen egyik official nvidia driver se.
53.36 felmegy majd ha gépet újraindítom behal, még a /dev/nvidia eszköz sincs meg. A 61.11 meg a kernel-source-ra köpdös hogy biztos nincs fönn
pedig megnéztem fönnt van 🙂
[align=right][snapback]90424[/snapback][/align]http://lists.uhulinux.hu/
itt tucc bugot jelenteniKártyába dugható, ezt adták hozzá 🙂
kworld tv tunerem van, ahhoz amit adtak, passz, van a remote-ban ilyen config.
Márpedig ott volt vmi lirc vagy mi, nah mindegy, itt van a kínlódásom uhu 1.1-gyel:
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/lofiversion….php/t7055.html
miert nem jo neked az a lirc, ami benne van az uhu-ban???
[align=right][snapback]90408[/snapback][/align]Mert nem ment ( legalábbis 1.1 alatt ), a hupon ajánlották ezt a verziót, mert már támogatja a kworld-öt. Csak slack alatt nem megy az istennek se. Visszatérve az uhu-ra, már kerestem a vezpulton, ezek szerint máshová tettétek ( 3. féltõl származó…blabla ), mert az uhu 1.1-ben ott volt.
root:~# cd /home/pomm/lirc-0.7.0pre8/
root:/home/pomm/lirc-0.7.0pre8# ./setup.sh
which: no dialog in (/root/bin:/usr/local/sbin:/sbin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/bin:/usr/lib/ccache:/usr/bin)
dialog not found!
root:/home/pomm/lirc-0.7.0pre8#ezt 1.1 alatt nem tapasztaltam…nem mintha ment volna a lircem 🙂
Egmont valaszolt is mar ra, de meg nem oldotta meg…
[align=right][snapback]90385[/snapback][/align]Nha végre, segíteni is tudtam, nem csak kritizálni 😀 .
Majd még tesztelgetem…Amúgy egy kérdés. A lircet nem tudom installálni. Restart és írom a hibaüzit, ha bug beküldöm…Janusz, köszi a választ! Pont ebbe reménykedtem! 🙂
Amúgy van egy hiba amit észere vettem ( listára elküldtem ), amikor lelõttem az xdm -t, kdm-t, gdm -t. Majd a következõ indulásnál ugye karakteres felületen indul. Belépek userként és startx-re, startx kde-re, startx gnome-ra elindul és össezomlik az X. Belépek root-ként, elindul. Utána ismét userként, akkor már úgyis megy.Többször megnéztem, mindig így volt. Ha kdm-et vagy gdm-et használtam, a hiba nem jelentkezett.
További jó munkát! 😉 -
SzerzőBejegyzés