pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,321-4,330 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hauppauge WinTV PVR 350 install #1977668
    pomm
    Felhasználó

      modprobe bttv -re mit dob ki? lsmod mit ír?

      Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971416
      pomm
      Felhasználó

        slap-get-rõl ugyanezt gondoltam 2 hónapja, aztán rájöttem, hogy saját balf@szság 😀
        Egyszerû, mint a pofon…/etc/slapt-get/slapt-getrc szerkeszt, slapt-get –update és már megy is…

        Hozzászólás: Vinyót kivenni #1977631
        pomm
        Felhasználó

          A következõt javaslom:
          Elösször is, kiveszed a vinyót, bekapcsolod a géped és megnézed megy-e!
          Ha igen, akkor nincs tovább! 😀
          Ha nem, akkor megpróbálhatod, hogy csinálsz egy boot cd-t ( teljes és érthetõ leírást a honlapomon találsz, ha vmi nem világos rám dobhatsz egy mélt vagy írhatsz ide vagy a honlapora, segítek ) majd megpróbálod megint. Ha így sem megy, akkor innen folytatjuk.., de valszeg, akkor a reinstall segít csak…

          Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971414
          pomm
          Felhasználó

            xorgconfig

            aztán válaszolj a kérdésekre. Lehet feltette az xorg6.8.1-et, azt én is felraktam, értelemszerûen újra kellett configolnom az xorg-ot.

            Jah, és nem reklám, de a slapt-get sztem jobb…

            Hozzászólás: Linux leállítása (ohne power-gomb) #1977663
            pomm
            Felhasználó

              Jha, majd elfelejtettem, megpróbálhatod a vezpulton is beállítani, hogy acpi-t használjon és ne apm-et vagy fordítva…

              Hozzászólás: Linux leállítása (ohne power-gomb) #1977662
              pomm
              Felhasználó

                Milyen linux, mlyen kernel?
                Nálam a slack pl. default kernele vmiért, õ tudja miért, az apm-et rakja fel, holott nekem azzal nem megy, csalk acpi-vel. Tehát valszeg nálad is ez van. Ha ujrafordítod, menni fog…

                Hozzászólás: TV-Tuner – HELP #1977605
                pomm
                Felhasználó

                  az lsmod ( lista modulok ) kilistázza, hogy milyen modulok vannak betöltve 🙂 Tehát, ez csak ellenörzésre jó!! A tvtime-ot mindenképp próbáld meg! A menüben állítsd be, hogy PAL legyen ( defaultból NTSC ) és a frekvencia Európa. Aztán hagyd, hogy keresse a csatikat. Amikor startoltatod a géped, betölti a bttv-t és a tunert? ( mindekettõ OK vagy errorozik? )
                  Jah, a csomit a legegyszerûbben úgy installálod, hogy shell —>su—-> megadod a root jelszavad


                  > mc ( hasonlít a nortonhoz )
                  utána kikeresed a csomagot, rámész, enter, installra mész, enter
                  Aztán kilépsz az mc-bõl ( F10 ) aztán a root shellbõl ( exit ) és bepötyögöd : tvtime
                  Láss csodát, kész 😉

                  Hozzászólás: TV-Tuner – HELP #1977603
                  pomm
                  Felhasználó

                    Melyik programmal prószáltad? Ha zappinggal, akkor ne csodálkozz, az vmiért nekem sem megy…próbáld a tvtime-ot.
                    Shell= parancssor
                    Ha kde használsz, akkor konsole-t keress, ha gnome-ot, akkor gterm-et, amúgy még az xterm is lehet.
                    tvtime-ot innen szedhetsz le uhu-s csomiban:

                    http://ubk.uhulinux.hu/1.1/saga/tvtime_0.9.12-1.1_i386.uhu
                    Azt azért nézd meg, hogy rendesen betölti-e a modulokat:
                    parancs shellben : lsmod

                    Hozzászólás: DVD-írás #1977423
                    pomm
                    Felhasználó

                      Hm, nekem is ilyen van és müxik is. Bár most, hogy belegondolok, nem teszteltem asztali lejátszón.
                      DVD struktúra rendben van?Az mplayer lejátsza úgy, hogy dvd-nek nyitod meg? User-ként azért nem tudsz írni, mert a growisofs-nek csak root joga van. Ha adsz neki jogot menni fog. Persze ezzel majd lesz gondod, mert nálam elõferdült, hogy utána ( írás userként ), nem olvasott be semmit restartig, de írni írt. Szvsz, valszeg az automount kavart be. Uhu alatt, amúgy is gebaszos a k3b 🙁 , ékezeteket nem szereti. Amióta slacket alatt írok csak, ezek a problémák megszûntek.

                      Hozzászólás: Hangbajok #1977345
                      pomm
                      Felhasználó

                        hmmm.. a linux tokeletes szorakozasra is 😉
                        [align=right][snapback]89234[/snapback][/align]

                        Nem pontos!!! A linux jobb szorakozásra is mint bármi má$!!!

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,321-4,330 / 5,573