pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,311-4,320 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: TV-Tuner – HELP #1977614
    pomm
    Felhasználó

      Nah, akkor nézd meg otthon, és nézd meg a doksit is, lehet, hogy benne van pontosan. Aztán én is megnézem majd neked, csak épp egy új disztrit próbálgatok :rolleyes: ( nem fogod elhinni, a tvtuneremmel görcsölök 😀 )

      Hozzászólás: Frugalware #1977379
      pomm
      Felhasználó

        Sziasztok!
        Nah szóval megakadtam :blush: …
        Beszeretném configolni a tvkarim, de itt az /etc-ben nincs modules.conf, Akkor hová kell itt írni a kártyám paramétereit?

        Hozzászólás: TV-Tuner – HELP #1977611
        pomm
        Felhasználó

          Az uhu doksi szerint a card lehet 16;50;70; a tunerrõl nem írtál semmit, de látom terric-kel próbálkozol, abból van pár, de az ntsc-t kihagyhatod ( sztem ), tehát marad a 0;18;19;20;22;34
          Ezekkel kellene probálkoznod. Ha pontosan tudod a kártyád típusát, megnézheted te is a doksit ( 2-es cd ). Mond, hogy nem akarok segíteni, még az dvd-t is elõkerestem az uhu iso-val… 😀

          Hozzászólás: TV-Tuner – HELP #1977610
          pomm
          Felhasználó

            Nos, ami piros arról a bemenetrõl vesz fel hangot. Persze ez változtatható. A zöld pedig, hogy használatban van ( ha „ég” ).
            Toma javaslatát is próbáld meg, de ha az egyik opcióval nem ment, próbáld másikkal. Elõfordulhat újabb vagy régebbi kiadás ugyan olyan kártyából, és lehet, tök más a chip, a tuner, stb..

            Hozzászólás: hálózat hogyan? #1971419
            pomm
            Felhasználó

              nah, vmi jó hír…hehe, jó linuxozást…

              Hozzászólás: Hangbajok #1977347
              pomm
              Felhasználó

                Nah ja, ha csak ezért forgatsz kernelt, valóban bonyulultabb, de mivel sosem árt optimalizálni ( új installnál pláne ) úgyis leforgatom a kernelt, akkor meg már bevágtam stabilan a vga-t, meg a hangot, meg az ethernet karim…második startnál nem volt gond. ( Az elsõnél volt, amit fentebb is írtak )

                Hozzászólás: net mikrohullámon #1953631
                pomm
                Felhasználó

                  Ha már úgyis odaadták, próbáld ki! 😀 Aztán számolj be róla!
                  Egy uhu install 10 perc, lassabb gépen max 20, hajrá! 😉

                  Hozzászólás: Frugalware #1977378
                  pomm
                  Felhasználó

                    Köszi, de közben lehúztam a netrõl és most már megy ( kde ), lehet az installnál kihagytam vmit…
                    Amûgy látom betették az a supermountot, most megyek megnézem, hogyan lehet lelõni, mert rém lassú 🙁

                    Hozzászólás: TV-Tuner – HELP #1977607
                    pomm
                    Felhasználó

                      Már bocsi,de nem értelek!!!
                      Ezt TE írtad:

                      # /etc/modules.conf
                      options tuner type=16
                      options bttv card=38 radio=1

                      Most mi az a card=50 és a tuner=0
                      :blink:
                      A tuner=0, amúgy sztem nem fog menni…

                      Hozzászólás: Frugalware #1977375
                      pomm
                      Felhasználó

                        Hm…felrakta már vki ezt a disztrit? Mert nálam a kde nem akar indulni…az x megy, most is az alól írok, mert a konqueror elindult 🙂
                        Asszem majd eltesztelgetem, eddig oks, mert a slackis alapokkal bekonfigoltam eddig mindent. hehe, kiváncsivá tett…

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,311-4,320 / 5,573