Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nah, akkor nézd meg otthon, és nézd meg a doksit is, lehet, hogy benne van pontosan. Aztán én is megnézem majd neked, csak épp egy új disztrit próbálgatok :rolleyes: ( nem fogod elhinni, a tvtuneremmel görcsölök 😀 )
Sziasztok!
Nah szóval megakadtam :blush: …
Beszeretném configolni a tvkarim, de itt az /etc-ben nincs modules.conf, Akkor hová kell itt írni a kártyám paramétereit?Az uhu doksi szerint a card lehet 16;50;70; a tunerrõl nem írtál semmit, de látom terric-kel próbálkozol, abból van pár, de az ntsc-t kihagyhatod ( sztem ), tehát marad a 0;18;19;20;22;34
Ezekkel kellene probálkoznod. Ha pontosan tudod a kártyád típusát, megnézheted te is a doksit ( 2-es cd ). Mond, hogy nem akarok segíteni, még az dvd-t is elõkerestem az uhu iso-val… 😀Nos, ami piros arról a bemenetrõl vesz fel hangot. Persze ez változtatható. A zöld pedig, hogy használatban van ( ha „ég” ).
Toma javaslatát is próbáld meg, de ha az egyik opcióval nem ment, próbáld másikkal. Elõfordulhat újabb vagy régebbi kiadás ugyan olyan kártyából, és lehet, tök más a chip, a tuner, stb..nah, vmi jó hír…hehe, jó linuxozást…
Nah ja, ha csak ezért forgatsz kernelt, valóban bonyulultabb, de mivel sosem árt optimalizálni ( új installnál pláne ) úgyis leforgatom a kernelt, akkor meg már bevágtam stabilan a vga-t, meg a hangot, meg az ethernet karim…második startnál nem volt gond. ( Az elsõnél volt, amit fentebb is írtak )
Ha már úgyis odaadták, próbáld ki! 😀 Aztán számolj be róla!
Egy uhu install 10 perc, lassabb gépen max 20, hajrá! 😉Köszi, de közben lehúztam a netrõl és most már megy ( kde ), lehet az installnál kihagytam vmit…
Amûgy látom betették az a supermountot, most megyek megnézem, hogyan lehet lelõni, mert rém lassú 🙁Már bocsi,de nem értelek!!!
Ezt TE írtad:# /etc/modules.conf
options tuner type=16
options bttv card=38 radio=1Most mi az a card=50 és a tuner=0
:blink:
A tuner=0, amúgy sztem nem fog menni…Hm…felrakta már vki ezt a disztrit? Mert nálam a kde nem akar indulni…az x megy, most is az alól írok, mert a konqueror elindult 🙂
Asszem majd eltesztelgetem, eddig oks, mert a slackis alapokkal bekonfigoltam eddig mindent. hehe, kiváncsivá tett… -
SzerzőBejegyzés