Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
fogalmam sincs, nincs winem, de ez win alatt nem lenne sem meglepõ, sem akadály…amúgy asszem, free progi..
off/
a totál commander ( vagy vmilyen másik commander – nem tudom jól emléxem-e..) kezeli a linuxos partit, miért konvertáltattok, partiztattok vele? Az a pár wines progi, amit linux alól lehúz és áttenne winre, arra egyszerûbb így.
off endpróbáltam, engem inkább idegesített a felület, mint vonzott… Ha kis wm, akkor a flux a legjobb. Csak annyi a gondom, hogy a karamba nem átlátszó, a gdesklets ( mint errõl írtam már ) nem müxik. Az xfce-t, nem fogom használni, mert nehezen testreszabható és nem találom praktikusnak. Ez az én véleményem. Amúgy meg villámgyors slack alatt a kde-m és nem nagyon bugozik… 😀 Gnome-t már csak uhu alatt indítok, mert lusta vagyok beconfigolni a fluxot, nagyrészt slack alól nyomom…
Nos, az biztos, hogy az uhu-ban fluxbox-ot használtam ( ha „kis” gui-t akartam ) és gnome-t. Ennek oka az uhu kde-je full bugos ( volt ). Amióta slacket használok, azóta flux ( amiért elõbb is ) és kde. A gnome-mal és alkalmazásaival, azok installálásával eddig csak szívtam…szvsz van némi alapja a „mezei” júzer szemszögébõl is…Persze ez az én vélememényem…. 😉
köcce elindult… most jön az apache 😀
Nos én is karambát használok.
Hm… nézd meg a következõt:
hdparm -Tt /dev/hdx
az x helyére a 80-as vinyód betüjelét írd. Ez ki fog dobni 2 értéket
A 2.-nak 40-50 MB/s körül kellene lennie, ha a dma jól müxik. Elsõ tippem, hogy nincs dma-d.root@pomm:/home/pomm# mysqld_safe
Starting mysqld daemon with databases from /usr/local/var
041010 10:13:01 mysqld endedroot@pomm:/home/pomm#
hm…szal nem tudom elindítani a mysqld-ot…
Mit említették feljebb, van rá progi, illetve az újabb kernelek kernel szinten támogotják. Ehhez forgatnod kell egyet. A kernel helpje említi, hogy ez még veszélyes, de a fórumban többen írták, hogy gond nélkül használják. Mindenesetre, célszerûbb egy fat-os particiót létrhozni, ha a win-linux között fájlokat akarsz mozgatni. Illetve – mivel linux alól sirályul olvashatod az NTFS-t és a win alól is olvashatod a linux-os partikat – vállalod azt a kis „kényelmetlenséget”, hogy win alól másolod a linuxosról a winre, ami kell.
Sztem egy kezdõnek ez a legegyszerûbb…Vagy a mysqld.sock a /temp könytárban figyel, mint nálam. 😀
-
SzerzőBejegyzés