pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,341-4,350 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Uhu és XP #1977166
    pomm
    Felhasználó

      fogalmam sincs, nincs winem, de ez win alatt nem lenne sem meglepõ, sem akadály…amúgy asszem, free progi..

      Hozzászólás: Uhu és XP #1977164
      pomm
      Felhasználó

        off/
        a totál commander ( vagy vmilyen másik commander – nem tudom jól emléxem-e..) kezeli a linuxos partit, miért konvertáltattok, partiztattok vele? Az a pár wines progi, amit linux alól lehúz és áttenne winre, arra egyszerûbb így.
        off end

        Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955336
        pomm
        Felhasználó

          próbáltam, engem inkább idegesített a felület, mint vonzott… Ha kis wm, akkor a flux a legjobb. Csak annyi a gondom, hogy a karamba nem átlátszó, a gdesklets ( mint errõl írtam már ) nem müxik. Az xfce-t, nem fogom használni, mert nehezen testreszabható és nem találom praktikusnak. Ez az én véleményem. Amúgy meg villámgyors slack alatt a kde-m és nem nagyon bugozik… 😀 Gnome-t már csak uhu alatt indítok, mert lusta vagyok beconfigolni a fluxot, nagyrészt slack alól nyomom…

          Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955334
          pomm
          Felhasználó

            Nos, az biztos, hogy az uhu-ban fluxbox-ot használtam ( ha „kis” gui-t akartam ) és gnome-t. Ennek oka az uhu kde-je full bugos ( volt ). Amióta slacket használok, azóta flux ( amiért elõbb is ) és kde. A gnome-mal és alkalmazásaival, azok installálásával eddig csak szívtam…szvsz van némi alapja a „mezei” júzer szemszögébõl is…Persze ez az én vélememényem…. 😉

            Hozzászólás: mysql & apache #1976601
            pomm
            Felhasználó

              köcce elindult… most jön az apache 😀

              Hozzászólás: superkaramba vs gdesklets #1975942
              pomm
              Felhasználó

                Nos én is karambát használok.

                Hozzászólás: dc beállítás #1960466
                pomm
                Felhasználó

                  Hm… nézd meg a következõt:

                  hdparm -Tt /dev/hdx

                  az x helyére a 80-as vinyód betüjelét írd. Ez ki fog dobni 2 értéket
                  A 2.-nak 40-50 MB/s körül kellene lennie, ha a dma jól müxik. Elsõ tippem, hogy nincs dma-d.

                  Hozzászólás: mysql & apache #1976597
                  pomm
                  Felhasználó

                    root@pomm:/home/pomm# mysqld_safe
                    Starting mysqld daemon with databases from /usr/local/var
                    041010 10:13:01 mysqld ended

                    root@pomm:/home/pomm#

                    hm…szal nem tudom elindítani a mysqld-ot…

                    Hozzászólás: Uhu és XP #1977153
                    pomm
                    Felhasználó

                      Mit említették feljebb, van rá progi, illetve az újabb kernelek kernel szinten támogotják. Ehhez forgatnod kell egyet. A kernel helpje említi, hogy ez még veszélyes, de a fórumban többen írták, hogy gond nélkül használják. Mindenesetre, célszerûbb egy fat-os particiót létrhozni, ha a win-linux között fájlokat akarsz mozgatni. Illetve – mivel linux alól sirályul olvashatod az NTFS-t és a win alól is olvashatod a linux-os partikat – vállalod azt a kis „kényelmetlenséget”, hogy win alól másolod a linuxosról a winre, ami kell.
                      Sztem egy kezdõnek ez a legegyszerûbb…

                      Hozzászólás: mysql & apache #1976595
                      pomm
                      Felhasználó

                        Vagy a mysqld.sock a /temp könytárban figyel, mint nálam. 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,341-4,350 / 5,573