pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,351-4,360 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: mysql & apache #1976588
    pomm
    Felhasználó

      bocsi, visszaszívtam… rohadt gyorstár :blush:

      Hozzászólás: mysql & apache #1976587
      pomm
      Felhasználó

        hm…vmi gond van a jogokkal… nem enged be, pedig beléptem….

        Hozzászólás: slack optikai tuning #1962153
        pomm
        Felhasználó

          Elméletileg ez fent volt/van, amúgy amit igazából nem tudok, hogy miként is müxik ez az átlátszóság az xorg-ban…hol kell ezt egyáltalán beállítani, hogyan hat ez a témákra ki, stb… errõl nincs még semmilyen doksi ( legalábbis érthetõ nyelven 😀 )

          Hozzászólás: slack optikai tuning #1962151
          pomm
          Felhasználó

            Nos, update-teltem az xorgomat 6.8.1-re, viszont arról fogalmam sincs, hogyan használhatnám a transparency-t. Lehúztam egy témát de az installnál ezt a hibaüzit kaptam:

            onnan cpoyzom, ahonnan gáz:

            checking for pkg-config… /usr/bin/pkg-config
            checking for xcomposite xfixes xdamage xrender… Package xcomposite was not found in the pkg-config search path.
            Perhaps you should add the directory containing `xcomposite.pc’
            to the PKG_CONFIG_PATH environment variable
            No package ‘xcomposite’ found

            configure: error: Library requirements (xcomposite xfixes xdamage xrender) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.
            root@pomm:/mnt/pomm/pomm/progik/teszteltek/slackware/kde/xcompmgr2.4#

            Vmit találtam errõl xcomposite-ról, de nem sokat, azt is angolul…mintha az xorg 6.8.1 része lenne…ha így van, miért is nem települt???? ( slapt-get –install )

            pomm
            Felhasználó

              Ez esetben nem egyszerûbb, ha sima ssh-t használsz? Ekkor elég egy ingyenes, betárcsázós net ( telefonos gép ). Az ip-t meg belövöd egy dyn.hu-val vagy vmi hasonló szolgáltatóval…Aztán mehet is…

              Hozzászólás: Partíció átméretezése #1971152
              pomm
              Felhasználó

                a cluster gondolsz?
                Nem lehet, hogy a defaultból felkínált root-nak lefoglalt 5% hiányzik?

                Hozzászólás: lirc #1974877
                pomm
                Felhasználó

                  Tényleg senki nem tud segíteni egy lirc beconfigolásában? Sajna az istennek sem megy…

                  Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974623
                  pomm
                  Felhasználó

                    Köszi! Egyenlõre maradok a stabilnál, élvezem egy kicsit, hogy müxik majdnem minden… 😀

                    Hozzászólás: slack optikai tuning #1962150
                    pomm
                    Felhasználó

                      Hm..nem rossz ;)… átlátszóságot hol állítod be?

                      Hozzászólás: Slackware + forgatott kernel + tv… #1974621
                      pomm
                      Felhasználó

                        hm…vanillával prószáltam…most, hogy mondod… :blush:

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,351-4,360 / 5,573