Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bocsi, visszaszívtam… rohadt gyorstár :blush:
hm…vmi gond van a jogokkal… nem enged be, pedig beléptem….
Elméletileg ez fent volt/van, amúgy amit igazából nem tudok, hogy miként is müxik ez az átlátszóság az xorg-ban…hol kell ezt egyáltalán beállítani, hogyan hat ez a témákra ki, stb… errõl nincs még semmilyen doksi ( legalábbis érthetõ nyelven 😀 )
Nos, update-teltem az xorgomat 6.8.1-re, viszont arról fogalmam sincs, hogyan használhatnám a transparency-t. Lehúztam egy témát de az installnál ezt a hibaüzit kaptam:
onnan cpoyzom, ahonnan gáz:
checking for pkg-config… /usr/bin/pkg-config
checking for xcomposite xfixes xdamage xrender… Package xcomposite was not found in the pkg-config search path.
Perhaps you should add the directory containing `xcomposite.pc’
to the PKG_CONFIG_PATH environment variable
No package ‘xcomposite’ foundconfigure: error: Library requirements (xcomposite xfixes xdamage xrender) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.
root@pomm:/mnt/pomm/pomm/progik/teszteltek/slackware/kde/xcompmgr2.4#Vmit találtam errõl xcomposite-ról, de nem sokat, azt is angolul…mintha az xorg 6.8.1 része lenne…ha így van, miért is nem települt???? ( slapt-get –install )
Ez esetben nem egyszerûbb, ha sima ssh-t használsz? Ekkor elég egy ingyenes, betárcsázós net ( telefonos gép ). Az ip-t meg belövöd egy dyn.hu-val vagy vmi hasonló szolgáltatóval…Aztán mehet is…
a cluster gondolsz?
Nem lehet, hogy a defaultból felkínált root-nak lefoglalt 5% hiányzik?Tényleg senki nem tud segíteni egy lirc beconfigolásában? Sajna az istennek sem megy…
Köszi! Egyenlõre maradok a stabilnál, élvezem egy kicsit, hogy müxik majdnem minden… 😀
Hm..nem rossz ;)… átlátszóságot hol állítod be?
hm…vanillával prószáltam…most, hogy mondod… :blush:
-
SzerzőBejegyzés