pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 4,811-4,820 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: egy tisztességes terminál fluxbox-hoz… #1954256
    pomm
    Felhasználó

      xcut, simán forgatod az atermet, aztán így indítsd:

      aterm -tr -bg red -bg blue

      de ha lehívod a helpet lehet ezt még ragozni… 😆

      Sok sikert…

      Hozzászólás: SUSE vagy UHU? #1954189
      pomm
      Felhasználó

        Udv!

        Az uhu feltétlen gyorsabb ugyanazon a vason mint a suse ( Alap install, 9.0 suse, alap install 1.1 uhu )mind telepítés, mind boot terén. 

        Mondjuk a telepitest nem lehet osszehasonlitani, de elarulnad mennyi a boot ido az UHU-n? Promptig.

        Toma_

        Kb 22 sec…

        Hozzászólás: SUSE vagy UHU? #1954157
        pomm
        Felhasználó

          Nem kéne disztri háborút csinálni! 😆 De tény, hogy neten át való telepítést én sem tartom jó dolognak, bár vannak határozott elõnyei, de hátránya még több! Ugyanis nem mindenkinek van otthon gyors elérésû nete. Megkérni vkit, hogy húzza le nekem az install cd-t vmivel egyszerûbb, mint megkérni, hogy rádughassam az egész kócerájom a netére mert telepítenék…Az esetleges reinstallról ( kezdõk esetén pláne elõfordulhat ) nem is beszélek.
          Amúgy a win nem feltétlen csili-vilibb mint a linux és nem disztri hanem wm kérdése ( KDE ). Az uhu feltétlen gyorsabb ugyanazon a vason mint a suse ( Alap install, 9.0 suse, alap install 1.1 uhu )mind telepítés, mind boot terén. A hw-ket – sztem – suse jobban támogatja, de uhu alatt sincs gond a nem különösebben extra dolgokkal. Végeredményben 2 ok ami miatt az uhu-t választottam:
          nincs benne ez az amerikai jogi baromság
          MAGYAR vagyok!
          Persze lehetne ezt ragozni, de minek?

          Hozzászólás: Internet megosztás #1954238
          pomm
          Felhasználó

            A router sztem a legegyszerûbb megoldás.

            Hozzászólás: Kamion motorzaj setup #1946895
            pomm
            Felhasználó

              Márírtam, hogy állítsd az eds-re vagy az sdl-re ( mplayer ) akkor menni fog…

              Hozzászólás: nem indul a rendszer #1953856
              pomm
              Felhasználó

                Lehet, hogy vmit csúnyán elállítottál…. 🙄 Ha jól sejtem 5-ös futási szinten indul a rendszered, próbáld meg 1-esen. Más 5letem -ebbõl amit leírtál – nincs…

                Hozzászólás: Iso átszerkesztés #1953666
                pomm
                Felhasználó

                  Nézd, ha eleve butul az iso, és te csak egy nyelvi fált szerkesztesz, akkor a meglévõ iso-t mountold be, szerkeszd meg, és írd ki. Gondolom a boot paramétereknek semmi köze a nyelvi részhez…amúgy k3b-vel lehet ilyen emulációkat csinálni ( floppy, hdd…stb..) azt megnézheted, életemben nem használtam, csak láttam..

                  Hozzászólás: Te mit választanál???? #1953370
                  pomm
                  Felhasználó

                    Volt itt a fórumon – ha jól emléxem ezen 😆 – szó egy live cuccosról. Igaz nem beszél magyarul, de csak 64 mega, grafikus és állítólag usb-és kütyürõl is bebutul. Flonix a neve asszem….azzal nem jutna vmire??? csak egy 5let volt…

                    Hozzászólás: DVD rip #1913753
                    pomm
                    Felhasználó

                      Nah, kb 5 perc belenézés a progiba ( acidripp ) az elsõ amit rögtön nem tud:

                      -vop scale -zoom -xy 720

                      legfeljebb én adom meg neki mindkét paramétert…a fennti megoldásban nem kell csak 1! ( mielõtt még ezzel jönnél, nem az én megoldásom, de ha hihetetlen is számodra, szoktam tanulgatni…)

                      off
                      arról nem szólva, hogy sértõ amikor vmi taknyos így lekezel, tehát elsõ felindulásom után, elnézést kérek azoktól, akiket zavarna az elõzõ hozzászólás. Sagal, még egyszer, én elhiszem, hogy hozzám képest guru vagy ( nem mintha érdekelne ) én 10 hónapja linuxozom, tehát nem nehéz…

                      Hozzászólás: DVD rip #1913752
                      pomm
                      Felhasználó

                        2.6.6-os kernelt használok, az acidrippbe belenéztem mert nem találtam jobbnak mint a gmencoder-t ( és nem is jobb! )így nem is foglalkoztam vele. ..Az legalább magyar volt! Legalábbis részben..hamár te ilyen önzetlen vagy és segítgetsz ezt is ajálgathatnád. Lesz@rom hogy mint gondolsz, mert nagy ász lehetsz ha leültél az acidripptõl…Amúgy slackit is használok, ha már ennyire utána nézegettél a hozzészólásoknak….Nem hiszem hogy arra való lenne ez ( és akármelyik topic ) hogy született bunkó ( ezt értsd magadra ) módjára szóljunk itt egymáshoz. azért megnézheted a hozzászólásaim számát…Ezek nem abból álltak, hogy miután bekapcsoltam a linuxot, üvöltöttem egy topicba, hogy majdnem be….kiltam, mert egy progi jobban ment mint win alatt! Mellékesen megjegyzem, hogy odaírtam ,hogy „off” Ez volt és ez is a véleményem, ha ez téged zavar, az egyéni szoc probléma. De légyszíves moderáld magad, mert én sem írtam neked még hogy „kabbeaf@szomteköcsög”, és nem is szeretném írni…

                      10 bejegyzés megtekintése - 4,811-4,820 / 5,573