Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2008-07-10-13:31 Hozzászólás: RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller nem működik rendesen #2167079
Olyan nincs 🙂 Az a régebbinél volt/van. Most is azt használom (8139too), de azért egy ezeréves kártyát ne kelljen már a gépen be tenni, pláne 10/100-ast, amikor az alaplapim 10-szer gyorsabb (lenne).
2008-07-10-13:31 Hozzászólás: RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller nem működik rendesen #2167080Olyan nincs 🙂 Az a régebbinél volt/van. Most is azt használom (8139too), de azért egy ezeréves kártyát ne kelljen már a gépen be tenni, pláne 10/100-ast, amikor az alaplapim 10-szer gyorsabb (lenne).
2008-07-10-12:47 Hozzászólás: RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller nem működik rendesen #2167075Nos, azért pár kernelt leforgattam, de sajnos azzal sem ment a dolog rendesen. A hangkártyám a 2.6.24 előttiekkel nem megy a hálózati kártyám a 2.6.24 felettiekkel. Most vagy hang vagy net… Ez azért elég idegesítő… :-/
2008-07-10-12:47 Hozzászólás: RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller nem működik rendesen #2167076Nos, azért pár kernelt leforgattam, de sajnos azzal sem ment a dolog rendesen. A hangkártyám a 2.6.24 előttiekkel nem megy a hálózati kártyám a 2.6.24 felettiekkel. Most vagy hang vagy net… Ez azért elég idegesítő… :-/
2008-07-10-11:30 Hozzászólás: RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller nem működik rendesen #2167071Az ubuntu kernel nem igazán alternatíva, ráadásul a hangkarim – ha jól emlékszem – 2.6.24-től működik rendesen.
A driverekről tudok, de patchelgetni ezért a kernelt nagyon gáz lenne, pláne, hogy – elvileg – része a kernelnek, illetve régebbi kernellel működik a kártya.2008-07-10-11:30 Hozzászólás: RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller nem működik rendesen #2167072Az ubuntu kernel nem igazán alternatíva, ráadásul a hangkarim – ha jól emlékszem – 2.6.24-től működik rendesen.
A driverekről tudok, de patchelgetni ezért a kernelt nagyon gáz lenne, pláne, hogy – elvileg – része a kernelnek, illetve régebbi kernellel működik a kártya.Nem ezzel kell használni, ez szögelős, hanem meg kellene nézni, így megy-e.. A start/stop meg jelenesetben nem szükséges, lecsatolja a fájlrendszereket a leálláskor a linux. 🙂
Nem ezzel kell használni, ez szögelős, hanem meg kellene nézni, így megy-e.. A start/stop meg jelenesetben nem szükséges, lecsatolja a fájlrendszereket a leálláskor a linux. 🙂
Code:echo „ntfs-3g /dev/hda1 /media/Xp -o locale=hu_HU.UTF-8,force,allow_other” > /etc/init.d/ntfs_mount
ln -s /etc/init.d/ntfs_mount /rc2.d/S99ntfs_mount
ln -s /etc/init.d/ntfs_mount /rc3.d/S99ntfs_mount
ln -s /etc/init.d/ntfs_mount /rc5.d/S99ntfs_mount
chmod +x /etc/init.d/ntfs_mountRestart.
Code:echo „ntfs-3g /dev/hda1 /media/Xp -o locale=hu_HU.UTF-8,force,allow_other” > /etc/init.d/ntfs_mount
ln -s /etc/init.d/ntfs_mount /rc2.d/S99ntfs_mount
ln -s /etc/init.d/ntfs_mount /rc3.d/S99ntfs_mount
ln -s /etc/init.d/ntfs_mount /rc5.d/S99ntfs_mount
chmod +x /etc/init.d/ntfs_mountRestart.
-
SzerzőBejegyzés