pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162407
    pomm
    Felhasználó
      balzamon wrote:
      Válaszoljak?

      1. Úgy gondolom, hogy te a windows – linux kérdést inkább érzelmi oldalról közelíted meg. Szerinted ez jó, szerintem nem.
      Ez ismét terelés! Nem érdekel, hogy ki mit használ ( ahol melózom 99%ban win van desktopon, igaz arra nem az én lovém cseszték el )
      A kérdésre nem válaszolsz!!!
      Miért adnak ki az adózók pénzéből 25 milliárdot, ha van más alternatíva is? Akinek nem tetszik vagy van saját kerete rá, tessék a lehetőségek nyitva állnak, winre, osx-re, akármire! Engem nem zavar, hogy wint használnak az emberek ebből (is) élek. De egy bukott gazdasági rendszerben egy – állítólag – csődszélén álló oktatásban lenne mire költeni ezt a pénzt. Arról nem szólva, hogy okosabb helyeken szinte ingyen kapnak wint az informatikusok.
      A kérdés második feléről is hallgatsz:
      Miért bérelnek valamit 25 milliárdért ( már 35 felett járunk ) Amikor ennyiért már párszor meg lehetett volna venni?

      balzamon wrote:
      2. Ugyan én nem tudhatom, hogy valójában miért is fizet az állam az MS-nek, de leírtam jópár indokot, hogy miért fizethet, alá is támasztottam érvekkel. Nemigen jött rá érdemi ellenérv. Ja és az nemcsak a te pénzed.
      Hogyne lenne ellenérv: Nincs pénze az országnak mentőre meg az iskolák fűtésére. Neked ez nem elég érv? Mond hol élsz, Ausztriában? Vagy nincsenek iskolás gyerekeid?

      balzamon wrote:
      3. Tudod valamikor nem is olyan rég szomorúan írtam le a tapasztalataimat a Saturnban, a laptopokra telepített linux-okkal meg úgy általában a laptopokra telepített op.rendszerekkel kapcsolatban. Annak a félelmemnek adtam hangot, hogy a Vista jócskán elverte a Linuxot, pedig itt volt egy jó lehetőség hogy jobban elterjedjen. De szerintem ez a vonat elment. Várhat a linux megint vagy 3-4 évet.
      Te miért gondolod, hogy itt bárki is reklámozni akarja  a linuxot. Arra ott van vector és a marketingje, neki ez az üzlet.
      Nekem nem érdekem terjeszteni a linuxot, de bukta, ha pénzt szórnak a Dunába… A
      Amúgy neked is, csak még nem érted/érzed vagy te is benne vagy a mézben 😉

      balzamon wrote:
      4. Ha olcsóbb a win-es laptop, vagy éppen hogy csak drágább mint op.rendszer nélkül, akkor hol van az a nagy korrupció meg összeesküvés amit emlegetsz? Nem emlegettem korrupciót, amúgy meg ettől még van, hiszen a hw+sw kapcsolásról neked is lehet némi fogalmad, ne részletezzük. Mellesleg 25 milliárdért akár notikat is osztogathatnának…Közel 300.000 laptopot lehetne win-nel együtt venni és még kedvezményt nem is számolta ekkora tételre…
      Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162408
      pomm
      Felhasználó
        balzamon wrote:
        Válaszoljak?

        1. Úgy gondolom, hogy te a windows – linux kérdést inkább érzelmi oldalról közelíted meg. Szerinted ez jó, szerintem nem.
        Ez ismét terelés! Nem érdekel, hogy ki mit használ ( ahol melózom 99%ban win van desktopon, igaz arra nem az én lovém cseszték el )
        A kérdésre nem válaszolsz!!!
        Miért adnak ki az adózók pénzéből 25 milliárdot, ha van más alternatíva is? Akinek nem tetszik vagy van saját kerete rá, tessék a lehetőségek nyitva állnak, winre, osx-re, akármire! Engem nem zavar, hogy wint használnak az emberek ebből (is) élek. De egy bukott gazdasági rendszerben egy – állítólag – csődszélén álló oktatásban lenne mire költeni ezt a pénzt. Arról nem szólva, hogy okosabb helyeken szinte ingyen kapnak wint az informatikusok.
        A kérdés második feléről is hallgatsz:
        Miért bérelnek valamit 25 milliárdért ( már 35 felett járunk ) Amikor ennyiért már párszor meg lehetett volna venni?

        balzamon wrote:
        2. Ugyan én nem tudhatom, hogy valójában miért is fizet az állam az MS-nek, de leírtam jópár indokot, hogy miért fizethet, alá is támasztottam érvekkel. Nemigen jött rá érdemi ellenérv. Ja és az nemcsak a te pénzed.
        Hogyne lenne ellenérv: Nincs pénze az országnak mentőre meg az iskolák fűtésére. Neked ez nem elég érv? Mond hol élsz, Ausztriában? Vagy nincsenek iskolás gyerekeid?

        balzamon wrote:
        3. Tudod valamikor nem is olyan rég szomorúan írtam le a tapasztalataimat a Saturnban, a laptopokra telepített linux-okkal meg úgy általában a laptopokra telepített op.rendszerekkel kapcsolatban. Annak a félelmemnek adtam hangot, hogy a Vista jócskán elverte a Linuxot, pedig itt volt egy jó lehetőség hogy jobban elterjedjen. De szerintem ez a vonat elment. Várhat a linux megint vagy 3-4 évet.
        Te miért gondolod, hogy itt bárki is reklámozni akarja  a linuxot. Arra ott van vector és a marketingje, neki ez az üzlet.
        Nekem nem érdekem terjeszteni a linuxot, de bukta, ha pénzt szórnak a Dunába… A
        Amúgy neked is, csak még nem érted/érzed vagy te is benne vagy a mézben 😉

        balzamon wrote:
        4. Ha olcsóbb a win-es laptop, vagy éppen hogy csak drágább mint op.rendszer nélkül, akkor hol van az a nagy korrupció meg összeesküvés amit emlegetsz? Nem emlegettem korrupciót, amúgy meg ettől még van, hiszen a hw+sw kapcsolásról neked is lehet némi fogalmad, ne részletezzük. Mellesleg 25 milliárdért akár notikat is osztogathatnának…Közel 300.000 laptopot lehetne win-nel együtt venni és még kedvezményt nem is számolta ekkora tételre…
        Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162403
        pomm
        Felhasználó

          Azért  a lényegre ismét nem válaszoltál/reagáltál balzamon:
          – Miért velem fizettetnek ki egy ilyen korrupt gányolást?
          Mert nem érdekel, hogy van-e kereslet linuxra! Vegye meg a wint aki akarja ( notebookoknál max 5 k forint difi, de valamikor még olcsóbb is ms-sel ), de az állam ne az én pénzemen béreljen szoftver a fél országnak!
          Erre válaszolj, ez szerinted rendben van? Miért nem kapnak a messzebb lakó tanárok/diákok egy-egy suzukit is éves benzin kerettel, hogy be tudjanak menni tanulni? Ennyi erővel azt is lehetne…

          Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162404
          pomm
          Felhasználó

            Azért  a lényegre ismét nem válaszoltál/reagáltál balzamon:
            – Miért velem fizettetnek ki egy ilyen korrupt gányolást?
            Mert nem érdekel, hogy van-e kereslet linuxra! Vegye meg a wint aki akarja ( notebookoknál max 5 k forint difi, de valamikor még olcsóbb is ms-sel ), de az állam ne az én pénzemen béreljen szoftver a fél országnak!
            Erre válaszolj, ez szerinted rendben van? Miért nem kapnak a messzebb lakó tanárok/diákok egy-egy suzukit is éves benzin kerettel, hogy be tudjanak menni tanulni? Ennyi erővel azt is lehetne…

            Hozzászólás: rsync kérdés #2131318
            pomm
            Felhasználó

              Én futó rendszert ( durván ) négyszer rsync-keltem át 2005 és 2008 között. ( Februárban telepítettem újra, mert kicsit elhízott a rendszer és nem volt kedvem gyomlálgatni. ) Végig tökéletesen működött! Nem fog bezavarni a /proc.
              rsync -avx /* /ahova/másolod

              Hozzászólás: rsync kérdés #2131319
              pomm
              Felhasználó

                Én futó rendszert ( durván ) négyszer rsync-keltem át 2005 és 2008 között. ( Februárban telepítettem újra, mert kicsit elhízott a rendszer és nem volt kedvem gyomlálgatni. ) Végig tökéletesen működött! Nem fog bezavarni a /proc.
                rsync -avx /* /ahova/másolod

                Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162357
                pomm
                Felhasználó
                  balzamon wrote:
                  Azt hiszem egyedül Vector-tól jött ilyen. Ez elég lehangoló. Pedig van egy dolog, amiben a Microsoft biztosan sokkal jobb mint a linux: Sokkal jobban tud cégekkel együttműködni (tárgyalni). Ha valaki nem hiszi nézze meg Balmer előadását. Ezt nem más mint Steve Jobs mondta a Microsoft-ról.

                  1. Kíváncsi lettem voltam pedig arra, hogy a leendő állami linux miért nem kerül majd pénzbe. Mert szerintem pénzbe fog kerülni, sok pénzbe.
                  2. Szerintem ha egy felsőoktatási hallgató ha a tanulmányai elvégzése után el akar helyezkedni, akkor valószínűleg olyan helyen fog dolgozni, ahol MS szoftvert kell használnia. Akkor miért tartja valaki hibának mégis, ha az informatikai oktatás fejlesztése címén kedvezményesen juthat hozzá? Ez teljesen logikus lépésnek tűnik.
                  3. Szerintem komoly ellenállás várható a leendő állami linuxal szemben a potenciális felhasználók részéről, ezért egy hirtelen váltást elképzelhetetlennek tartok. Ha valaki szerint könnyű lesz a váltás írja le miért. Érdekelt volna ki, hogy képzeli a váltás megvalósítását. Hogy őszinte legyek írtam okokat, hogy miért tartom elképzelhetetlennek a MS szoftverek teljes kizárását. Tehát igazából nem is hiszek egy teljes linuxos rendszerváltásban.
                  4. A jelenlegi kormányunk mellett kizártnak tartom, hogy bármilyen előrelépés legyen állami szinten a linux mellett. A reformnak álcázott pénzbehajtáshoz nem illik, az informatikai rendszer gyökeres átalakítása. Van aki szerint nem így van?/quote]

                  A lényeg mellett azért elhaladsz sokszor.
                  Nem az a kérdés, hogy ingyenes-e vagy sem, inkább az, hogy van alternatíva illetve ( Nagyon Fontos ) bármikor ingyen hozzájuthatsz. Maga az okatatás persze, hogy pénzbe kerül. A lényeg, hogy a szoftver ingyen van és az ms-nél az is pénz, nem kevés pénz.
                  A másik a gondolkodás.
                  Tegnap épp’ segítséget kértek, egy beállítással kapcsolatban win alatt. Elindítottam a wint és beállítottam, de elmondani nem tudtam volna.
                  Azt akarom ezzel mondani, hogy ha nem „oprendszer függően” látsz, akkor jutsz igazán valamire a leendő munkahelyen. Nem mondom, hogy nem kell érteni a windowshoz, azt mondom, nem jó ha csak a winhez értesz. ( Befordulnék ha a szerelő azt mondaná, hogy bocsi nem tudok az alfádon olajat cserélni, mert én suzukin tanultam a szerelést – márpedig infóban valami ilyesmi kezd kialakulni ).
                  Nem kell sem az oktatásban sem az államigazgatásban erőltetni az alternatívát! Nem kell!!! Adni kell a költségvetési keretet ha belefér belefér ha nem, akkor oldja meg! Én legalábbis erről beszéltem eddig is. Ha telik egy iskolának, vegye meg, tőlem az összes tanárnak, diáknak is, de ne én fizessem már ezt ki! Ez az ország eléggé a kakiban csücsül oda kell figyelni min lehet spórolni.
                  Informatikai alapokat még 98-on is lehet oktatni meg dos-on is ( kellene is ), igaz word és office 2007-et már biztos nem, de miről is kellene, hogy szóljon az informatikai oktatás? Mintha matekból kihagynánk az összedás/kivonás/szorzás/osztást, mert úgyis ott a számológép. Nincsenek alapok és amit oktatnak az nem informatika, hanem ms! Na ERRE sajnálom a pénzt!

                  Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162358
                  pomm
                  Felhasználó
                    balzamon wrote:
                    Azt hiszem egyedül Vector-tól jött ilyen. Ez elég lehangoló. Pedig van egy dolog, amiben a Microsoft biztosan sokkal jobb mint a linux: Sokkal jobban tud cégekkel együttműködni (tárgyalni). Ha valaki nem hiszi nézze meg Balmer előadását. Ezt nem más mint Steve Jobs mondta a Microsoft-ról.

                    1. Kíváncsi lettem voltam pedig arra, hogy a leendő állami linux miért nem kerül majd pénzbe. Mert szerintem pénzbe fog kerülni, sok pénzbe.
                    2. Szerintem ha egy felsőoktatási hallgató ha a tanulmányai elvégzése után el akar helyezkedni, akkor valószínűleg olyan helyen fog dolgozni, ahol MS szoftvert kell használnia. Akkor miért tartja valaki hibának mégis, ha az informatikai oktatás fejlesztése címén kedvezményesen juthat hozzá? Ez teljesen logikus lépésnek tűnik.
                    3. Szerintem komoly ellenállás várható a leendő állami linuxal szemben a potenciális felhasználók részéről, ezért egy hirtelen váltást elképzelhetetlennek tartok. Ha valaki szerint könnyű lesz a váltás írja le miért. Érdekelt volna ki, hogy képzeli a váltás megvalósítását. Hogy őszinte legyek írtam okokat, hogy miért tartom elképzelhetetlennek a MS szoftverek teljes kizárását. Tehát igazából nem is hiszek egy teljes linuxos rendszerváltásban.
                    4. A jelenlegi kormányunk mellett kizártnak tartom, hogy bármilyen előrelépés legyen állami szinten a linux mellett. A reformnak álcázott pénzbehajtáshoz nem illik, az informatikai rendszer gyökeres átalakítása. Van aki szerint nem így van?/quote]

                    A lényeg mellett azért elhaladsz sokszor.
                    Nem az a kérdés, hogy ingyenes-e vagy sem, inkább az, hogy van alternatíva illetve ( Nagyon Fontos ) bármikor ingyen hozzájuthatsz. Maga az okatatás persze, hogy pénzbe kerül. A lényeg, hogy a szoftver ingyen van és az ms-nél az is pénz, nem kevés pénz.
                    A másik a gondolkodás.
                    Tegnap épp’ segítséget kértek, egy beállítással kapcsolatban win alatt. Elindítottam a wint és beállítottam, de elmondani nem tudtam volna.
                    Azt akarom ezzel mondani, hogy ha nem „oprendszer függően” látsz, akkor jutsz igazán valamire a leendő munkahelyen. Nem mondom, hogy nem kell érteni a windowshoz, azt mondom, nem jó ha csak a winhez értesz. ( Befordulnék ha a szerelő azt mondaná, hogy bocsi nem tudok az alfádon olajat cserélni, mert én suzukin tanultam a szerelést – márpedig infóban valami ilyesmi kezd kialakulni ).
                    Nem kell sem az oktatásban sem az államigazgatásban erőltetni az alternatívát! Nem kell!!! Adni kell a költségvetési keretet ha belefér belefér ha nem, akkor oldja meg! Én legalábbis erről beszéltem eddig is. Ha telik egy iskolának, vegye meg, tőlem az összes tanárnak, diáknak is, de ne én fizessem már ezt ki! Ez az ország eléggé a kakiban csücsül oda kell figyelni min lehet spórolni.
                    Informatikai alapokat még 98-on is lehet oktatni meg dos-on is ( kellene is ), igaz word és office 2007-et már biztos nem, de miről is kellene, hogy szóljon az informatikai oktatás? Mintha matekból kihagynánk az összedás/kivonás/szorzás/osztást, mert úgyis ott a számológép. Nincsenek alapok és amit oktatnak az nem informatika, hanem ms! Na ERRE sajnálom a pénzt!

                    Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162355
                    pomm
                    Felhasználó
                      balzamon wrote:
                      Már bocs, de ha az oktatást akarom támogatni, akkor olyat támogatok ami később megtérül, tök mindegy, hogy az ingyenes vagy sem (ebbe szerintem belefér a támogatott MS szoftver). Amiről te beszélsz azt úgy hívják segély. Szerintem a linuxnak nem kell alamizsna.

                      A másik hogy ha sajnáljuk az oktatásra a pénzt, akkor pl: vegyük el a nyugdíjasoktól az utazási kedvezményt, meg a 13. havi nyugdíjat. Az sokkal több pénz mint és tényleg semmi nem jön vissza belőle az államnak.

                      Az tény hogy sok szociális juttatás, ami egyébként jó és hasznos lett volna, nem hozta meg a kívánt hatást. De erre sem az a megoldás, hogy eltöröljük, hanem az eredmények tükrében úgy módosítjuk, hogy elérjük vele a kívánt célt.

                      Na jó hagyjuk a politikát!!

                      Nem értesz! A segélyt csak mint párhuzamot említettem. Akinek nincs lehetősége dolgozni ( ilyen vagy olyan okból ) annak jár a segély/támogatás, erre (is) fizetünk. Az iskoláknak gyakorlatilag azért adnak win-t – ahogy írod – mert nincs aki oktatni tudja.
                      A tanár nem tud/akar tanulni, erre pedig nehéz azt mondani, hogy nincs lehetősége. Anno a sok orosz tanárból lett angol, azt ne mondja valaki, hogy annyira nehéz az msoffice-ról ooo-ra átállni! Pláne infó tanárnak. Ha nem megy, akkor szakmát kell váltani! A nyugdíjas példa azért nem jó, mert a nyugdíjasnak nincs pénze, ellenben van alternatívája: Nem utazik. Megteheti és tudom, hogy amikor arról volt szó, hogy elveszik az utazásikedvezményt, sok nyugdíjas ( ismerősi kör ) megvonta a vállát és azt mondta, majd megy gyalog, biciklivel vagy havi egy alkalommal megoldja… Itt megint a rászorultal b…..sztak volna ki, aki egészségügyi okok miatt kénytelen buszozni/vonatozni és/vagy rendszeresen kell orvoshoz járnia.
                      Ettől nem lett volna az államnak olyan nagy bevétele, inkább az üzemeltetők reméltek némi hasznot, de abból sem lett volna sok ( szakember állítja nem csak én ), ettől még a busznak/vonatnak menni kell, a költség nem csökken!
                      Visszatérve az iskolai példára, gyakorlatilag ezzel sikerült bebetonozni az okatatásban az informatikát és esély sincs arra, hogy egy „usa-független” európai okatatás legyen. Nincs választási lehetőséged sem tanárként sem diákként. Ha nem adnának „ingyen” ms-t, akkor ott lenne a lehetőség: pénzért licenc ( saját költségvetésből ) vagy némi utánajárás/olvasás és alternatív megoldások, illetve szoftver bérlés helyett, meg kellene venni ( gondolom ha az iskoláknak kellene lét kiadni, akkor nem szórnák feleslegesen a pénzt sem a bérlésre sem több termékre, mint ami szükséges ), mert így kilenc év alatt több mint 35 milliárdot fizettünk gyakorlatilag ugyanazért a termékért és még fogunk is. 

                      Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162356
                      pomm
                      Felhasználó
                        balzamon wrote:
                        Már bocs, de ha az oktatást akarom támogatni, akkor olyat támogatok ami később megtérül, tök mindegy, hogy az ingyenes vagy sem (ebbe szerintem belefér a támogatott MS szoftver). Amiről te beszélsz azt úgy hívják segély. Szerintem a linuxnak nem kell alamizsna.

                        A másik hogy ha sajnáljuk az oktatásra a pénzt, akkor pl: vegyük el a nyugdíjasoktól az utazási kedvezményt, meg a 13. havi nyugdíjat. Az sokkal több pénz mint és tényleg semmi nem jön vissza belőle az államnak.

                        Az tény hogy sok szociális juttatás, ami egyébként jó és hasznos lett volna, nem hozta meg a kívánt hatást. De erre sem az a megoldás, hogy eltöröljük, hanem az eredmények tükrében úgy módosítjuk, hogy elérjük vele a kívánt célt.

                        Na jó hagyjuk a politikát!!

                        Nem értesz! A segélyt csak mint párhuzamot említettem. Akinek nincs lehetősége dolgozni ( ilyen vagy olyan okból ) annak jár a segély/támogatás, erre (is) fizetünk. Az iskoláknak gyakorlatilag azért adnak win-t – ahogy írod – mert nincs aki oktatni tudja.
                        A tanár nem tud/akar tanulni, erre pedig nehéz azt mondani, hogy nincs lehetősége. Anno a sok orosz tanárból lett angol, azt ne mondja valaki, hogy annyira nehéz az msoffice-ról ooo-ra átállni! Pláne infó tanárnak. Ha nem megy, akkor szakmát kell váltani! A nyugdíjas példa azért nem jó, mert a nyugdíjasnak nincs pénze, ellenben van alternatívája: Nem utazik. Megteheti és tudom, hogy amikor arról volt szó, hogy elveszik az utazásikedvezményt, sok nyugdíjas ( ismerősi kör ) megvonta a vállát és azt mondta, majd megy gyalog, biciklivel vagy havi egy alkalommal megoldja… Itt megint a rászorultal b…..sztak volna ki, aki egészségügyi okok miatt kénytelen buszozni/vonatozni és/vagy rendszeresen kell orvoshoz járnia.
                        Ettől nem lett volna az államnak olyan nagy bevétele, inkább az üzemeltetők reméltek némi hasznot, de abból sem lett volna sok ( szakember állítja nem csak én ), ettől még a busznak/vonatnak menni kell, a költség nem csökken!
                        Visszatérve az iskolai példára, gyakorlatilag ezzel sikerült bebetonozni az okatatásban az informatikát és esély sincs arra, hogy egy „usa-független” európai okatatás legyen. Nincs választási lehetőséged sem tanárként sem diákként. Ha nem adnának „ingyen” ms-t, akkor ott lenne a lehetőség: pénzért licenc ( saját költségvetésből ) vagy némi utánajárás/olvasás és alternatív megoldások, illetve szoftver bérlés helyett, meg kellene venni ( gondolom ha az iskoláknak kellene lét kiadni, akkor nem szórnák feleslegesen a pénzt sem a bérlésre sem több termékre, mint ami szükséges ), mert így kilenc év alatt több mint 35 milliárdot fizettünk gyakorlatilag ugyanazért a termékért és még fogunk is. 

                      10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 5,573