pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162285
    pomm
    Felhasználó
      balzamon wrote:
      Én nem látok abban semmi kivetnivalót, hogy a magyar kormány szerződést köt a világon legelterjedtebb operációs rendszer és irodai szoftver gyártójával, hogy a felsőoktatásban tanulók kedvezményesen vásárolhassák meg ezeket a szoftvereket. Én úgy gondolom, hogy ezzel önmagában semmi probléma sincs. Pláne, hogy ez a pénz az oktatás fejlesztésére megy, mégha sokak szerintetek ez nem is igaz. Még mindig jobb, mintha az összes pénzt zsebre tették volna.

      A probléma szerintem ott van, ha az alternatív megoldásokat nem támogatja. Mégcsak nem is fontos, hogy ugyanabban a programban.

      Ha látta valaki Balmer előadását, akkor hallhatta, hogy ma kb 1 milliárd ember használja, míg OS X-et 30 millió. A linuxot meg sem említette vajon miért?. Ez alapján azért csak nem lehet akkora hülyeség erre pénzt adni.

      Én meg rohadt nagy kivetni valót látok! Tudod ez emlékeztet egy kicsit, amikor a szociálisan  havi százezrekkel „támogatják” a kisebbséget, csak mert gyakorlatilag büdös neki a munka…ugyanis, ha az iskoláknak nincs pénze m$ termékre, akkor használjon linuxot, bsd-t, beos-t, akármit, van rá alternatíva. Segítség ott kell, ahol nincs semmi épkézláb megoldás/lehetőség.  Ne az én adóforintjaimat osztogassák, mert szegény oktatás ( persze még ez mellé fizetősé is akarták tenni ) Szóval ha neked nincs zséd ferrárira, akkor vegyél suzukit és nem igazán szeretném ha az adómból támogatnák a te száguldási kedved…
      Remélem elég érthetően írtam!
      Az office-t meg sem említem, mert arra végképp van alternatíva, még wines környezetben is.

      Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162286
      pomm
      Felhasználó
        balzamon wrote:
        Én nem látok abban semmi kivetnivalót, hogy a magyar kormány szerződést köt a világon legelterjedtebb operációs rendszer és irodai szoftver gyártójával, hogy a felsőoktatásban tanulók kedvezményesen vásárolhassák meg ezeket a szoftvereket. Én úgy gondolom, hogy ezzel önmagában semmi probléma sincs. Pláne, hogy ez a pénz az oktatás fejlesztésére megy, mégha sokak szerintetek ez nem is igaz. Még mindig jobb, mintha az összes pénzt zsebre tették volna.

        A probléma szerintem ott van, ha az alternatív megoldásokat nem támogatja. Mégcsak nem is fontos, hogy ugyanabban a programban.

        Ha látta valaki Balmer előadását, akkor hallhatta, hogy ma kb 1 milliárd ember használja, míg OS X-et 30 millió. A linuxot meg sem említette vajon miért?. Ez alapján azért csak nem lehet akkora hülyeség erre pénzt adni.

        Én meg rohadt nagy kivetni valót látok! Tudod ez emlékeztet egy kicsit, amikor a szociálisan  havi százezrekkel „támogatják” a kisebbséget, csak mert gyakorlatilag büdös neki a munka…ugyanis, ha az iskoláknak nincs pénze m$ termékre, akkor használjon linuxot, bsd-t, beos-t, akármit, van rá alternatíva. Segítség ott kell, ahol nincs semmi épkézláb megoldás/lehetőség.  Ne az én adóforintjaimat osztogassák, mert szegény oktatás ( persze még ez mellé fizetősé is akarták tenni ) Szóval ha neked nincs zséd ferrárira, akkor vegyél suzukit és nem igazán szeretném ha az adómból támogatnák a te száguldási kedved…
        Remélem elég érthetően írtam!
        Az office-t meg sem említem, mert arra végképp van alternatíva, még wines környezetben is.

        Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162247
        pomm
        Felhasználó

          Ez már gyakorlatilag szőrszálhasogatás! Természetesen vannak és lesznek is kivételek, amelyek a szabályt erősítik, de ettől a lényeg nem változik. Korrupt az egész banda, van aki ezért pénzt kap direkt van aki indirekt jut infóhoz, álláshoz, stb… Manus manum lavat… Azért becsülöm az optimizmusodat, amint látom szerinted jól mennek a dolgok…
          „…minden a legjobban van ezen a legeslegjobb világon…”

          Hozzászólás: Valami rohad Magyarországon.. #2162248
          pomm
          Felhasználó

            Ez már gyakorlatilag szőrszálhasogatás! Természetesen vannak és lesznek is kivételek, amelyek a szabályt erősítik, de ettől a lényeg nem változik. Korrupt az egész banda, van aki ezért pénzt kap direkt van aki indirekt jut infóhoz, álláshoz, stb… Manus manum lavat… Azért becsülöm az optimizmusodat, amint látom szerinted jól mennek a dolgok…
            „…minden a legjobban van ezen a legeslegjobb világon…”

            Hozzászólás: Kevés a hely #2161343
            pomm
            Felhasználó
              sany wrote:
              apt-get install locales-purge

              apt-get install localepurge

              Hozzászólás: Kevés a hely #2161344
              pomm
              Felhasználó
                sany wrote:
                apt-get install locales-purge

                apt-get install localepurge

                Hozzászólás: Külső vinyóról, adat törlése #2161409
                pomm
                Felhasználó
                  guardian88 wrote:
                  ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o allow_other
                  na ez így nem teljesen ok.sem kézzel sem fstab-ban

                  Sima mount:
                  mount -t ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o force

                  így már másabb (szerintem…)

                  Akkor rosszul csináltad! ( Persze járható a te megoldásod is, de többet kell gépelni 🙂 )Íme:

                  Code:
                  pomm pomm # mount
                  rootfs on / type rootfs (rw)
                  /dev/root on / type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
                  tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid)
                  proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
                  sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
                  usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
                  /dev/root on /dev/.static/dev type ext3 (rw,data=ordered)
                  tmpfs on /dev type tmpfs (rw)
                  tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
                  devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec)
                  fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
                  /dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
                  nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw)
                  pomm pomm # ntfs-3g /dev/hda1 /media/Xp/ -o allow_other
                  pomm pomm # mount
                  rootfs on / type rootfs (rw)
                  /dev/root on / type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
                  tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid)
                  proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
                  sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
                  usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
                  /dev/root on /dev/.static/dev type ext3 (rw,data=ordered)
                  tmpfs on /dev type tmpfs (rw)
                  tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
                  devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec)
                  fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
                  /dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
                  nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw)
                  /dev/hda1 on /media/Xp type fuseblk (rw,noatime,user_id=0,group_id=0,allow_other)
                  pomm pomm # 
                  pomm pomm # exit
                  exit
                  pomm@pomm ~ $ touch teszt.txt /home/pomm/
                  pomm@pomm ~ $ mv /home/pomm/teszt.txt /media/Xp/
                  pomm@pomm ~ $ ls /media/Xp/ | grep teszt
                  teszt.txt
                  pomm@pomm ~ $ 

                  A force opciót akkor érdemes használni, ha nem megy másként, egyébként felesleges. Az fstab-ba naná hogy nem jó, viszont külső eszközről lévén szó, elég hülyeség lenne beállítani az ntfs fájlrendszert – mondjuk – a /dev/sda1-nek, mert egy másik pendrive vagy külsőlemez más fájlrendszerrel nem fog működni. Nálam merevlemezes partíción van az xp úgy ilyen az fstab:
                  /dev/hda1      /media/Xp      ntfs-3g    silent,umask=0,no_def_opts,allow_other,locale=hu_HU.utf8,force 0    0

                  Hozzászólás: Külső vinyóról, adat törlése #2161410
                  pomm
                  Felhasználó
                    guardian88 wrote:
                    ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o allow_other
                    na ez így nem teljesen ok.sem kézzel sem fstab-ban

                    Sima mount:
                    mount -t ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o force

                    így már másabb (szerintem…)

                    Akkor rosszul csináltad! ( Persze járható a te megoldásod is, de többet kell gépelni 🙂 )Íme:

                    Code:
                    pomm pomm # mount
                    rootfs on / type rootfs (rw)
                    /dev/root on / type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
                    tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid)
                    proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
                    sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
                    usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
                    /dev/root on /dev/.static/dev type ext3 (rw,data=ordered)
                    tmpfs on /dev type tmpfs (rw)
                    tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
                    devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec)
                    fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
                    /dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
                    nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw)
                    pomm pomm # ntfs-3g /dev/hda1 /media/Xp/ -o allow_other
                    pomm pomm # mount
                    rootfs on / type rootfs (rw)
                    /dev/root on / type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
                    tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid)
                    proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
                    sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
                    usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
                    /dev/root on /dev/.static/dev type ext3 (rw,data=ordered)
                    tmpfs on /dev type tmpfs (rw)
                    tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
                    devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec)
                    fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
                    /dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
                    nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw)
                    /dev/hda1 on /media/Xp type fuseblk (rw,noatime,user_id=0,group_id=0,allow_other)
                    pomm pomm # 
                    pomm pomm # exit
                    exit
                    pomm@pomm ~ $ touch teszt.txt /home/pomm/
                    pomm@pomm ~ $ mv /home/pomm/teszt.txt /media/Xp/
                    pomm@pomm ~ $ ls /media/Xp/ | grep teszt
                    teszt.txt
                    pomm@pomm ~ $ 

                    A force opciót akkor érdemes használni, ha nem megy másként, egyébként felesleges. Az fstab-ba naná hogy nem jó, viszont külső eszközről lévén szó, elég hülyeség lenne beállítani az ntfs fájlrendszert – mondjuk – a /dev/sda1-nek, mert egy másik pendrive vagy külsőlemez más fájlrendszerrel nem fog működni. Nálam merevlemezes partíción van az xp úgy ilyen az fstab:
                    /dev/hda1      /media/Xp      ntfs-3g    silent,umask=0,no_def_opts,allow_other,locale=hu_HU.utf8,force 0    0

                    Hozzászólás: Külső vinyóról, adat törlése #2161403
                    pomm
                    Felhasználó

                      ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o allow_other

                      Hozzászólás: Külső vinyóról, adat törlése #2161404
                      pomm
                      Felhasználó

                        ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o allow_other

                      10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 5,573