Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
balzamon wrote:Én nem látok abban semmi kivetnivalót, hogy a magyar kormány szerződést köt a világon legelterjedtebb operációs rendszer és irodai szoftver gyártójával, hogy a felsőoktatásban tanulók kedvezményesen vásárolhassák meg ezeket a szoftvereket. Én úgy gondolom, hogy ezzel önmagában semmi probléma sincs. Pláne, hogy ez a pénz az oktatás fejlesztésére megy, mégha sokak szerintetek ez nem is igaz. Még mindig jobb, mintha az összes pénzt zsebre tették volna.
A probléma szerintem ott van, ha az alternatív megoldásokat nem támogatja. Mégcsak nem is fontos, hogy ugyanabban a programban.
Ha látta valaki Balmer előadását, akkor hallhatta, hogy ma kb 1 milliárd ember használja, míg OS X-et 30 millió. A linuxot meg sem említette vajon miért?. Ez alapján azért csak nem lehet akkora hülyeség erre pénzt adni.
Én meg rohadt nagy kivetni valót látok! Tudod ez emlékeztet egy kicsit, amikor a szociálisan havi százezrekkel „támogatják” a kisebbséget, csak mert gyakorlatilag büdös neki a munka…ugyanis, ha az iskoláknak nincs pénze m$ termékre, akkor használjon linuxot, bsd-t, beos-t, akármit, van rá alternatíva. Segítség ott kell, ahol nincs semmi épkézláb megoldás/lehetőség. Ne az én adóforintjaimat osztogassák, mert szegény oktatás ( persze még ez mellé fizetősé is akarták tenni ) Szóval ha neked nincs zséd ferrárira, akkor vegyél suzukit és nem igazán szeretném ha az adómból támogatnák a te száguldási kedved…
Remélem elég érthetően írtam!
Az office-t meg sem említem, mert arra végképp van alternatíva, még wines környezetben is.balzamon wrote:Én nem látok abban semmi kivetnivalót, hogy a magyar kormány szerződést köt a világon legelterjedtebb operációs rendszer és irodai szoftver gyártójával, hogy a felsőoktatásban tanulók kedvezményesen vásárolhassák meg ezeket a szoftvereket. Én úgy gondolom, hogy ezzel önmagában semmi probléma sincs. Pláne, hogy ez a pénz az oktatás fejlesztésére megy, mégha sokak szerintetek ez nem is igaz. Még mindig jobb, mintha az összes pénzt zsebre tették volna.A probléma szerintem ott van, ha az alternatív megoldásokat nem támogatja. Mégcsak nem is fontos, hogy ugyanabban a programban.
Ha látta valaki Balmer előadását, akkor hallhatta, hogy ma kb 1 milliárd ember használja, míg OS X-et 30 millió. A linuxot meg sem említette vajon miért?. Ez alapján azért csak nem lehet akkora hülyeség erre pénzt adni.
Én meg rohadt nagy kivetni valót látok! Tudod ez emlékeztet egy kicsit, amikor a szociálisan havi százezrekkel „támogatják” a kisebbséget, csak mert gyakorlatilag büdös neki a munka…ugyanis, ha az iskoláknak nincs pénze m$ termékre, akkor használjon linuxot, bsd-t, beos-t, akármit, van rá alternatíva. Segítség ott kell, ahol nincs semmi épkézláb megoldás/lehetőség. Ne az én adóforintjaimat osztogassák, mert szegény oktatás ( persze még ez mellé fizetősé is akarták tenni ) Szóval ha neked nincs zséd ferrárira, akkor vegyél suzukit és nem igazán szeretném ha az adómból támogatnák a te száguldási kedved…
Remélem elég érthetően írtam!
Az office-t meg sem említem, mert arra végképp van alternatíva, még wines környezetben is.Ez már gyakorlatilag szőrszálhasogatás! Természetesen vannak és lesznek is kivételek, amelyek a szabályt erősítik, de ettől a lényeg nem változik. Korrupt az egész banda, van aki ezért pénzt kap direkt van aki indirekt jut infóhoz, álláshoz, stb… Manus manum lavat… Azért becsülöm az optimizmusodat, amint látom szerinted jól mennek a dolgok…
„…minden a legjobban van ezen a legeslegjobb világon…”Ez már gyakorlatilag szőrszálhasogatás! Természetesen vannak és lesznek is kivételek, amelyek a szabályt erősítik, de ettől a lényeg nem változik. Korrupt az egész banda, van aki ezért pénzt kap direkt van aki indirekt jut infóhoz, álláshoz, stb… Manus manum lavat… Azért becsülöm az optimizmusodat, amint látom szerinted jól mennek a dolgok…
„…minden a legjobban van ezen a legeslegjobb világon…”sany wrote:apt-get install locales-purgeapt-get install localepurge
sany wrote:apt-get install locales-purgeapt-get install localepurge
guardian88 wrote:ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o allow_other
na ez így nem teljesen ok.sem kézzel sem fstab-banSima mount:
mount -t ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o forceígy már másabb (szerintem…)
Akkor rosszul csináltad! ( Persze járható a te megoldásod is, de többet kell gépelni 🙂 )Íme:
Code:pomm pomm # mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on / type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid)
proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
/dev/root on /dev/.static/dev type ext3 (rw,data=ordered)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
/dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw)
pomm pomm # ntfs-3g /dev/hda1 /media/Xp/ -o allow_other
pomm pomm # mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on / type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid)
proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
/dev/root on /dev/.static/dev type ext3 (rw,data=ordered)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
/dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw)
/dev/hda1 on /media/Xp type fuseblk (rw,noatime,user_id=0,group_id=0,allow_other)
pomm pomm #
pomm pomm # exit
exit
pomm@pomm ~ $ touch teszt.txt /home/pomm/
pomm@pomm ~ $ mv /home/pomm/teszt.txt /media/Xp/
pomm@pomm ~ $ ls /media/Xp/ | grep teszt
teszt.txt
pomm@pomm ~ $A force opciót akkor érdemes használni, ha nem megy másként, egyébként felesleges. Az fstab-ba naná hogy nem jó, viszont külső eszközről lévén szó, elég hülyeség lenne beállítani az ntfs fájlrendszert – mondjuk – a /dev/sda1-nek, mert egy másik pendrive vagy külsőlemez más fájlrendszerrel nem fog működni. Nálam merevlemezes partíción van az xp úgy ilyen az fstab:
/dev/hda1 /media/Xp ntfs-3g silent,umask=0,no_def_opts,allow_other,locale=hu_HU.utf8,force 0 0guardian88 wrote:ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o allow_other
na ez így nem teljesen ok.sem kézzel sem fstab-banSima mount:
mount -t ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o forceígy már másabb (szerintem…)
Akkor rosszul csináltad! ( Persze járható a te megoldásod is, de többet kell gépelni 🙂 )Íme:
Code:pomm pomm # mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on / type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid)
proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
/dev/root on /dev/.static/dev type ext3 (rw,data=ordered)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
/dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw)
pomm pomm # ntfs-3g /dev/hda1 /media/Xp/ -o allow_other
pomm pomm # mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on / type ext3 (rw,noatime,data=ordered)
tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid)
proc on /proc type proc (rw,nosuid,nodev,noexec)
sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
usbfs on /proc/bus/usb type usbfs (rw,nosuid,nodev,noexec)
/dev/root on /dev/.static/dev type ext3 (rw,data=ordered)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec)
fusectl on /sys/fs/fuse/connections type fusectl (rw)
/dev/hda6 on /media/adat type xfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
nfsd on /proc/fs/nfsd type nfsd (rw)
/dev/hda1 on /media/Xp type fuseblk (rw,noatime,user_id=0,group_id=0,allow_other)
pomm pomm #
pomm pomm # exit
exit
pomm@pomm ~ $ touch teszt.txt /home/pomm/
pomm@pomm ~ $ mv /home/pomm/teszt.txt /media/Xp/
pomm@pomm ~ $ ls /media/Xp/ | grep teszt
teszt.txt
pomm@pomm ~ $A force opciót akkor érdemes használni, ha nem megy másként, egyébként felesleges. Az fstab-ba naná hogy nem jó, viszont külső eszközről lévén szó, elég hülyeség lenne beállítani az ntfs fájlrendszert – mondjuk – a /dev/sda1-nek, mert egy másik pendrive vagy külsőlemez más fájlrendszerrel nem fog működni. Nálam merevlemezes partíción van az xp úgy ilyen az fstab:
/dev/hda1 /media/Xp ntfs-3g silent,umask=0,no_def_opts,allow_other,locale=hu_HU.utf8,force 0 0ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o allow_other
ntfs-3g /dev/eszköz /ahova/mountolod -o allow_other
-
SzerzőBejegyzés