pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Debian daemonok és modulok – kellenek? #2148592
    pomm
    Felhasználó
      tovis wrote:
      Rengeteg kernelt forgattam valahol a 2.4.1x verziók óta. Gyanakodva hallgatom az általad becsült idő ráfordítást – a fordítás simán elterthat órákig egy P 200MHz dobozon. Ami a konfigurélést illeti az végképp fájdalmas, kivéve persze ha tücsköt-bogarat beforgat az ember. Én, ha forgatok, akár több napot is eltöltök azzal, hogy csak az kerüljön fel ami kell és csak az kerüljön modulba ami kellhet. Közben többször leforgatom és kipróbálom, mivel a minimalizmus arra sarkall hogy olyat is kihagyjak ami kell.

      Jó, hát nekem nem 1994-es gépen van, a kernelem meg vagy 2 éve configoltam utoljára, mert azóta csak másolom a .config fájlt…Hogy miért nem megy az blacklist, passz

      Hozzászólás: Debian daemonok és modulok – kellenek? #2148593
      pomm
      Felhasználó
        tovis wrote:
        Rengeteg kernelt forgattam valahol a 2.4.1x verziók óta. Gyanakodva hallgatom az általad becsült idő ráfordítást – a fordítás simán elterthat órákig egy P 200MHz dobozon. Ami a konfigurélést illeti az végképp fájdalmas, kivéve persze ha tücsköt-bogarat beforgat az ember. Én, ha forgatok, akár több napot is eltöltök azzal, hogy csak az kerüljön fel ami kell és csak az kerüljön modulba ami kellhet. Közben többször leforgatom és kipróbálom, mivel a minimalizmus arra sarkall hogy olyat is kihagyjak ami kell.

        Jó, hát nekem nem 1994-es gépen van, a kernelem meg vagy 2 éve configoltam utoljára, mert azóta csak másolom a .config fájlt…Hogy miért nem megy az blacklist, passz

        Hozzászólás: Debian daemonok és modulok – kellenek? #2148588
        pomm
        Felhasználó

          elaci, aki fedorát használ annak tisztelet részemről, de ne offold a debianos topicot, mert én spec egyszer tettem fel fedorát és soha többet nem fogok, mert – szerintem – vacak. Ezért még nem megyek a fedorás topicba és kezdem el fikázni a rendszert és használóit.
          tovis:
          A rendszered optimalizálása úgy kezdődik, hogy fordítasz egy rendszermagot, amit optimalizálsz a gépedre. Ha nincs időd, akkor ne nézegesd az lsmod kimentét. 🙂 Egy kernel lefordítása 10 -15 perc egy átlagos gépen. A konfigurálás egy jó fél óra egyszer, utána már elég a .config fájlt átmásolni az új kernel könyvtárába, majd kiadni a make oldconfig parancsot, aztán a make menuconfig-gal leellenőrzöd esetleg. A „nincs időm” véletlenül nem azt jelenti, hogy nem nagyon fordítottál kernelt???

          Hozzászólás: Debian daemonok és modulok – kellenek? #2148589
          pomm
          Felhasználó

            elaci, aki fedorát használ annak tisztelet részemről, de ne offold a debianos topicot, mert én spec egyszer tettem fel fedorát és soha többet nem fogok, mert – szerintem – vacak. Ezért még nem megyek a fedorás topicba és kezdem el fikázni a rendszert és használóit.
            tovis:
            A rendszered optimalizálása úgy kezdődik, hogy fordítasz egy rendszermagot, amit optimalizálsz a gépedre. Ha nincs időd, akkor ne nézegesd az lsmod kimentét. 🙂 Egy kernel lefordítása 10 -15 perc egy átlagos gépen. A konfigurálás egy jó fél óra egyszer, utána már elég a .config fájlt átmásolni az új kernel könyvtárába, majd kiadni a make oldconfig parancsot, aztán a make menuconfig-gal leellenőrzöd esetleg. A „nincs időm” véletlenül nem azt jelenti, hogy nem nagyon fordítottál kernelt???

            Hozzászólás: Debian daemonok és modulok – kellenek? #2148576
            pomm
            Felhasználó
              tovis wrote:
              Kéne némi segítség, hogy tudok megszabadulni a fölösleges dolgoktól?

              tovis wrote:
              Nem akarnék kernelt forgatni,

              Akkor tűrj! Nem akarásnak nyögés a vége! Január eleje óta leforgathattál volna egy kernelt és el is felejthetted volna az egészet…

              Hozzászólás: Debian daemonok és modulok – kellenek? #2148577
              pomm
              Felhasználó
                tovis wrote:
                Kéne némi segítség, hogy tudok megszabadulni a fölösleges dolgoktól?

                tovis wrote:
                Nem akarnék kernelt forgatni,

                Akkor tűrj! Nem akarásnak nyögés a vége! Január eleje óta leforgathattál volna egy kernelt és el is felejthetted volna az egészet…

                Hozzászólás: Floppy meghajtó emulálása #2151265
                pomm
                Felhasználó
                  lacix wrote:
                  úgy rémlik, hogy az image-eket nem kell mountolni linux alatt, elég a vmware-ben beállítani, hogy található és elintéz mindent magának

                  Amennyiben image-ekről van szó! Kértem, hogy dobjon meg egy linkkel, de ő csak linkel 🙂 , így meg nincs kedvem tippelgetni…

                  Hozzászólás: Floppy meghajtó emulálása #2151266
                  pomm
                  Felhasználó
                    lacix wrote:
                    úgy rémlik, hogy az image-eket nem kell mountolni linux alatt, elég a vmware-ben beállítani, hogy található és elintéz mindent magának

                    Amennyiben image-ekről van szó! Kértem, hogy dobjon meg egy linkkel, de ő csak linkel 🙂 , így meg nincs kedvem tippelgetni…

                    Hozzászólás: Floppy meghajtó emulálása #2151253
                    pomm
                    Felhasználó

                      Esetleg egy linkkel tudnál segíteni, mert – valljuk be – az általad adott ” Az egész ilyen, hogy Disk1, Disk2, stb. megnevezésű mappákban van eltárolva.” információ nem sokat ér. 🙂

                      Hozzászólás: Floppy meghajtó emulálása #2151254
                      pomm
                      Felhasználó

                        Esetleg egy linkkel tudnál segíteni, mert – valljuk be – az általad adott ” Az egész ilyen, hogy Disk1, Disk2, stb. megnevezésű mappákban van eltárolva.” információ nem sokat ér. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 5,573