pomm

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 5,573
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PDA kezelés #2152531
    pomm
    Felhasználó

      Megoldott, ha teszel rá linuxot 🙂 Mármint a pda-ra!

      Hozzászólás: PDA kezelés #2152532
      pomm
      Felhasználó

        Megoldott, ha teszel rá linuxot 🙂 Mármint a pda-ra!

        pomm
        Felhasználó
          bacsi2 wrote:
          Gyuszk wrote:
          „Arra figyelj, hogy 150 méterig tudod húzni, utána kell valami eszköz ami megismétli a jelet.”

          Én 100 méterről tudok.

          Rosszul emlékeztem, ott a pont. 🙂

          Hát ez sem pontos!
          Kis infi:
          http://hu.wikipedia.org/wiki/Ethernet

          pomm
          Felhasználó
            bacsi2 wrote:
            Gyuszk wrote:
            „Arra figyelj, hogy 150 méterig tudod húzni, utána kell valami eszköz ami megismétli a jelet.”

            Én 100 méterről tudok.

            Rosszul emlékeztem, ott a pont. 🙂

            Hát ez sem pontos!
            Kis infi:
            http://hu.wikipedia.org/wiki/Ethernet

            pomm
            Felhasználó
              sany wrote:
              ” Egy jó (értsd: haszálható) fogó cirka 17kFt, műanyag sz@rt semmiképse vegyél 3-5kFtért”

              Hát igen!

              A profi szerszámok marha drágák, viszont csak egyszer kell megvenni! 🙂

              Egy teljesen hagyományos krimpelővel dolgozom már jó ideje ( 3 – 4 k lehet, én csak úgy kaptam ) és tökéletes. Azért 17k-t nem adnék egy fogóért!

              pomm
              Felhasználó
                sany wrote:
                ” Egy jó (értsd: haszálható) fogó cirka 17kFt, műanyag sz@rt semmiképse vegyél 3-5kFtért”

                Hát igen!

                A profi szerszámok marha drágák, viszont csak egyszer kell megvenni! 🙂

                Egy teljesen hagyományos krimpelővel dolgozom már jó ideje ( 3 – 4 k lehet, én csak úgy kaptam ) és tökéletes. Azért 17k-t nem adnék egy fogóért!

                pomm
                Felhasználó

                  tényleg ilyen nehéz beírni a gúgliba? egy halom találat van! Amúgy kábelt bármelyik villamossági boltban kapsz aljzattal együtt és – szerintem – fogót is be lehet szerezni…

                  pomm
                  Felhasználó

                    tényleg ilyen nehéz beírni a gúgliba? egy halom találat van! Amúgy kábelt bármelyik villamossági boltban kapsz aljzattal együtt és – szerintem – fogót is be lehet szerezni…

                    Hozzászólás: Debian daemonok és modulok – kellenek? #2148596
                    pomm
                    Felhasználó

                      Ember! Én a gépemhez használom a kernelt és nem clustereket építek. Ha az a meló, az más, egy 200 Mhz-es cpu-val rendelkező gépre eleve monolitikus kernelt tennék, amit leforgatnék egy gyorsabb gépen és azon nincs mit változtatni!
                      De felesleges ezt ragozni! Ha egyszer beállítod rendesen, akkor már csak másolni kell a configot és a make oldconfig-gal beállítod azokat is, melyek változtak.
                      Miköze a kernel fordításnak ahhoz, hogy téged érdekelnek az új szolgáltatások? Ha nincs időd, akkor forgasd le a kernelt és ne érdekeljenek az új szolgáltatások! 
                      Nem technikailag/szakmailag állsz furcsán a dolgokhoz, hanem emberileg. De tőlem nyűglődj, ez nem linuxos probléma és te tudod, mire is van szükséged!

                      Hozzászólás: Debian daemonok és modulok – kellenek? #2148597
                      pomm
                      Felhasználó

                        Ember! Én a gépemhez használom a kernelt és nem clustereket építek. Ha az a meló, az más, egy 200 Mhz-es cpu-val rendelkező gépre eleve monolitikus kernelt tennék, amit leforgatnék egy gyorsabb gépen és azon nincs mit változtatni!
                        De felesleges ezt ragozni! Ha egyszer beállítod rendesen, akkor már csak másolni kell a configot és a make oldconfig-gal beállítod azokat is, melyek változtak.
                        Miköze a kernel fordításnak ahhoz, hogy téged érdekelnek az új szolgáltatások? Ha nincs időd, akkor forgasd le a kernelt és ne érdekeljenek az új szolgáltatások! 
                        Nem technikailag/szakmailag állsz furcsán a dolgokhoz, hanem emberileg. De tőlem nyűglődj, ez nem linuxos probléma és te tudod, mire is van szükséged!

                      10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 5,573