razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948652
    razoli
    Felhasználó

      A legjobb persze ez:
      „Azt, hogy ez milyen intelligenciára vall (lánclevélként küldeni egy lánclevél-ellenes lapot), nem feszegetném, megteszi ezt majd helyettem a história tudománya.”

      Hozzászólás: Kernel panic #2014260
      razoli
      Felhasználó

        A cfdisk aszongya, hogy használhatatlan az összes hdd partíció. A hdd1-en Xp van és mükszik. A /dev alatt nem jelenik meg a hdd partíciói, valamint a média könyvtárban sem pedig ott is szokott lenni.
        A testdikkel bootoltam de kiírja, hogy nem rendszerlemez.
        [align=right][snapback]131961[/snapback][/align]

        Próbáld Uhu 1.2-bõl a letöltött testdisk image-t kiírni így:
        ‘dd if=/ahova/leszedted/disk.img of=/dev/fd0’
        így mûködnie kell

        szerk: ezt szedd le és írd ki a fent írt módon http://razoli.web.elte.hu/doc/testdisk-dos.img

        Hozzászólás: Kernel panic #2014257
        razoli
        Felhasználó

          Próbáld rootként:
          # /sbin/fdisk

          Ha így sem megy, akkor az fdisk nincs a helyén…?!?!
          [align=right][snapback]131941[/snapback][/align]

          Ja tényleg! Az 1.2-ben ‘su -‘ -t kell írni a ‘su’ helyett

          Hozzászólás: Kernel panic #2014256
          razoli
          Felhasználó

            kisbetu:
            BIOS látja a vincsit a partíciót nem tudom megnézni mert az fdisk parancsra command not found a válasz. Mindezt root-ként tettem.  A man fdisk-re meg kiírta, hogyan kell alkalmazni az fdisk parancsot! Ezt nem értem.
            AMD486:
            Rack ki, vincsi be a’ la nature, de ugyanaz a gond.
            [align=right][snapback]131939[/snapback][/align]

            Ezek szerint a vinyóról semmi adatot nem látsz. A cfdisk mit mond? Ha 1.2-t bootolsz, akkor a /dev alatt megjelenik a hdd,… hdd4?

            Amennyiben nem:
            http://www.cgsecurity.org/index.html?testdisk.html
            itt találsz egy testdisk nevû holmit, le kell tölteni és floppyra kiírni (ajánlom a dos verziót). Ezután húzz le minden vinyót az ide-rõl csak a beteget hagyd fenn, bootolj a lemezrõl, és add ki a testdisk parancsot. Itt nézd meg, hogy mit látsz. Van helyreálító/felderítõ opciója, meg egy csomó hasznos tulajdonsága.

            Hozzászólás: Kernel panic #2014250
            razoli
            Felhasználó

              No akkor elsõnek próbáld meg 1.2-bõl fsck-val leellenõrizni az 1.1-es partícióját.
              fsck. /dev/hdxy (elötte csatold le)

              Hozzászólás: KDE 3.4 letöltése,felrakása suse 9.2-re #2014330
              razoli
              Felhasználó

                figyejjnemmontákmégnekedhogyváltoztassazírásiszokéásaidonmertnemlehetelolvasni?

                Nem is egyszer…

                Hozzászólás: Kernel panic #2014248
                razoli
                Felhasználó

                  Nem tudja csatolni a root partíciót. Ha nem jön be a grafikus felület akkor inkább alt+ctrl+f1 és ‘shutdown -now’, mint reset. Van Live cd-d, vagy valami linux amivel tudsz bootolni?

                  Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972700
                  razoli
                  Felhasználó

                    Látom, ügyesen csinálod:
                    elõször zárod, aztán ha tényleg nem írt bele senki, akkor delete.
                    Lehet figyelni a technikát!
                    [align=right][snapback]131760[/snapback][/align]

                    Valójában a témaindító zárta be, de tényleg hasznosítható technika.

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948650
                    razoli
                    Felhasználó

                      hasznos… lehet berakom emailben az aláírásomba;
                      [align=right][snapback]131786[/snapback][/align]

                      Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972698
                      razoli
                      Felhasználó

                        Derrick duplázott topikját törlöm a vegyesbõl.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 1,811