Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A legjobb persze ez:
„Azt, hogy ez milyen intelligenciára vall (lánclevélként küldeni egy lánclevél-ellenes lapot), nem feszegetném, megteszi ezt majd helyettem a história tudománya.”A cfdisk aszongya, hogy használhatatlan az összes hdd partíció. A hdd1-en Xp van és mükszik. A /dev alatt nem jelenik meg a hdd partíciói, valamint a média könyvtárban sem pedig ott is szokott lenni.
A testdikkel bootoltam de kiírja, hogy nem rendszerlemez.
[align=right][snapback]131961[/snapback][/align]Próbáld Uhu 1.2-bõl a letöltött testdisk image-t kiírni így:
‘dd if=/ahova/leszedted/disk.img of=/dev/fd0’
így mûködnie kellszerk: ezt szedd le és írd ki a fent írt módon http://razoli.web.elte.hu/doc/testdisk-dos.img
Próbáld rootként:
# /sbin/fdiskHa így sem megy, akkor az fdisk nincs a helyén…?!?!
[align=right][snapback]131941[/snapback][/align]Ja tényleg! Az 1.2-ben ‘su -‘ -t kell írni a ‘su’ helyett
kisbetu:
BIOS látja a vincsit a partíciót nem tudom megnézni mert az fdisk parancsra command not found a válasz. Mindezt root-ként tettem. A man fdisk-re meg kiírta, hogyan kell alkalmazni az fdisk parancsot! Ezt nem értem.
AMD486:
Rack ki, vincsi be a’ la nature, de ugyanaz a gond.
[align=right][snapback]131939[/snapback][/align]Ezek szerint a vinyóról semmi adatot nem látsz. A cfdisk mit mond? Ha 1.2-t bootolsz, akkor a /dev alatt megjelenik a hdd,… hdd4?
Amennyiben nem:
http://www.cgsecurity.org/index.html?testdisk.html
itt találsz egy testdisk nevû holmit, le kell tölteni és floppyra kiírni (ajánlom a dos verziót). Ezután húzz le minden vinyót az ide-rõl csak a beteget hagyd fenn, bootolj a lemezrõl, és add ki a testdisk parancsot. Itt nézd meg, hogy mit látsz. Van helyreálító/felderítõ opciója, meg egy csomó hasznos tulajdonsága.No akkor elsõnek próbáld meg 1.2-bõl fsck-val leellenõrizni az 1.1-es partícióját.
fsck. /dev/hdxy (elötte csatold le)figyejjnemmontákmégnekedhogyváltoztassazírásiszokéásaidonmertnemlehetelolvasni?
Nem is egyszer…
Nem tudja csatolni a root partíciót. Ha nem jön be a grafikus felület akkor inkább alt+ctrl+f1 és ‘shutdown -now’, mint reset. Van Live cd-d, vagy valami linux amivel tudsz bootolni?
Látom, ügyesen csinálod:
elõször zárod, aztán ha tényleg nem írt bele senki, akkor delete.
Lehet figyelni a technikát!
[align=right][snapback]131760[/snapback][/align]Valójában a témaindító zárta be, de tényleg hasznosítható technika.
hasznos… lehet berakom emailben az aláírásomba;
[align=right][snapback]131786[/snapback][/align]Derrick duplázott topikját törlöm a vegyesbõl.
-
SzerzőBejegyzés