Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Info az idõ beállításáról..
http://ojjektum.uhulinux.hu/~egmont/uhu-tudasbazis.html#68
[align=right][snapback]132074[/snapback][/align]Na, ezt keresmtem én reggel 🙂
Felraktam a kde 3.4et,de valami baja van
[align=right][snapback]132045[/snapback][/align]<_<
Azért legalább AMD486 nevét törölhetted volna az idézetbõl…
Sziasztok!
Bocsi ha már ez volt, de a keresõ nem dobott ki semmit ( vagy rosszul kerestem 🙂 )
Letöltöttem az fsn.hu-ról a debian sid 3 dvd-és cuccát ( egész pontosan innen ), de miután bebutul közli az install elején, hogy nem találja a kernel modulokat és az install nem fog sikerülni…Mit lehet ilyenkor tenni? Most ez a dvd nem jó önálló installra, csak a woody-t tudom upgradelni vele? Vagy egyszerûen kell vmi boot paraméter? ( mert a választható booot paramétereket végig próbáltam, de mind-nél ugyan az a gond – kernel modul )
Plíííz help! 🙂
[align=right][snapback]132047[/snapback][/align]Passz, próbáld meg egy sarge vagy woody cd-1-el az installt, vagy várj egy nálam okosabb embert 🙂
Bbt, razoli, probaltam mindent, amit leirtatok, de nem tortenik semmi. Ezek mellett kiprobaltam a make ill make install ill configure fele variacokat / amire csak gondolni tudtam /, de nem sikerult. A kicsomagolassal semmi gond nem volt.
Szoval. Letoltom, kicsomagolom, utana semmi. A kicsomagolas utan a konyvtaraba allas utan kiadott skype parancsra azt irja, hogy
root:/home/nastjakam/Egyebek/skype_staticQT-1.1.0.3# skype
bash: skype: command not foundNem valamilyen csomag hianyzik a geprol, amit nem raktam fel ?
[align=right][snapback]132028[/snapback][/align]próbáld ki így: ./skype
ez nem forrás, hanem egy lefordított bináris, csak neked kell bemásolni a megfelelõ helyekre.man date:
Code:-s, –set=STRING
set time described by STRING
-d, –date=STRING
display time described by STRING, not `now’Azaz idõ állítása: ‘date -s 0944’ = 9 óra 44 perc
Egyébként meg atomóra
http://www.szabilinux.hu/forditasok/SAG/node110.html
volt valahol egy jó leírás arról, hogy a linux hogyan kezeli az idõt (azt hiszem nem a gépidõt állítgatja mint a Win) de sajnos most nem találom 🙁bugos a változat, tiltsd le a telefon opciót benne, különben irdatlan sokat késni fog a chat benne.
[align=right][snapback]132010[/snapback][/align]Vagy a chatnél a ‘sound alert’-et kapcsold ki.
Egyszer felraktam mar a skype-ot, de semmi gond nem volt akkor, olyannyira, hogy mar nem is emlekszem, hogy apt-get-el csinaltam vagy letoltottem kulon valahonnan :unsure:
[align=right][snapback]131986[/snapback][/align]Szedd le a skype.com-ról a static tar.gz-t, kitömöríted és bemásolod a megfelelõ helyre a skype-t readme alapján (/usr/local/bin) , valamint a többi filet.
Hello!
Ezt nézzétek meg:
http://www.jellyslab.com/~bteo/hacker.htmAngolul tudók elõnyben.
Nagggyon jó! 😀Kösszi!
Hello!
[align=right][snapback]131894[/snapback][/align]😀 😀 😀 😀 😀
-
SzerzőBejegyzés