razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Rendszeridõ #2014372
    razoli
    Felhasználó

      Info az idõ beállításáról..
      http://ojjektum.uhulinux.hu/~egmont/uhu-tudasbazis.html#68
      [align=right][snapback]132074[/snapback][/align]

      Na, ezt keresmtem én reggel 🙂

      Hozzászólás: KDE 3.4 letöltése,felrakása suse 9.2-re #2014333
      razoli
      Felhasználó

        Felraktam a kde 3.4et,de valami baja van
        [align=right][snapback]132045[/snapback][/align]

        <_<

        Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974476
        razoli
        Felhasználó

          Azért legalább AMD486 nevét törölhetted volna az idézetbõl…

          Hozzászólás: Debian Sid install #2014375
          razoli
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Bocsi ha már ez volt, de a keresõ nem dobott ki semmit ( vagy rosszul kerestem 🙂 )
            Letöltöttem az fsn.hu-ról a debian sid 3 dvd-és cuccát ( egész pontosan innen ), de miután bebutul közli az install elején, hogy nem találja a kernel modulokat és az install nem fog sikerülni…Mit lehet ilyenkor tenni? Most ez a dvd nem jó önálló installra, csak a woody-t tudom upgradelni vele? Vagy egyszerûen kell vmi boot paraméter? ( mert a választható booot paramétereket végig próbáltam, de mind-nél ugyan az a gond – kernel modul )
            Plíííz help! 🙂
            [align=right][snapback]132047[/snapback][/align]

            Passz, próbáld meg egy sarge vagy woody cd-1-el az installt, vagy várj egy nálam okosabb embert 🙂

            Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984553
            razoli
            Felhasználó

              Bbt, razoli, probaltam mindent, amit leirtatok, de nem tortenik semmi. Ezek mellett kiprobaltam a make ill make install ill configure fele variacokat / amire csak gondolni tudtam /, de nem sikerult. A kicsomagolassal semmi gond nem volt.
              Szoval. Letoltom, kicsomagolom, utana semmi. A kicsomagolas utan a konyvtaraba allas utan kiadott skype parancsra azt irja, hogy
              root:/home/nastjakam/Egyebek/skype_staticQT-1.1.0.3# skype
              bash: skype: command not found

              Nem valamilyen csomag hianyzik a geprol, amit nem raktam fel ?
              [align=right][snapback]132028[/snapback][/align]

              próbáld ki így: ./skype
              ez nem forrás, hanem egy lefordított bináris, csak neked kell bemásolni a megfelelõ helyekre.

              Hozzászólás: Rendszeridõ #2014365
              razoli
              Felhasználó

                man date:

                Code:
                -s, –set=STRING
                             set time described by STRING
                -d, –date=STRING
                             display time described by STRING, not `now’

                Azaz idõ állítása: ‘date -s 0944’ = 9 óra 44 perc
                Egyébként meg atomóra
                http://www.szabilinux.hu/forditasok/SAG/node110.html
                volt valahol egy jó leírás arról, hogy a linux hogyan kezeli az idõt (azt hiszem nem a gépidõt állítgatja mint a Win) de sajnos most nem találom 🙁

                Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984548
                razoli
                Felhasználó

                  bugos a változat, tiltsd le a telefon opciót benne, különben irdatlan sokat késni fog a chat benne.
                  [align=right][snapback]132010[/snapback][/align]

                  Vagy a chatnél a ‘sound alert’-et kapcsold ki.

                  Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984544
                  razoli
                  Felhasználó

                    Egyszer felraktam mar a skype-ot, de semmi gond nem volt akkor, olyannyira, hogy mar nem is emlekszem, hogy apt-get-el csinaltam vagy letoltottem kulon valahonnan  :unsure:
                    [align=right][snapback]131986[/snapback][/align]

                    Szedd le a skype.com-ról a static tar.gz-t, kitömöríted és bemásolod a megfelelõ helyre a skype-t readme alapján (/usr/local/bin) , valamint a többi filet.

                    Hozzászólás: dc klienst keresek #2014000
                    razoli
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: vicc #1922667
                      razoli
                      Felhasználó

                        Hello!

                        Ezt nézzétek meg:
                        http://www.jellyslab.com/~bteo/hacker.htm

                        Angolul tudók elõnyben.
                        Nagggyon jó!  😀

                        Kösszi!
                        Hello!
                        [align=right][snapback]131894[/snapback][/align]

                        😀 😀 😀 😀 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 1,811