Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
off://
begin
Most kicsit dühöngeni fogok (egy kocsmában lehet, nem?), mert nem gyõzöm tépni a pofámat, hogy emailban nem kérek viccet, poént, továbbküldõs izét… mert nem ara van kitalálva. Erre megint. A tárgy: „Subject: Fwd: Fw: RE: FW: (fw)(fw)(fw)… (fwd) (fwd) (fwd) (fwd) (fwd) (fwd)” Na ettõl azért falra mászom…
Tud valaki valami email-etikettrõl? Azt hiszem este írok egyet magamnak és beteszem az email aláírásomba.
end;
on://160.000.000.000 Byte 160 Gb!
160.000.000.000:1024= 156.250.000 Kbyte -> 152.587,89 Mbyte -> 149,011 Gbyteszerk: ezek után én csak azt nem értem, hogy miért hívják 160Gb-s vinycsinak 150Gb (149) helyett…
Hy!
Hogyan kell kernelt fordítani?Mire jó?Mi kell hozzá?
[align=right][snapback]131521[/snapback][/align]Szerintem akkor állj neki, amikor tudod, hogy mire jó. Mert akkor tudni fogod, hogy mit akarsz csinálni/mit csinálsz és miért jó.
Kell hozzá kernel forrás, google, némi linuxos tapasztalat és sok sok olvasás (ajánlom figyelmedbe a kernel konfigolós doksikat, itt is van egy a fõoldalon).???
[align=right][snapback]131182[/snapback][/align]!!!
???
[align=right][snapback]131408[/snapback][/align]grrr!!!
(vagyis nem szükséges, majd ha valaki tudja a választ akkor leírja, nem?!)Bocsesz, de ezt nem tudtam kihagyni 😀
Mi van velem hogy ennyit írkálok ?
[align=right][snapback]131351[/snapback][/align]Tavasz, jókedv, hétvége? 🙂
hali
új vagyok itt és a linuxban is teljesen
az a problémám,hogy a suse 8.2 illetve 9.0 változatát feltelepítve az elsõ (telepítés utáni) reboot-nál a linux feláll,de a kép csíkos és használhatatlan.
A telepítés után (reboot elõtt),a felállt rendszer tökéletesen mûködik,minden hardverelemet felismer és a gond csak a reboot után jelentkezik!
Segítség?
[align=right][snapback]131349[/snapback][/align]Na akkor most visszadobom a labdát, mert a telepátia itt még keveseknek megy.
Milyen gép, videókártya, mit próbáltál, van-e hibaüzenet, mi az lspci parancs kimenetele (rootként terminálon), miért nem kezded nagybetûvel a mondatot, szerepel-e valami erre utaló a logban (/var/log/syslog) melyik rendszer van fenn (8.2; 9.0)?
Te jössz 🙂Megvan a megoldás, Linux alatt (Debian Sid) emulátorral megy grafikusan a Turbo Pascal 7
A megoldás kulcsa a qemu nevezetû nagyon ügyes kis program. Jelenleg nekem van egy telepített FreeDos a hda1-en (a valamikori Win helyén :blush: ), de a program (ha minden igaz, bár még nem ástam bele magam nagyon) képes image file-t is bebootolni.Lényeg: van egy telepített freedos a hda1-en, valamint egy qemu a Debian alatt. konzolból el kell indítani a qemut, hogy bebootolja a gépünket:
‘qemu -hda /dev/hda’
(ez kicsit perverz, mert egy ablakban megjelenik a grub – ld. aláírásom). Innen lehet indítani a Dos-t – szintén ablakban. Ekkor (nálam, mivel 667Mhz procim van) kicsit akadt, valamint a billentyûzetet néha duplán érzékelte, néha sehogy, de teljes képernyõn nem volt ilyen probléma.
Ctrl+Alt – elengedi az egeret
Ctrl+Alt+F – teljes képernyõQemu honlap
Nagyon jó kis program a lézetõ összes iso file-t, cd-t, bootfloppyt bebootoltam vele 🙂
Majd ha lesz idõm akkor jobban beleásom magam.szerk: a nyilakat annyira nem kedveli, még ez kellene kiküszöbölni (duplán érzékel a sima fejlesztõi környezetben)
off: (de már nagyon érdekel)
Sokan emlegetik a Longhornt. De kérdésem az, hogy ahoz nem csak új gép vásárlásával lehet hozzájutni?on:
e-bankkal én is szívtam, mert a feltétele volt az IE (mert az biztonságos!) valamint Win 98/Me/XP
ezt a filemegosztós dolgot nem igazán értem…
mc; kell ennél jobb 🙂 -
SzerzőBejegyzés