razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948642
    razoli
    Felhasználó

      off://
      begin
      Most kicsit dühöngeni fogok (egy kocsmában lehet, nem?), mert nem gyõzöm tépni a pofámat, hogy emailban nem kérek viccet, poént, továbbküldõs izét… mert nem ara van kitalálva. Erre megint. A tárgy: „Subject: Fwd: Fw: RE: FW: (fw)(fw)(fw)… (fwd) (fwd) (fwd) (fwd) (fwd) (fwd)” Na ettõl azért falra mászom…
      Tud valaki valami email-etikettrõl? Azt hiszem este írok egyet magamnak és beteszem az email aláírásomba.
      end;
      on://

      Hozzászólás: Kocsma topik #1948639
      razoli
      Felhasználó

        160.000.000.000 Byte 160 Gb!
        160.000.000.000:1024= 156.250.000 Kbyte -> 152.587,89 Mbyte -> 149,011 Gbyte

        szerk: ezek után én csak azt nem értem, hogy miért hívják 160Gb-s vinycsinak 150Gb (149) helyett…

        Hozzászólás: Fordítsunk kernelt ! #2013931
        razoli
        Felhasználó

          Hy!
          Hogyan kell kernelt fordítani?Mire jó?Mi kell hozzá?
          [align=right][snapback]131521[/snapback][/align]

          Szerintem akkor állj neki, amikor tudod, hogy mire jó. Mert akkor tudni fogod, hogy mit akarsz csinálni/mit csinálsz és miért jó.
          Kell hozzá kernel forrás, google, némi linuxos tapasztalat és sok sok olvasás (ajánlom figyelmedbe a kernel konfigolós doksikat, itt is van egy a fõoldalon).

          Hozzászólás: Modem probléma #1978836
          razoli
          Felhasználó

            ???
            [align=right][snapback]131182[/snapback][/align]

            !!!

            ???
            [align=right][snapback]131408[/snapback][/align]

            grrr!!!
            (vagyis nem szükséges, majd ha valaki tudja a választ akkor leírja, nem?!)

            Hozzászólás: Nem tudok áttérni Windowsról Linuxra #2013797
            razoli
            Felhasználó

              Bocsesz, de ezt nem tudtam kihagyni 😀

              Hozzászólás: Nem tudok áttérni Windowsról Linuxra #2013770
              razoli
              Felhasználó

                Mi van velem hogy ennyit írkálok ?
                [align=right][snapback]131351[/snapback][/align]

                Tavasz, jókedv, hétvége? 🙂

                Hozzászólás: SUSE #2011682
                razoli
                Felhasználó

                  hali
                  új vagyok itt és a linuxban is teljesen
                  az a problémám,hogy a suse 8.2  illetve 9.0 változatát feltelepítve az elsõ (telepítés utáni) reboot-nál a linux feláll,de a kép csíkos és használhatatlan.
                  A telepítés után (reboot elõtt),a felállt rendszer tökéletesen mûködik,minden hardverelemet felismer és a gond csak a reboot után jelentkezik!
                  Segítség?
                  [align=right][snapback]131349[/snapback][/align]

                  Na akkor most visszadobom a labdát, mert a telepátia itt még keveseknek megy.
                  Milyen gép, videókártya, mit próbáltál, van-e hibaüzenet, mi az lspci parancs kimenetele (rootként terminálon), miért nem kezded nagybetûvel a mondatot, szerepel-e valami erre utaló a logban (/var/log/syslog) melyik rendszer van fenn (8.2; 9.0)?
                  Te jössz 🙂

                  Hozzászólás: UHU 1.2 „átköltöztetése” #2012367
                  razoli
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: dosemu, tp7, bgi #1917733
                    razoli
                    Felhasználó

                      Megvan a megoldás, Linux alatt (Debian Sid) emulátorral megy grafikusan a Turbo Pascal 7
                      A megoldás kulcsa a qemu nevezetû nagyon ügyes kis program. Jelenleg nekem van egy telepített FreeDos a hda1-en (a valamikori Win helyén :blush: ), de a program (ha minden igaz, bár még nem ástam bele magam nagyon) képes image file-t is bebootolni.

                      Lényeg: van egy telepített freedos a hda1-en, valamint egy qemu a Debian alatt. konzolból el kell indítani a qemut, hogy bebootolja a gépünket:
                      ‘qemu -hda /dev/hda’
                      (ez kicsit perverz, mert egy ablakban megjelenik a grub – ld. aláírásom). Innen lehet indítani a Dos-t – szintén ablakban. Ekkor (nálam, mivel 667Mhz procim van) kicsit akadt, valamint a billentyûzetet néha duplán érzékelte, néha sehogy, de teljes képernyõn nem volt ilyen probléma.
                      Ctrl+Alt – elengedi az egeret
                      Ctrl+Alt+F – teljes képernyõ

                      Qemu honlap
                      Nagyon jó kis program a lézetõ összes iso file-t, cd-t, bootfloppyt bebootoltam vele 🙂
                      Majd ha lesz idõm akkor jobban beleásom magam.

                      szerk: a nyilakat annyira nem kedveli, még ez kellene kiküszöbölni (duplán érzékel a sima fejlesztõi környezetben)

                      Hozzászólás: Nem tudok áttérni Windowsról Linuxra #2013752
                      razoli
                      Felhasználó

                        off: (de már nagyon érdekel)
                        Sokan emlegetik a Longhornt. De kérdésem az, hogy ahoz nem csak új gép vásárlásával lehet hozzájutni?

                        on:
                        e-bankkal én is szívtam, mert a feltétele volt az IE (mert az biztonságos!) valamint Win 98/Me/XP
                        ezt a filemegosztós dolgot nem igazán értem…
                        mc; kell ennél jobb 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 1,811