Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vagy dpkg -p / dpkg –print-avail xycsomagnév
Hogyan kaphatok információt parancssori felületen a telepített csomagok méretérõl?
[align=right][snapback]129830[/snapback][/align]apt-cache show elvben megadja az installed-size-t (már ha azt jelenti, de most hogy nézegetem elbizonytalanodtam)
Hy!
Azt a HSF-es dolgot hogyan kell megoldani?Letoltottem win alol, majd atmentem suse-ba, ott egy konsol-et megnyitottam, elotte azt a filet bemasoltam a /home/davs/Desktop mappaba, azaz a desktop-ra, majd su, jelszo, kitomoritem, make install, de valami error 2 -t irt ki!Majd beirom, hogy mit..Valami velemeny?
[align=right][snapback]129755[/snapback][/align]Kitömörítés után keress egy olyat, hogy readme, abban (általában elég részletesen) le van írva, hogy mit-hogyan kell csinálni.
Sziasztok!
Gondoltam letöltök pár UHU 1.2 csomagot. Az oldal viszont (bármelyik csomagnál) 1,9 MB adat letöltése után megszakítja a letöltést.
Más oldalakon próbálva, minden mûködik, tehát nem az én letöltõm szarakodik.
[align=right][snapback]129781[/snapback][/align]Mivel töltesz le? Más letöltõvel is megszakad? Kicsit részletesebben pls. Esetleg próbáld meg a wget-et (man wget; wget [url url=http://www.errõlazoldalról.hu/akarom/leszedni/ezt.uhu)]http://www.errõlazoldalról.hu/akarom/leszedni/ezt.uhu)[/url]
Semmi tipp? 🙁
[align=right][snapback]129786[/snapback][/align]Nyugi, jön majd a válasz, ha tudja valaki/találkozott valaki ezzel. Szerintem az Uhu levlistán próbáld meg. Más rendszer, más verziójú Uhu alatt ill más gépen is produkál ilyet?
szerk: vááá, most látom, hogy Kamionon nem volt ilyen gond, sorry.
Nos akkor szerintem halasszuk el egy hónappal az ügyet. Addig mindenki kitalálja, hogy melyik hétvége lenne neki alkalmas, meg azt, hogy mit vitassunk meg a találkozón.
(a névkitûzõk még itt vannak az asztalomon) 🙂most google.co.hu, majd írd be, hogy ‘hsf modem linux driver’, legelsõ találat 😉
Pendrive -ra szeretném feltenni Feather helyett. Merre találok doksit a telepítéshez?
[align=right][snapback]129564[/snapback][/align]Helyben (a topik 3. oldalán felülrõl a 2. (32) hsz vagy) katt ide
Akkor amikor indul a SuSE, a loginnal az én nevem helyett root-ot kel beírni?Vagy alapból root vagyok?Es csak így, hogy lpsci?Semmi less, gv, cd?
[align=right][snapback]129574[/snapback][/align]írd be a neved, majd nyiss egy terminált (konzolt) és oda írd be, hogy ‘su’ majd add meg a root jelszót. Ezután írd be, hogy ‘lspci’, majd ha sikeres voltál ‘exit’
Nos lesz a találkozóból valami? Mert még talán nem késõ összehozni…
Szóval ébresztõ! Véleményeket, illetve valami aktivitást, hogy jönne-e egyáltalán valaki 🙂 -
SzerzőBejegyzés