Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Helló mindenkinek!
Nálam kezdõbb már nem is lehet senki a linuxban…
Mégig a 1.2-es egybõl, hiba nélkül települt. (rc1)
Viszont lenne kérdésem: Webes oldalról pdf formátumu file megnyitásakor az a probléma lépett fel, hogy a képeket a fileban tökéletesen visszaadja, viszont a szöveget nem jeleníti meg, csak fura négyzet alakú karakreteket látok.
Szal az lenne a kérdésem, hogy, hogyan tudok fontokat, vagy miket telepíteni, hogy képes legyen mindent megjeleníteni?
Kis segítségként az általam problémásnak talált weboldal címe: http://www.kreativhobby.hu/hobbyaruhaz_katalogus.html
itt mindegyik katalógus letöltésekor szembesültem a hibával…Szevasztok!
Tudnatok abban segiteni, hogy az 1.2 -es uhu miert csinalja azt, hogy:
Minden UHU 1.2 inditas utan a win2000 mindig csinal egy teljes scandisket.
Az uhu es a win2000 egy particion van. Teljes telepitest vegeztem az UHU val.
Koszi Udv Kalviui.:Esetleg ha meg valaki tudja, hogy milyen csomagnak kell fent lennie ahhoz, hogy az NVidia kartyam mukodjon ? (Ha nem teljes telepitest vegzek akkor nem telepiti fel)
[align=right][snapback]129995[/snapback][/align]Szia
Nos én azt egybõl kizárnám, hogy a két rendszer egy partíción van. Szerintem te winchesterre gondoltál.
Scandisk passz, de Nvidiához itt egy nagyon jó és részletes leírásszerk: csak Uhu után scandiskelsz? Milyen file rendszeren van a win2000 és írsz-e Uhuból erre a partícióra?
kitömörítés után szerepel egy configure nevû file?
Ha igen, akkor
./configure
ha hiba nélkül lefut akkor ‘make’ majd ‘su’; ‘make install’
else megnézed mire panaszkodik a configure, megkeresed a file-t és felteszed, majd ‘./configure’Jogos a 3 pont, egy elõretolt kommandóval keresünk jó kiülõs helyet.
fellow, razoli?
[align=right][snapback]129926[/snapback][/align]😀
ezt nem kell kétszer mondani nekem… pont ma írtam fellownak egy hasonló projekt ügyében (sör-felderítõ akció) 😛Szerbusztok valaki nem tudja, hogyan tudnám windows xp cliens-emet vpn –en összehozni az Ipcop-ba beépített gyári vpn szerverével???
[align=right][snapback]129923[/snapback][/align]Sziasztok!
A problémám az, hogy hiába adok új hubcímet a beállításokba, mindig a régit- beépítettet –
használja. (pipa rendezve!!) UHU 1.2-t használok. Lehet, hogy a cím nem jó? Hogy van nektek beállítva ez a fránya hub? Melyik magyar hubcímet használjam?
Ezt erõltetem… (http://dcinfo.sytes.net/hungaryhublist.config)
Kösz a segítséget!
[align=right][snapback]129907[/snapback][/align]„Magyar lista : http://www.dcinfo.org/hungaryhublist.config.bz2
http://www.dcinfo.org/hungaryhublist.xml.bz2″
Próbáld meg ezzel, hátha…szerk: most néztem, hogy nekem is az van beállítva ami neked, szóval más lehet a gond
(cat /mnt/hda3/home/razoli/.dc/dclib.cfg)Code:(update: 2005.04.14 14:17)
Nem akar sehogyse mûködni. 🙁
[align=right][snapback]129881[/snapback][/align]Ez mit takar? Mármint az érdekel, hogy eddig miket és hogyan próbáltál, ami nem jött be.
Amúgy meg:
nézd meg ezt, hátha segít a #11-es hozzászólás a lényeg.„Szóval help, mert a deb az megy, de a tar.gz nem.”
he?
A lényeg az, hogy van egy xy…tar.gz file-od. Kérlek ne TotalCommanderrel piszkáld. Bemásolod egy tetszõleges könyvtárba ezt az állományt, majd kicsomagolod (mezei felhasználóként):
1. gunzip xyz.tar.gz (ha nincs gunzip akkor apt-get install gunzip)
2. tar -xvf xyz.tar
Ekkor lesz neked egy xyz nevû könyvtárad. Ezt bogarászd át, mert valami útmutató (ha nem is readme) lesz benne (mc-vel nézegesd meg az 5-6Kbnál kisebb fileokat).
Ezután (ha van ilyen file akkor):
‘./conigure’ ez felderíti a függõségeket. Ha rendben lefut akkor lehet fordítani a programot a ‘make’ paranccsal. Ha nem akkor ki fogja írni, hogy mit hiányol. Ha egyértelmû dolog akkor apt-get installal fel is teheted, ha nem annyira, akkor google vagy fórumkeresõ. Ha lefutott a make, akkor jöhet az install. Ehez már root jog kell, azaz
su (+jelszó)
make install
exit
Ha minden rendben ment, akkor tudod futtatni a programot, valamint nem kapsz hibaüzenetet.
Ennyi, sok sikert! -
SzerzőBejegyzés