razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008586
    razoli
    Felhasználó

      Helló mindenkinek!
      Nálam kezdõbb már nem is lehet senki a linuxban…
      Mégig a 1.2-es egybõl, hiba nélkül települt. (rc1)
      Viszont lenne kérdésem: Webes oldalról pdf formátumu file megnyitásakor az a probléma lépett fel, hogy a képeket a fileban tökéletesen visszaadja, viszont a szöveget nem jeleníti meg, csak fura négyzet alakú karakreteket látok.
      Szal az lenne a kérdésem, hogy, hogyan tudok fontokat, vagy miket telepíteni, hogy képes legyen mindent megjeleníteni?
      Kis segítségként az általam problémásnak talált weboldal címe: http://www.kreativhobby.hu/hobbyaruhaz_katalogus.html
      itt mindegyik katalógus letöltésekor szembesültem a hibával…

      Hozzászólás: UHU utan a windows SCANDISK -et csinal #2012706
      razoli
      Felhasználó

        Szevasztok!
        Tudnatok abban segiteni, hogy az 1.2 -es uhu miert csinalja azt, hogy:
        Minden UHU 1.2 inditas utan a win2000 mindig csinal egy teljes scandisket.
        Az uhu es a win2000 egy particion van. Teljes telepitest vegeztem az UHU val.
        Koszi Udv Kalvi

        ui.:Esetleg ha meg valaki tudja, hogy milyen csomagnak kell fent lennie ahhoz, hogy az NVidia kartyam mukodjon ? (Ha nem teljes telepitest vegzek akkor nem telepiti fel)
        [align=right][snapback]129995[/snapback][/align]

        Szia
        Nos én azt egybõl kizárnám, hogy a két rendszer egy partíción van. Szerintem te winchesterre gondoltál.
        Scandisk passz, de Nvidiához itt egy nagyon jó és részletes leírás

        szerk: csak Uhu után scandiskelsz? Milyen file rendszeren van a win2000 és írsz-e Uhuból erre a partícióra?

        Hozzászólás: NTFS elérése #2012668
        razoli
        Felhasználó
          Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985232
          razoli
          Felhasználó

            kitömörítés után szerepel egy configure nevû file?
            Ha igen, akkor
            ./configure
            ha hiba nélkül lefut akkor ‘make’ majd ‘su’; ‘make install’
            else megnézed mire panaszkodik a configure, megkeresed a file-t és felteszed, majd ‘./configure’

            Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011000
            razoli
            Felhasználó

              Jogos a 3 pont, egy elõretolt kommandóval keresünk jó kiülõs helyet.

              fellow, razoli?
              [align=right][snapback]129926[/snapback][/align]

              😀
              ezt nem kell kétszer mondani nekem… pont ma írtam fellownak egy hasonló projekt ügyében (sör-felderítõ akció) 😛

              Hozzászólás: IpCop VPN #2012665
              razoli
              Felhasználó

                Szerbusztok valaki nem tudja, hogyan tudnám windows xp cliens-emet vpn –en összehozni az Ipcop-ba beépített gyári vpn szerverével???
                [align=right][snapback]129923[/snapback][/align]

                Hozzászólás: Egy kis Valknut probléma #2012647
                razoli
                Felhasználó

                  Sziasztok!
                  A problémám az, hogy hiába adok új hubcímet a beállításokba, mindig a régit- beépítettet –
                  használja. (pipa rendezve!!) UHU 1.2-t használok. Lehet, hogy a cím nem jó? Hogy van nektek beállítva ez  a fránya hub? Melyik magyar hubcímet használjam?
                  Ezt erõltetem… (http://dcinfo.sytes.net/hungaryhublist.config)
                  Kösz a segítséget!
                  [align=right][snapback]129907[/snapback][/align]

                  „Magyar lista : http://www.dcinfo.org/hungaryhublist.config.bz2
                  http://www.dcinfo.org/hungaryhublist.xml.bz2″
                  Próbáld meg ezzel, hátha…

                  szerk: most néztem, hogy nekem is az van beállítva ami neked, szóval más lehet a gond
                  (cat /mnt/hda3/home/razoli/.dc/dclib.cfg)

                  Code:

                     
                       http://dcinfo.sytes.net/hungaryhublist.config
                       true
                     
                  Hozzászólás: Mandriva Linux Limited Edition 2005 FINAL #1999317
                  razoli
                  Felhasználó

                    (update: 2005.04.14  14:17)

                    Hozzászólás: T610, Bluetooth és UHU 1.2 #2012637
                    razoli
                    Felhasználó

                      Nem akar sehogyse mûködni. 🙁
                      [align=right][snapback]129881[/snapback][/align]

                      Ez mit takar? Mármint az érdekel, hogy eddig miket és hogyan próbáltál, ami nem jött be.
                      Amúgy meg:
                      nézd meg ezt, hátha segít a #11-es hozzászólás a lényeg.

                      Hozzászólás: tar.gz -bõl install #2012631
                      razoli
                      Felhasználó

                        „Szóval help, mert a deb az megy, de a tar.gz nem.”
                        he?
                        A lényeg az, hogy van egy xy…tar.gz file-od. Kérlek ne TotalCommanderrel piszkáld. Bemásolod egy tetszõleges könyvtárba ezt az állományt, majd kicsomagolod (mezei felhasználóként):
                        1. gunzip xyz.tar.gz (ha nincs gunzip akkor apt-get install gunzip)
                        2. tar -xvf xyz.tar
                        Ekkor lesz neked egy xyz nevû könyvtárad. Ezt bogarászd át, mert valami útmutató (ha nem is readme) lesz benne (mc-vel nézegesd meg az 5-6Kbnál kisebb fileokat).
                        Ezután (ha van ilyen file akkor):
                        ‘./conigure’ ez felderíti a függõségeket. Ha rendben lefut akkor lehet fordítani a programot a ‘make’ paranccsal. Ha nem akkor ki fogja írni, hogy mit hiányol. Ha egyértelmû dolog akkor apt-get installal fel is teheted, ha nem annyira, akkor google vagy fórumkeresõ. Ha lefutott a make, akkor jöhet az install. Ehez már root jog kell, azaz
                        su (+jelszó)
                        make install
                        exit
                        Ha minden rendben ment, akkor tudod futtatni a programot, valamint nem kapsz hibaüzenetet.
                        Ennyi, sok sikert!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,321-1,330 / 1,811