razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 491-500 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 64 bites rendszer? #2034134
    razoli
    Felhasználó
      bepe79 wrote:
      Processzoroknál van 32 bites és 64 bites, már ha a mában gondolkodunk..

      Azért tegnapban (1992) gondolkodva is találunk ilyet Vax architektúrán:
      http://h18002.www1.hp.com/alphaserver/vax/timeline/1992.html
      (nem tudom, hogy a VAX9000 hány bites volt, de egy idõben ez vitte az ElteNet-et az országban egyedüli példányként – csak elhasalt -, akit érdekel részletesebben: http://ludens.elte.hu/config/ )

      Hozzászólás: mount probléma #2032483
      razoli
      Felhasználó

        a kulcsszó: umask
        Vagyis ha megnézed a /etc/fstab file-ban, az ntfs partícióra vonatkozó részt, akkor az opcióknál kellene szerepelnie egy umask=022 paraméternek. H ez kínai, akkor a legjobb, ha az egész fstab-ot beidézed és megmondjuk, hogy mit hova…

        Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030553
        razoli
        Felhasználó

          Nos hardver topik. Szívem szerint megszüntetném ahogyan idõm engedi, helyette lehet wiki-t írni:
          Hardver támogatottság(linux)
          Vagy érveljetek, hogy miért lenne érdemes megtartani, lehetõleg ebben a topikban és akkor megegyezünk.
          Az én álláspontom:

          razoli wrote:
          Tények:
          1. Trey-el megbeszéltem még azokban a szép idõkban amikor admin voltam, hogy a hupWIki-t közvetlen linkkel használjuk/használhatjuk. Természetesen tessék tiszteletben tartani az ottani szokásokat és nem ész nélkül nekiállni.

          2. nem is olyan régen némi összefogással (tudomásom szerint a nulláról indítva) elkészült egy FAQ rendszer, melybe már rengeteg munka bele lett fektetve. El kellene dönteni, hogyan merre tovább…

          Ezek fényében feleslegesnek tartom fórumba írni a hardvereket.
          Továbbá:
          – kellõ oldalszám után nem sokan fognak keresni benne, ill átláthatatlanná válik
          – ha valami változik, akkor illene a régit kitörölni, nem tudom ezt ki fogja elvégezni (mert akkor kezdõ júzer döntse el, hogy kell-e buherálni vagy sem)
          – elkerülhetetlen a redundancia

          Ezek mind kiszûrhetõk, ha eleve Wikibe megy az anyag, mert
          – wikit bárki szerkesztheti. Ha más a tapasztalatod, akkor a játékszabályok betartása mellett át lehet írni.
          – wikiben egyszerûbb keresni
          – átláthatóbb, könnyebb egymásra vagy más belsõ lapra hivatkozni
          (- nem gyárt felesleges topikokat)

          Nekem ez a véleményem, továbbra sem látom értelmét a topikoknak. Sõt továbbmegyek van már Wiki is belõle.
          Vélemény? (kérem, legalább egy admin válaszoljon)

          Hozzászólás: Wines passziánsz #2033880
          razoli
          Felhasználó

            apt-get install pysol?

            Hozzászólás: Fedora alatt a wine kínai #2033822
            razoli
            Felhasználó
              Hozzászólás: Valknut help #2033868
              razoli
              Felhasználó

                Az a helyzet – és most nem megsérteni akarlak -, hogy biztos vannak akik segítenénkek, de a többség a valknutot nem szabad szoftverek megosztására használják, hanem illegális fájl cserélésre. Ez ellentétes a Linux és a szabad világ elveivel…

                Hozzászólás: LOG küldés e-mail-ben #2033844
                razoli
                Felhasználó
                  siliconnet wrote:
                  Ok de hogyan áljak neki mert még nem konfigoltam sendmail-t.

                  Nem tudom.

                  Hozzászólás: vicc #1922812
                  razoli
                  Felhasználó

                    Mit tanultál anyukádtól..

                    – Megbecsülni mások munkáját.
                    „Ha mindenáron meg akarjátok ölni egymást az öcséddel, kint csináljátok. Most
                    takarítottam fel.”

                    – Vallást.
                    „Jobb lesz, ha imádkozol, hogy kijöjjön a fehér ingedbõl!”

                    – Az idõutazás alapjait.

                    Hozzászólás: LOG küldés e-mail-ben #2033840
                    razoli
                    Felhasználó

                      Szerintem egyszerûen: sendmail, és csatolásnak megadod a log file-t. Hogy hogyan azt nem tudom, még nem volt dolgom vele.
                      man sendmail

                      Hozzászólás: SuSE linux 10.0 #2033502
                      razoli
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 491-500 / 1,811