Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bepe79 wrote:Processzoroknál van 32 bites és 64 bites, már ha a mában gondolkodunk..
Azért tegnapban (1992) gondolkodva is találunk ilyet Vax architektúrán:
http://h18002.www1.hp.com/alphaserver/vax/timeline/1992.html
(nem tudom, hogy a VAX9000 hány bites volt, de egy idõben ez vitte az ElteNet-et az országban egyedüli példányként – csak elhasalt -, akit érdekel részletesebben: http://ludens.elte.hu/config/ )a kulcsszó: umask
Vagyis ha megnézed a /etc/fstab file-ban, az ntfs partícióra vonatkozó részt, akkor az opcióknál kellene szerepelnie egy umask=022 paraméternek. H ez kínai, akkor a legjobb, ha az egész fstab-ot beidézed és megmondjuk, hogy mit hova…Nos hardver topik. Szívem szerint megszüntetném ahogyan idõm engedi, helyette lehet wiki-t írni:
Hardver támogatottság(linux)
Vagy érveljetek, hogy miért lenne érdemes megtartani, lehetõleg ebben a topikban és akkor megegyezünk.
Az én álláspontom:razoli wrote:Tények:
1. Trey-el megbeszéltem még azokban a szép idõkban amikor admin voltam, hogy a hupWIki-t közvetlen linkkel használjuk/használhatjuk. Természetesen tessék tiszteletben tartani az ottani szokásokat és nem ész nélkül nekiállni.2. nem is olyan régen némi összefogással (tudomásom szerint a nulláról indítva) elkészült egy FAQ rendszer, melybe már rengeteg munka bele lett fektetve. El kellene dönteni, hogyan merre tovább…
Ezek fényében feleslegesnek tartom fórumba írni a hardvereket.
Továbbá:
– kellõ oldalszám után nem sokan fognak keresni benne, ill átláthatatlanná válik
– ha valami változik, akkor illene a régit kitörölni, nem tudom ezt ki fogja elvégezni (mert akkor kezdõ júzer döntse el, hogy kell-e buherálni vagy sem)
– elkerülhetetlen a redundanciaEzek mind kiszûrhetõk, ha eleve Wikibe megy az anyag, mert
– wikit bárki szerkesztheti. Ha más a tapasztalatod, akkor a játékszabályok betartása mellett át lehet írni.
– wikiben egyszerûbb keresni
– átláthatóbb, könnyebb egymásra vagy más belsõ lapra hivatkozni
(- nem gyárt felesleges topikokat)Nekem ez a véleményem, továbbra sem látom értelmét a topikoknak. Sõt továbbmegyek van már Wiki is belõle.
Vélemény? (kérem, legalább egy admin válaszoljon)apt-get install pysol?
Az a helyzet – és most nem megsérteni akarlak -, hogy biztos vannak akik segítenénkek, de a többség a valknutot nem szabad szoftverek megosztására használják, hanem illegális fájl cserélésre. Ez ellentétes a Linux és a szabad világ elveivel…
siliconnet wrote:Ok de hogyan áljak neki mert még nem konfigoltam sendmail-t.Nem tudom.
Mit tanultál anyukádtól..
– Megbecsülni mások munkáját.
„Ha mindenáron meg akarjátok ölni egymást az öcséddel, kint csináljátok. Most
takarítottam fel.”– Vallást.
„Jobb lesz, ha imádkozol, hogy kijöjjön a fehér ingedbõl!”– Az idõutazás alapjait.
„Szerintem egyszerûen: sendmail, és csatolásnak megadod a log file-t. Hogy hogyan azt nem tudom, még nem volt dolgom vele.
man sendmail -
SzerzőBejegyzés