Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A hibajelenség oka: „Ész nélküli kikommentezés tipikus esete”
Csatold a logot, az xorg.conf-ot.Kiváncsi lennék a két „működő” disztribúcióra hogy mitől nevezed működőnek őket. Ugyanis kissé gáz, ha az opensuse-ra nem tudsz felvarázsolni nvidia drivert.
Azt is megjegyezném, hogy egyik hozzászólásomban figyelmeztettelek, hogy egyenlőre csak a driver-telepítésre koncentrálj, a vlc-t és a compiz-t hanyagold későbbre. Egyébként nem véletlenül írta a csomagtelepítő, hogy gázos – ha figyelmeztetnek, hogy a kútba ugrás veszélyes, te beleugrasz?Kiváncsi lennék a két „működő” disztribúcióra hogy mitől nevezed működőnek őket. Ugyanis kissé gáz, ha az opensuse-ra nem tudsz felvarázsolni nvidia drivert.
Azt is megjegyezném, hogy egyik hozzászólásomban figyelmeztettelek, hogy egyenlőre csak a driver-telepítésre koncentrálj, a vlc-t és a compiz-t hanyagold későbbre. Egyébként nem véletlenül írta a csomagtelepítő, hogy gázos – ha figyelmeztetnek, hogy a kútba ugrás veszélyes, te beleugrasz?Szerintem nincs grafikus felületed. Akkor meg ne csodálkozz, hogy a password kérésnél csk villog a kurzor. Az ubuntunál kipróbálhatod egy terminálablakban, hogy ott se mozog, csak villog a kurzor, ha pl kiadsz egy „sudo letörlömasuset” parancsot.
Szerintem nincs grafikus felületed. Akkor meg ne csodálkozz, hogy a password kérésnél csk villog a kurzor. Az ubuntunál kipróbálhatod egy terminálablakban, hogy ott se mozog, csak villog a kurzor, ha pl kiadsz egy „sudo letörlömasuset” parancsot.
egyenlőre koncentrálj az nvidia driverre, csak azt jelöld be, s telepitsd. semmi más csomagot, compiz még ráér!
Igaz ezt ne nagyon értem: „de most mitöl alkalmazz ott a csomagoknál néztem nincs az nvidia a kártya GeforceNX7300GT”. Hamadszorra elolvasva inkább azt mondanám, hogy egyáltalán nem.
De koncentrálj az nvidia driverre, csak azt jelöld be.
egyenlőre koncentrálj az nvidia driverre, csak azt jelöld be, s telepitsd. semmi más csomagot, compiz még ráér!
Igaz ezt ne nagyon értem: „de most mitöl alkalmazz ott a csomagoknál néztem nincs az nvidia a kártya GeforceNX7300GT”. Hamadszorra elolvasva inkább azt mondanám, hogy egyáltalán nem.
De koncentrálj az nvidia driverre, csak azt jelöld be.
Ok,
de azért a videókártyád pontos típusát megadhatnád, azonkívül, hogy nvidia.Ok,
de azért a videókártyád pontos típusát megadhatnád, azonkívül, hogy nvidia.Az, hogy feladod, azt jelenti, hogy még a 1-click-install-t sem próbáltad ki? Mert esetleg mielőtt végleg feladnád, kipróbálhatnád.
Mellesleg kisbetu bár belédkötött, leírt egy igen egyszerű másik módszert is: Yast-ba be -> telepítőforrások megadása: bepipálod az nvidia repot -> és a telepíthető csomagok között ott kell lennie a drivernek.
Az hogy belédkötöttek, félig-meddig jogosan, hiszen nem kis lelkierőbe tellett nekem, hogy hozzászóljak érdemlegesen, nem arra kéne hogy ösztönözzön, hogy letörlöd a suse-t, hanem arra, hogy jobban megismerd és ne add fel. Vasy05-be is számtalanszor belekötöttek teljes joggal, de már megint gentoo-t telepít, igaz neki ez a hobbija. -
SzerzőBejegyzés