strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: gentoo telepítés #2018142
    strapal
    Felhasználó

      A hibajelenség oka: „Ész nélküli kikommentezés tipikus esete”
      Csatold a logot, az xorg.conf-ot.

      Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138440
      strapal
      Felhasználó

        Kiváncsi lennék a két „működő” disztribúcióra hogy mitől nevezed működőnek őket. Ugyanis kissé gáz, ha az opensuse-ra nem tudsz felvarázsolni nvidia drivert.
        Azt is megjegyezném, hogy egyik hozzászólásomban figyelmeztettelek, hogy egyenlőre csak a driver-telepítésre koncentrálj, a vlc-t és a compiz-t hanyagold későbbre. Egyébként nem véletlenül írta a csomagtelepítő, hogy gázos – ha figyelmeztetnek, hogy a kútba ugrás veszélyes, te beleugrasz?

        Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138441
        strapal
        Felhasználó

          Kiváncsi lennék a két „működő” disztribúcióra hogy mitől nevezed működőnek őket. Ugyanis kissé gáz, ha az opensuse-ra nem tudsz felvarázsolni nvidia drivert.
          Azt is megjegyezném, hogy egyik hozzászólásomban figyelmeztettelek, hogy egyenlőre csak a driver-telepítésre koncentrálj, a vlc-t és a compiz-t hanyagold későbbre. Egyébként nem véletlenül írta a csomagtelepítő, hogy gázos – ha figyelmeztetnek, hogy a kútba ugrás veszélyes, te beleugrasz?

          Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138434
          strapal
          Felhasználó

            Szerintem nincs grafikus felületed. Akkor meg ne csodálkozz, hogy a password kérésnél csk villog a kurzor. Az ubuntunál kipróbálhatod egy terminálablakban, hogy ott se mozog, csak villog a kurzor, ha pl kiadsz egy „sudo letörlömasuset” parancsot.

            Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138435
            strapal
            Felhasználó

              Szerintem nincs grafikus felületed. Akkor meg ne csodálkozz, hogy a password kérésnél csk villog a kurzor. Az ubuntunál kipróbálhatod egy terminálablakban, hogy ott se mozog, csak villog a kurzor, ha pl kiadsz egy „sudo letörlömasuset” parancsot.

              Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138428
              strapal
              Felhasználó

                egyenlőre koncentrálj az nvidia driverre, csak azt jelöld be, s telepitsd. semmi más csomagot, compiz még ráér!

                Igaz ezt ne nagyon értem: „de most mitöl alkalmazz ott a csomagoknál néztem nincs az nvidia a kártya GeforceNX7300GT”. Hamadszorra elolvasva inkább azt mondanám,  hogy egyáltalán nem.

                De koncentrálj az nvidia driverre, csak azt jelöld be.

                Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138429
                strapal
                Felhasználó

                  egyenlőre koncentrálj az nvidia driverre, csak azt jelöld be, s telepitsd. semmi más csomagot, compiz még ráér!

                  Igaz ezt ne nagyon értem: „de most mitöl alkalmazz ott a csomagoknál néztem nincs az nvidia a kártya GeforceNX7300GT”. Hamadszorra elolvasva inkább azt mondanám,  hogy egyáltalán nem.

                  De koncentrálj az nvidia driverre, csak azt jelöld be.

                  Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138418
                  strapal
                  Felhasználó

                    Ok,
                    de azért a videókártyád pontos típusát megadhatnád, azonkívül, hogy nvidia.

                    Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138419
                    strapal
                    Felhasználó

                      Ok,
                      de azért a videókártyád pontos típusát megadhatnád, azonkívül, hogy nvidia.

                      Hozzászólás: OpenSUSE 10.3 – Nvidia #2138412
                      strapal
                      Felhasználó

                        Az, hogy feladod, azt jelenti, hogy még a 1-click-install-t sem próbáltad ki? Mert esetleg mielőtt végleg feladnád, kipróbálhatnád.
                        Mellesleg kisbetu bár belédkötött, leírt egy igen egyszerű másik módszert is: Yast-ba be -> telepítőforrások megadása: bepipálod az nvidia repot -> és a telepíthető csomagok között ott kell lennie a drivernek.
                        Az hogy belédkötöttek, félig-meddig jogosan, hiszen nem kis lelkierőbe tellett nekem, hogy hozzászóljak érdemlegesen, nem arra kéne hogy ösztönözzön, hogy letörlöd a suse-t, hanem arra, hogy jobban megismerd és ne add fel. Vasy05-be is számtalanszor belekötöttek teljes joggal, de már megint gentoo-t telepít, igaz neki ez a hobbija.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 1,559