Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Igen a lejátszás gyorsabb, mint nekem kellene.
Igazából egy youtube videóból lett átalakítva,
az eredeti itt látható.Az mplayer még a következőt írja ki:
VIDEO: [DX50] 320×272 24bpp 30.000 fps 840.0 kbps (102.5 kbyte/s)Igen a lejátszás gyorsabb, mint nekem kellene.
Igazából egy youtube videóból lett átalakítva,
az eredeti itt látható.Az mplayer még a következőt írja ki:
VIDEO: [DX50] 320×272 24bpp 30.000 fps 840.0 kbps (102.5 kbyte/s)Adott egy .avi fájl. Kicsit gyors, ezért szeretném lelassítani úgy, hogy képi információt ne vesszek. Hogyan lehetne ezt megoldani?
Adott egy .avi fájl. Kicsit gyors, ezért szeretném lelassítani úgy, hogy képi információt ne vesszek. Hogyan lehetne ezt megoldani?
Ha pl. KDE-t használsz a home könnyvtáradban töröld a .kde/Autostart mappa tartalmát (ha van benne valami). GNOME esetén van valami grafikus eszköz valahol, aminek Munkamenetek (v. Sessions) a neve. Ez utóbbinál van kis ikszelhető dolog a kikapcsolási menüben, hogy „az adott munkafolyamat mentése” (?) – lépj ki minden alkalmazásból kikapcsolás előtt, a kikapcsolásnál az említettet ikszeld be, kapcsolt ki, majd kapcsolt be, és amikor újra kikapcsolod, kiveszed az ikszet.
Ha pl. KDE-t használsz a home könnyvtáradban töröld a .kde/Autostart mappa tartalmát (ha van benne valami). GNOME esetén van valami grafikus eszköz valahol, aminek Munkamenetek (v. Sessions) a neve. Ez utóbbinál van kis ikszelhető dolog a kikapcsolási menüben, hogy „az adott munkafolyamat mentése” (?) – lépj ki minden alkalmazásból kikapcsolás előtt, a kikapcsolásnál az említettet ikszeld be, kapcsolt ki, majd kapcsolt be, és amikor újra kikapcsolod, kiveszed az ikszet.
Gilgamesh wrote:És úszni is úgy lehet megtanúlni ha a sűrűjébe ugrasz.Úszni speciel én úszógumi segítségével tanultam meg. Miután már fenn bírtam maradni a vízen, akkor elvették tőlem az úszógumimat és bedobtak a vízbe – e tett elkövetője Elemér bácsi volt. Azóta is remekül tudok úszni, igaz 15 éve már megtanultam. A gentoo-t 2 évig használtam cirka, 4 év linux felhasználói tapasztalattal a hátam mögött telepítettem fel. Volt 3D gyorsítás, überfasza desktop effekt, és még hangja is volt, sőt a wifi-t is sikerült belőnöm.
Remélem angolul tudsz…vasy05 wrote:Te elolvasod, amit én írok?Mi ezt hányszor kérdeztük tőled….
A #368-as hozzászólást olvasva, egy új Vasy05 képe bontakozik ki előttem. Tavaly kb. ugyanekkor tűnt fel Ő a linuxforumon (vagy tűntem fel én, de ez nem oly emlékezetes), és most, a 2007-es esztendő végén itt vagy Te! Oh Yeah!!! Úgy érzem a vizsgaidőszakban ismét remekül fogom érezni magam.It is quite possible to set ACCEPT_KEYWORDS=”~x86″ in /etc/make.conf. This is generally a bad idea, specially if you have no idea what you are doing.
Vasy, remélem le tudod fordítani a fenti mondatokat.Mondjuk neki „x86” van, ez nemtudom mibel befolyásol, kell oda a ~ jel is?
És ismét fogalmunk sincs, hogy mitől javult meg a dolog. Valami varázslás lehet a dolog mögött, pl. a rendszer bootolása alatt a „dzsentúúúú” szó folyamatos mormolása.
-
SzerzőBejegyzés