strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131528
    strapal
    Felhasználó

      Igen a lejátszás gyorsabb, mint nekem kellene.
      Igazából egy youtube videóból lett átalakítva,
      az eredeti itt látható.

      Az mplayer még a következőt írja ki:
      VIDEO:  [DX50]  320×272  24bpp  30.000 fps  840.0 kbps (102.5 kbyte/s)

      Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131529
      strapal
      Felhasználó

        Igen a lejátszás gyorsabb, mint nekem kellene.
        Igazából egy youtube videóból lett átalakítva,
        az eredeti itt látható.

        Az mplayer még a következőt írja ki:
        VIDEO:  [DX50]  320×272  24bpp  30.000 fps  840.0 kbps (102.5 kbyte/s)

        Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131524
        strapal
        Felhasználó

          Adott egy .avi fájl. Kicsit gyors, ezért szeretném lelassítani úgy, hogy képi információt ne vesszek. Hogyan lehetne ezt megoldani?

          Hozzászólás: Mencoder kérdések #2131525
          strapal
          Felhasználó

            Adott egy .avi fájl. Kicsit gyors, ezért szeretném lelassítani úgy, hogy képi információt ne vesszek. Hogyan lehetne ezt megoldani?

            strapal
            Felhasználó

              Ha pl. KDE-t használsz a home könnyvtáradban töröld a .kde/Autostart mappa tartalmát (ha van benne valami). GNOME esetén van valami grafikus eszköz valahol, aminek Munkamenetek (v. Sessions) a neve. Ez utóbbinál van kis ikszelhető dolog a kikapcsolási menüben, hogy „az adott munkafolyamat mentése” (?) – lépj ki minden alkalmazásból kikapcsolás előtt, a kikapcsolásnál az említettet ikszeld be, kapcsolt ki, majd kapcsolt be, és amikor újra kikapcsolod, kiveszed az ikszet.

              strapal
              Felhasználó

                Ha pl. KDE-t használsz a home könnyvtáradban töröld a .kde/Autostart mappa tartalmát (ha van benne valami). GNOME esetén van valami grafikus eszköz valahol, aminek Munkamenetek (v. Sessions) a neve. Ez utóbbinál van kis ikszelhető dolog a kikapcsolási menüben, hogy „az adott munkafolyamat mentése” (?) – lépj ki minden alkalmazásból kikapcsolás előtt, a kikapcsolásnál az említettet ikszeld be, kapcsolt ki, majd kapcsolt be, és amikor újra kikapcsolod, kiveszed az ikszet.

                Hozzászólás: gentoo telepítés #2018184
                strapal
                Felhasználó
                  Gilgamesh wrote:
                  És úszni is úgy lehet megtanúlni ha a sűrűjébe ugrasz.

                  Úszni speciel én úszógumi segítségével tanultam meg. Miután már fenn bírtam maradni a vízen, akkor elvették tőlem az úszógumimat és bedobtak a vízbe – e tett elkövetője Elemér bácsi volt. Azóta is remekül tudok úszni, igaz 15 éve már megtanultam. A gentoo-t 2 évig használtam cirka, 4 év linux felhasználói tapasztalattal a hátam mögött telepítettem fel. Volt 3D gyorsítás, überfasza desktop effekt, és még hangja is volt, sőt a wifi-t is sikerült belőnöm.
                  Remélem angolul tudsz…

                  Hozzászólás: gentoo telepítés #2018177
                  strapal
                  Felhasználó
                    vasy05 wrote:
                    Te elolvasod, amit én írok?

                    Mi ezt hányszor kérdeztük tőled….
                    A #368-as hozzászólást olvasva, egy új Vasy05 képe bontakozik ki előttem. Tavaly kb. ugyanekkor tűnt fel Ő a linuxforumon (vagy tűntem fel én, de ez nem oly emlékezetes), és most, a 2007-es esztendő végén itt vagy Te! Oh Yeah!!! Úgy érzem a vizsgaidőszakban ismét remekül fogom érezni magam.

                    Hozzászólás: gentoo telepítés #2018153
                    strapal
                    Felhasználó

                      It is quite possible to set ACCEPT_KEYWORDS=”~x86″ in /etc/make.conf. This is generally a bad idea, specially if you have no idea what you are doing.
                      Vasy, remélem le tudod fordítani a fenti mondatokat.

                      Mondjuk neki „x86” van, ez nemtudom mibel befolyásol, kell oda a ~ jel is?

                      Hozzászólás: gentoo telepítés #2018147
                      strapal
                      Felhasználó

                        És ismét fogalmunk sincs, hogy mitől javult meg a dolog. Valami varázslás lehet a dolog mögött, pl. a rendszer bootolása alatt a „dzsentúúúú” szó folyamatos mormolása.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 1,559