Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Tony Magic
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      Na-na! Nem a 96 mega volt a kevés, hanem a 32, nemdebár?

      Tony Magic wrote:
      Annyi változás történt, hogy találtam 64MB régi pont a gépbe való ramot, így 96Mb-al

      Hasonló gépen használtam én már uhu-t, slackware-t, frugalware-t, stb. Sőt, még suse is volt fenn egy ideig, de az nemigen tetszett.
      Talán most azért már több disztró is felmenne… Vagy legalábbis kevesebben sírnának a kevés ram miatt.

      Elhiheted kipróbáltam suse-t, ubuntut, ezeknek is többféle verzióját és csak a debian ment fel. Olvastam a vectorlinuxról, hogy ő is felmenne az is csak amelyik 64MB-on fut, a többi vectornak 128 MB volt az alap.

      Tony Magic
      Felhasználó
        pomm wrote:
        Tony Magic wrote:
        uzsolt wrote:
        Tony Magic wrote:
        Nekem olyannak is megfelelő a segítsége aki csak szimplán ad egy linket ahol elolvashatom a megoldást, vagy elvezet oda.
        vs.

        Tony Magic wrote:
        ( dobjatok meg kővel,de annyi egyéb elfoglaltságom van, hogy nincs időm utána olvasni  🙁  ).

        Ebből is látszik, hogy nincsen mostanában sok időm, mert pontatlanul fogalmaztam. Nem az elolvasásra nincsen 5 percem, hanem a keresgélésre. 1.- nincs ismeretem a debiannal kapcsolatosan (meg fogom tanulni a gép karbantartásához szükséges dolgokat amint lesz időm )
        2.- A helyesen megfogalmazott mondat így szól: sajnos nincs időm keresgetni, főleg angolról fordítani.

        Szerintem nem a debian a te rendszered! Ha ennyire nincs időd, használj valami egyszerűbb disztrit, debian ennél többet fog igényelni…

        Való igaz, ám egy P-II 366, 96 MB-os gépre ez ment fel egyedül, mindegyik másnak kevés volt a RAM.
        Vectorlinux is jó lett volna, ám azzal sem lennék jelen pillanatban előrébb.
        Amit szerettem volna elértem, anyám nem xp-n böngészik és levelezik, hanem Linux-on, amit most kell még néhány beállítást megtalálom hamarosan és később ígyis-úgyis el kell olvassam a debianos dolgokat, ám erről már írtam. Mégegyszer mondom, aki nem akar az ne segítsen, vagy ha segít akkor ne csináljon magából mártírt, merthogy segített. Légy nyugodt, ha ismét elegendő időm lesz rá, el fogom olvasni a debiannal kapcsolatos dolgokat is. Egyébként a debian valóban nem az Én rendszerem, mert a suse mellett maradok, ez egy kényszer helyzet, hogy a gyenge gépre nem megy fel, csak a debian. van még kérdés?

        Tony Magic
        Felhasználó
          pomm wrote:
          Tony Magic wrote:
          uzsolt wrote:
          Tony Magic wrote:
          Nekem olyannak is megfelelő a segítsége aki csak szimplán ad egy linket ahol elolvashatom a megoldást, vagy elvezet oda.
          vs.

          Tony Magic wrote:
          ( dobjatok meg kővel,de annyi egyéb elfoglaltságom van, hogy nincs időm utána olvasni  🙁  ).

          Ebből is látszik, hogy nincsen mostanában sok időm, mert pontatlanul fogalmaztam. Nem az elolvasásra nincsen 5 percem, hanem a keresgélésre. 1.- nincs ismeretem a debiannal kapcsolatosan (meg fogom tanulni a gép karbantartásához szükséges dolgokat amint lesz időm )
          2.- A helyesen megfogalmazott mondat így szól: sajnos nincs időm keresgetni, főleg angolról fordítani.

          Szerintem nem a debian a te rendszered! Ha ennyire nincs időd, használj valami egyszerűbb disztrit, debian ennél többet fog igényelni…

          Való igaz, ám egy P-II 366, 96 MB-os gépre ez ment fel egyedül, mindegyik másnak kevés volt a RAM.
          Vectorlinux is jó lett volna, ám azzal sem lennék jelen pillanatban előrébb.
          Amit szerettem volna elértem, anyám nem xp-n böngészik és levelezik, hanem Linux-on, amit most kell még néhány beállítást megtalálom hamarosan és később ígyis-úgyis el kell olvassam a debianos dolgokat, ám erről már írtam. Mégegyszer mondom, aki nem akar az ne segítsen, vagy ha segít akkor ne csináljon magából mártírt, merthogy segített. Légy nyugodt, ha ismét elegendő időm lesz rá, el fogom olvasni a debiannal kapcsolatos dolgokat is. Egyébként a debian valóban nem az Én rendszerem, mert a suse mellett maradok, ez egy kényszer helyzet, hogy a gyenge gépre nem megy fel, csak a debian. van még kérdés?

          Tony Magic
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            Tony Magic wrote:
            Nekem olyannak is megfelelő a segítsége aki csak szimplán ad egy linket ahol elolvashatom a megoldást, vagy elvezet oda.
            vs.

            Tony Magic wrote:
            ( dobjatok meg kővel,de annyi egyéb elfoglaltságom van, hogy nincs időm utána olvasni  🙁  ).

            Ebből is látszik, hogy nincsen mostanában sok időm, mert pontatlanul fogalmaztam. Nem az elolvasásra nincsen 5 percem, hanem a keresgélésre. 1.- nincs ismeretem a debiannal kapcsolatosan (meg fogom tanulni a gép karbantartásához szükséges dolgokat amint lesz időm )
            2.- A helyesen megfogalmazott mondat így szól: sajnos nincs időm keresgetni, főleg angolról fordítani.

            Tony Magic
            Felhasználó
              uzsolt wrote:
              Tony Magic wrote:
              Nekem olyannak is megfelelő a segítsége aki csak szimplán ad egy linket ahol elolvashatom a megoldást, vagy elvezet oda.
              vs.

              Tony Magic wrote:
              ( dobjatok meg kővel,de annyi egyéb elfoglaltságom van, hogy nincs időm utána olvasni  🙁  ).

              Ebből is látszik, hogy nincsen mostanában sok időm, mert pontatlanul fogalmaztam. Nem az elolvasásra nincsen 5 percem, hanem a keresgélésre. 1.- nincs ismeretem a debiannal kapcsolatosan (meg fogom tanulni a gép karbantartásához szükséges dolgokat amint lesz időm )
              2.- A helyesen megfogalmazott mondat így szól: sajnos nincs időm keresgetni, főleg angolról fordítani.

              Tony Magic
              Felhasználó
                uzsolt wrote:
                Tony Magic wrote:
                ( dobjatok meg kővel,de annyi egyéb elfoglaltságom van, hogy nincs időm utána olvasni  🙁  ).
                Ez volt a kő, amivel megdobtalak.

                Ami viszont igaz, hogy ellentmondást nem tűrően ellenségesek vagyunk azokkal, akik maguk semmire sem hajlandóak a kérdésfeltevés előtt. Az ilyen emberekre csak az időt pazarolnánk – csak kapni akarnak, adni soha. Az ilyenekre elvesztegetett időt érdekesebb kérdésekre fordíthatjuk, arra érdemesebbeket segíthetünk. Az ilyen embereket „vesztes-nek hívjuk (losers, történelmi okokból gyakran így írjuk: lusers”).

                Mindezek mellett a mi válaszadási stílusunk azokhoz szól, akik tényleg érdeklődnek, és aktívan részt kívánnak venni a problémamegoldásban. Ez mindig is így lesz, de nem is szabad megváltoznia, hisz az csak a hatékonyságunk kárára válna.

                A drága időnkből veszünk el arra, hogy olyan mennyiségű kérdésre válaszolgassunk, hogy gyakran alig látszunk ki belőle. Ezért irgalmatlanul válogatunk. Különösen a vesztesek kérdéseit hajítjuk ki, hogy az időt – sokkal hatékonyabban – a győztesek kérdéseire fordíthassuk.

                http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html

                Ismerem a „szabályzatot” , így meg sem lepődök, ha valaki nem segít, mert drága az ideje. Nekem olyannak is megfelelő a segítsége aki csak szimplán ad egy linket ahol elolvashatom a megoldást, vagy elvezet oda. Tehát ha valakit bánt, hogy nem jól, nem körültekintőnek tűnő módon kérdezünk, annak nem kell még pluszban az időnket rabolni kioktatással, annál sokkal hasznosabb és tanulságosabb egy link, vagy egy keresési metódus bemutatása ami alapján a későbbiekben már önállóan is lehet találni segítséget. Macskajancsi módszerei nekem eddig a suse alatt beváltak, bár néha ha este nem simizi meg az asszony és nem dorombolhatott tudott cinikus is lenni, de a végén mindig ott voltak a segítő linkek, vagy ötletei. Ezek nekem sokat tanítottak.

                Tony Magic
                Felhasználó
                  uzsolt wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  ( dobjatok meg kővel,de annyi egyéb elfoglaltságom van, hogy nincs időm utána olvasni  🙁  ).
                  Ez volt a kő, amivel megdobtalak.

                  Ami viszont igaz, hogy ellentmondást nem tűrően ellenségesek vagyunk azokkal, akik maguk semmire sem hajlandóak a kérdésfeltevés előtt. Az ilyen emberekre csak az időt pazarolnánk – csak kapni akarnak, adni soha. Az ilyenekre elvesztegetett időt érdekesebb kérdésekre fordíthatjuk, arra érdemesebbeket segíthetünk. Az ilyen embereket „vesztes-nek hívjuk (losers, történelmi okokból gyakran így írjuk: lusers”).

                  Mindezek mellett a mi válaszadási stílusunk azokhoz szól, akik tényleg érdeklődnek, és aktívan részt kívánnak venni a problémamegoldásban. Ez mindig is így lesz, de nem is szabad megváltoznia, hisz az csak a hatékonyságunk kárára válna.

                  A drága időnkből veszünk el arra, hogy olyan mennyiségű kérdésre válaszolgassunk, hogy gyakran alig látszunk ki belőle. Ezért irgalmatlanul válogatunk. Különösen a vesztesek kérdéseit hajítjuk ki, hogy az időt – sokkal hatékonyabban – a győztesek kérdéseire fordíthassuk.

                  http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html

                  Ismerem a „szabályzatot” , így meg sem lepődök, ha valaki nem segít, mert drága az ideje. Nekem olyannak is megfelelő a segítsége aki csak szimplán ad egy linket ahol elolvashatom a megoldást, vagy elvezet oda. Tehát ha valakit bánt, hogy nem jól, nem körültekintőnek tűnő módon kérdezünk, annak nem kell még pluszban az időnket rabolni kioktatással, annál sokkal hasznosabb és tanulságosabb egy link, vagy egy keresési metódus bemutatása ami alapján a későbbiekben már önállóan is lehet találni segítséget. Macskajancsi módszerei nekem eddig a suse alatt beváltak, bár néha ha este nem simizi meg az asszony és nem dorombolhatott tudott cinikus is lenni, de a végén mindig ott voltak a segítő linkek, vagy ötletei. Ezek nekem sokat tanítottak.

                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Mibe került volna neked, ha rendesen írod le a választ, nem ilyen rejtett módon?

                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Mibe került volna neked, ha rendesen írod le a választ, nem ilyen rejtett módon?

                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        uzsolt wrote:
                        uzsolt wrote:
                        ha még mindig nincs meg, akkor ctrl+f, és írjad, hogy hwclock

                        Ezt légy oly kedves megcsinálni… (de előtte ugorj a lap tetejére!)

                        Tony Magic wrote:
                        Ez már sokkal inkább segítség, ha lesz kicsi időm a webfordítóval megpróbálom számomra érthető nyelvezetűre alakítani az angolos oldalakat. Köszönöm, kezdhettük volna ezzel is.
                        Te is kezdhetted volna ezzel. Mármint hogy a debian wiki keresőjébe beütöd, hogy firewall, date, sources.list. Ennyit csináltam. Azt hiszem, ez nem tart olyan sok ideig. Sőt, szerintem az elolvasás tovább tart, mint bepötyögni (feltéve hogy nem  1 karakter/óra sebességgel gépel az ember).

                        ctrl+f-re kijött alul egy kereső és miután beírtam, hogy hwclock , ráugrott a kurzor az idézeteid alatt 3db pöttyre, ami zöld színűvé vált. Arra hiába kattintok, semmi sem jön elő. Így továbbra sem értem, hol van benne a válasz a kérdésemre.
                        Örülj neki, hogy olyan okos vagy, hogy Te azonnal tudod mit és hol kell keresni. Nekem ez nem megy még, így marad az a lehetőség, hogy valaki akár egy linkkel, akár egy pontos leírással segít.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 2,708