Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Tony Magic
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      Hahó!!! Azóta megtörtént az, hogy a memória mérete a háromszorosára duzzadt!!!
      Vagy már elfeledted vala?
      [/quot

      uzsolt wrote:
      birno wrote:
      Wow, uzsolt, ilyennek se „láttalak” még. 🙂

      Akkor egy új oldalamról ismertél meg 🙂
      kisbetu fején találta szöget a jó topiknyitó post inspiráló hatásáról (főleg az a nincs-időm-rész). Meg persze az utolsó TM-féle hozzászólás is jó, hogy hónapokkal ezelőtt kevesellte a suse 10.1 meg a 10.2 is a memóriát, de arról valahogy elfeledkezik, hogy épp most bővítette. Ez egy kicsit fájt (nekem legalábbis).
      Úgy látszik, nekem kell nyilvántartanom, milyen a hardverállománya…

      Fogsz csodálkozni, ha elmondom, hogy a laptopomban 96MB memória mellett nem mentek fel az említett disztrók Mr Kojak  😛

      Tony Magic
      Felhasználó
        uzsolt wrote:
        És azt a híres-neves _tmpfs=0 opciót próbáltad már?
        Egyébként mi a pontos hibaüzenet?

        Nincs túl sok értelme elmesélni a hackereknek, szerintünk mi okozza a hibát. (Ha lenne értelme a találgatásnak, nem kérdezgetnénk a hackereket, nem?) Úgyhogy semmi elméletgyártás, írjuk csak le szimplán a tüneteket, hadd elemezzék!

        A már emlegetett szabályzatból…

        Este majd megpróbálom ismét a susét feltenni, már hónapokkal ez előtt próbáltam, a pontos hibaüzire nem emlékszek.

        Tony Magic
        Felhasználó
          uzsolt wrote:
          És azt a híres-neves _tmpfs=0 opciót próbáltad már?
          Egyébként mi a pontos hibaüzenet?

          Nincs túl sok értelme elmesélni a hackereknek, szerintünk mi okozza a hibát. (Ha lenne értelme a találgatásnak, nem kérdezgetnénk a hackereket, nem?) Úgyhogy semmi elméletgyártás, írjuk csak le szimplán a tüneteket, hadd elemezzék!

          A már emlegetett szabályzatból…

          Este majd megpróbálom ismét a susét feltenni, már hónapokkal ez előtt próbáltam, a pontos hibaüzire nem emlékszek.

          Tony Magic
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            Örülök neki, hogy tetszik.
            Van otthon suse-telepítőd, amit ebben a gépben is tudsz használni? Mi lenne, ha kipróbálnád?

            Véleményem szerint bármelyik (már megjelent) verzióra képes erre, de ha tévedek, majd kijavítanak.

            Sem a 10.2 sem a 10.3 nem megy fel a gépre, kevés RAM-ra panaszkodtak.

            Tony Magic
            Felhasználó
              uzsolt wrote:
              Örülök neki, hogy tetszik.
              Van otthon suse-telepítőd, amit ebben a gépben is tudsz használni? Mi lenne, ha kipróbálnád?

              Véleményem szerint bármelyik (már megjelent) verzióra képes erre, de ha tévedek, majd kijavítanak.

              Sem a 10.2 sem a 10.3 nem megy fel a gépre, kevés RAM-ra panaszkodtak.

              Tony Magic
              Felhasználó

                Szép fordítás, és még azt is megtudtam belőle, hogy a suse melyik verziója képes erre, valamint a letöltés helyét is  😛

                Tony Magic
                Felhasználó

                  Szép fordítás, és még azt is megtudtam belőle, hogy a suse melyik verziója képes erre, valamint a letöltés helyét is  😛

                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    uzsolt wrote:
                    Na, megint elkezdek mártírkodni, és megint helyetted keresgéltem egy kicsit (kb. egy percbe telt, kb. annyiba, mint megírnod az előző hozzászólásod):
                    http://en.opensuse.org/Installation_on_old_hardware#Less_than_100_M_Bytes
                    Elmondjam, hogyan találtam ezt a linket, vagy el bírod képzelni?

                    Systems with > 128M RAM … ugye ez több mint a gépemben lévő 96 MB?

                    Azért köszönöm a fáradságodat.

                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      uzsolt wrote:
                      Na, megint elkezdek mártírkodni, és megint helyetted keresgéltem egy kicsit (kb. egy percbe telt, kb. annyiba, mint megírnod az előző hozzászólásod):
                      http://en.opensuse.org/Installation_on_old_hardware#Less_than_100_M_Bytes
                      Elmondjam, hogyan találtam ezt a linket, vagy el bírod képzelni?

                      Systems with > 128M RAM … ugye ez több mint a gépemben lévő 96 MB?

                      Azért köszönöm a fáradságodat.

                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        uzsolt wrote:
                        Na-na! Nem a 96 mega volt a kevés, hanem a 32, nemdebár?

                        Tony Magic wrote:
                        Annyi változás történt, hogy találtam 64MB régi pont a gépbe való ramot, így 96Mb-al

                        Hasonló gépen használtam én már uhu-t, slackware-t, frugalware-t, stb. Sőt, még suse is volt fenn egy ideig, de az nemigen tetszett.
                        Talán most azért már több disztró is felmenne… Vagy legalábbis kevesebben sírnának a kevés ram miatt.

                        Elhiheted kipróbáltam suse-t, ubuntut, ezeknek is többféle verzióját és csak a debian ment fel. Olvastam a vectorlinuxról, hogy ő is felmenne az is csak amelyik 64MB-on fut, a többi vectornak 128 MB volt az alap.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 2,708