Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167052
    Tony Magic
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      Tony Magic wrote:
      kisbetu nálad volt az okosság kulcsa.

      Sajnos az ész további bajokkal is jár..

      Azért köszönöm, hogy ennyit is segítettél, majd ha sok időm lesz elkezdek kísérletezni.

      Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167053
      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Tony Magic wrote:
        kisbetu nálad volt az okosság kulcsa.

        Sajnos az ész további bajokkal is jár..

        Azért köszönöm, hogy ennyit is segítettél, majd ha sok időm lesz elkezdek kísérletezni.

        Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167048
        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Tony Magic wrote:
          A csomagkezelőben benne van. Ezért nem is értem, miért írja ki a bash, hogy nincsen ilyen.

          Ha tovább nézed a csomagkezelőt, találsz egy filelista menüt.
          Nézd meg a /bin alatti progikat.

          Nálam xgl-switch szerepel.

          (Bár nekem nincs fenn Gnome. Meg nem is 10.3…)

          kisbetu nálad volt az okosság kulcsa. Beírtam konzolba superuserként, hogy: xgl-switch –enable-xgl és reboot után indul az xgl és egyből a compiz fogad. Eddig ha elé tettem a parancsnak, hogy gnome- mint ahogyan ezt írta is az opensuse oldalon az xgl indítására. Most nem tudom mi változott meg a compiz-fusionnal együtt, de már csak a fent leírt módon indult el. A compiz fusion viszont nem megy, hiába indítom el a rendszer –  egyéb programok –  Compiz Fusion-t, megjelenik az ikon a tálcán, de az effekteket nem csinálja. Remélem nem a frissítések ügyeskedtek valamit.

          Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167049
          Tony Magic
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Tony Magic wrote:
            A csomagkezelőben benne van. Ezért nem is értem, miért írja ki a bash, hogy nincsen ilyen.

            Ha tovább nézed a csomagkezelőt, találsz egy filelista menüt.
            Nézd meg a /bin alatti progikat.

            Nálam xgl-switch szerepel.

            (Bár nekem nincs fenn Gnome. Meg nem is 10.3…)

            kisbetu nálad volt az okosság kulcsa. Beírtam konzolba superuserként, hogy: xgl-switch –enable-xgl és reboot után indul az xgl és egyből a compiz fogad. Eddig ha elé tettem a parancsnak, hogy gnome- mint ahogyan ezt írta is az opensuse oldalon az xgl indítására. Most nem tudom mi változott meg a compiz-fusionnal együtt, de már csak a fent leírt módon indult el. A compiz fusion viszont nem megy, hiába indítom el a rendszer –  egyéb programok –  Compiz Fusion-t, megjelenik az ikon a tálcán, de az effekteket nem csinálja. Remélem nem a frissítések ügyeskedtek valamit.

            Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167044
            Tony Magic
            Felhasználó

              A csomagkezelőben benne van. Ezért nem is értem, miért írja ki a bash, hogy nincsen ilyen.

              Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167045
              Tony Magic
              Felhasználó

                A csomagkezelőben benne van. Ezért nem is értem, miért írja ki a bash, hogy nincsen ilyen.

                Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167040
                Tony Magic
                Felhasználó
                  uzsolt wrote:
                  Próbáld már meg kézzel kiadni!

                  Konzolban superuserként sem indul az xgl, ezt kapom: # gnome-xgl-switch –enable-xgl
                  bash: gnome-xgl-switch: command not found

                  Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167041
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    uzsolt wrote:
                    Próbáld már meg kézzel kiadni!

                    Konzolban superuserként sem indul az xgl, ezt kapom: # gnome-xgl-switch –enable-xgl
                    bash: gnome-xgl-switch: command not found

                    Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167036
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      zoltan22 wrote:
                      A hianyolt program letezik a rendszereden? Allitolag a compiz csomag tartalmazza.

                      Az összes compiz-al kapcsolatos cucc fent van, folyamatosan frissítem is.

                      Hozzászólás: 10.3 xgl nem indul #2167037
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        zoltan22 wrote:
                        A hianyolt program letezik a rendszereden? Allitolag a compiz csomag tartalmazza.

                        Az összes compiz-al kapcsolatos cucc fent van, folyamatosan frissítem is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 2,708