Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Megnéztem, beixeltem az ifup-ot… és most? Attól, hogy az ifup ki van ixelve mi indítja úgy a wifit és a hálókártyát, hogy egyszerre menjenek?
file:///usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2/EXAMPLES.html#id2503062
Small home network with additional WLAN
Same network as above but additionally the Firewall is also connected to a wireless network. Hosts in the wireless network should get internet access but are not allowed to communicate with the internal network. The address of the WLAN is 192.168.20.0/24.Ha jól értem akkor a tűzfalban ezt az átjárót állítom be és akkor az internetet átadhatom. Nade ! Vagy a wifit, vagy a hálókártyát tudom bekapcsolni, de együt még semmivel sem sikerült . Erre mi a megoldás?
uzsolt wrote:Tony Magic wrote:Véleményem szerint amint népszerű lesz a Linux, abban a pillanatban megindul a vírusgyártás ráHahhh….. Ezt már nem hagyhatom szó nélkül, lehet, hogy már ebben a topikban olvastam hasonló indokot vagy máshol, de tökmindegy.
Szóval: lehet, hogy rosszul tudom, de úgy tudom, hogy az ftp/web/…szerverek viszonylag nagy részén linux/bsd/unix* futogat. Namármost ez nem elég „motiváció” egy vírus írásához? Sokkal nagyobb és látványosabb kárt lehet okozni, sokkal jobb dolgokhoz lehet hozzáférni,… , mint Pistike gépén. Másrészt szervereken meg úgyis minden átmegy, sokkal egyszerűbb az átfolyó csatornába mérget önteni meg fertőzni, mint sok-sok „zsákutcába”. Szóval akkor hol is vannak azok a vírusok, amelyek a rendszeremet már teljesen szétfertőzték?
Vagy helytelen az „okfejtésem” így késő délután?Üzleti szempontból nem jelentős a Linux térhódítása egyelőre. Amíg az MS dollár milliárdokat keres az MS szervereivel és az otthonra, munkahelyekre megvásárolt usergépekhez felhasznált MS termékekkel addig nem érdekük a Linux-ra vírust írni. Szerintem.
uzsolt wrote:Tony Magic wrote:Véleményem szerint amint népszerű lesz a Linux, abban a pillanatban megindul a vírusgyártás ráHahhh….. Ezt már nem hagyhatom szó nélkül, lehet, hogy már ebben a topikban olvastam hasonló indokot vagy máshol, de tökmindegy.
Szóval: lehet, hogy rosszul tudom, de úgy tudom, hogy az ftp/web/…szerverek viszonylag nagy részén linux/bsd/unix* futogat. Namármost ez nem elég „motiváció” egy vírus írásához? Sokkal nagyobb és látványosabb kárt lehet okozni, sokkal jobb dolgokhoz lehet hozzáférni,… , mint Pistike gépén. Másrészt szervereken meg úgyis minden átmegy, sokkal egyszerűbb az átfolyó csatornába mérget önteni meg fertőzni, mint sok-sok „zsákutcába”. Szóval akkor hol is vannak azok a vírusok, amelyek a rendszeremet már teljesen szétfertőzték?
Vagy helytelen az „okfejtésem” így késő délután?Üzleti szempontból nem jelentős a Linux térhódítása egyelőre. Amíg az MS dollár milliárdokat keres az MS szervereivel és az otthonra, munkahelyekre megvásárolt usergépekhez felhasznált MS termékekkel addig nem érdekük a Linux-ra vírust írni. Szerintem.
Rengeteg érvet hallottam arról, hogy miért nem népszerű a Linux. Egyáltalán kell nekünk az, hogy népszerű legyen???? Akinek szüksége van rá annak szerintem kellőképpen népszerű, akinek nem kell annak meg nem. Azoknak akik ebből akarnak megélni mint fejlesztők-terjesztők azoknak megértem az elkeseredettségét, hiszen nagyon sok munka és pénz van ráköltve, hogy egy-egy rendszer fejlődjön. De eddig ezt a részt senki nem forszírozta, így az átlag usert figyelembevéve elmondhatom, hogy nem kell, hogy a Linux népszerű legyen. Miért nem? Véleményem szerint amint népszerű lesz a Linux, abban a pillanatban megindul a vírusgyártás rá, esetleg elüzletiesedik és lesz drága és jó Linux, mellette pedig az ingyenes esetleg kevésbé használható… ez utóbit nem véletlenül esetlegként említem, hiszen a Linux fejlesztőiben pont azt tisztelem, hogy ingyenesen dolgoznak többnyire egy-egy rendszerért. Ezek fényében biztos, hogy szükséges népszerűnek lennie a Linuxnak?
Rengeteg érvet hallottam arról, hogy miért nem népszerű a Linux. Egyáltalán kell nekünk az, hogy népszerű legyen???? Akinek szüksége van rá annak szerintem kellőképpen népszerű, akinek nem kell annak meg nem. Azoknak akik ebből akarnak megélni mint fejlesztők-terjesztők azoknak megértem az elkeseredettségét, hiszen nagyon sok munka és pénz van ráköltve, hogy egy-egy rendszer fejlődjön. De eddig ezt a részt senki nem forszírozta, így az átlag usert figyelembevéve elmondhatom, hogy nem kell, hogy a Linux népszerű legyen. Miért nem? Véleményem szerint amint népszerű lesz a Linux, abban a pillanatban megindul a vírusgyártás rá, esetleg elüzletiesedik és lesz drága és jó Linux, mellette pedig az ingyenes esetleg kevésbé használható… ez utóbit nem véletlenül esetlegként említem, hiszen a Linux fejlesztőiben pont azt tisztelem, hogy ingyenesen dolgoznak többnyire egy-egy rendszerért. Ezek fényében biztos, hogy szükséges népszerűnek lennie a Linuxnak?
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?Nagy levegő….
Macskajancsi wrote:A yast – hálózati eszközök – hálózati kártya modulban ……
Megnéztem, beixeltem az ifup-ot… és most? Attól, hogy az ifup ki van ixelve mi indítja úgy a wifit és a hálókártyát, hogy egyszerre menjenek?
Macskajancsi wrote:Tony Magic wrote:Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?Nagy levegő….
Macskajancsi wrote:A yast – hálózati eszközök – hálózati kártya modulban ……
Megnéztem, beixeltem az ifup-ot… és most? Attól, hogy az ifup ki van ixelve mi indítja úgy a wifit és a hálókártyát, hogy egyszerre menjenek?
ifup-ra rákerestem és nem értem miért csak root-ként adta ki róla az infókat a rendszer:
ifup –help
Usage: if{up,down,status} [] [-o ]
Options are:
[on]boot : we are currently booting (or shutting down)
auto : alias for boot
hotplug : we are handling a hotplug event
manual : we do it manually (default, just needed with ‘rc’
rc : we are called by a rc script (implies auto)
dhcp : we are called from dhcp client
prov= : use provider (for dial up interface)
nodeps : don’t shut down interfaces depending on this
debug : be verbose
nosyslog : don’t write to syslog even if USE_SYSLOG=yes
If options are contradictionary, last option wins. Unknown options
are simply ignored, so be careful.Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?
ifup-ra rákerestem és nem értem miért csak root-ként adta ki róla az infókat a rendszer:
ifup –help
Usage: if{up,down,status} [] [-o ]
Options are:
[on]boot : we are currently booting (or shutting down)
auto : alias for boot
hotplug : we are handling a hotplug event
manual : we do it manually (default, just needed with ‘rc’
rc : we are called by a rc script (implies auto)
dhcp : we are called from dhcp client
prov= : use provider (for dial up interface)
nodeps : don’t shut down interfaces depending on this
debug : be verbose
nosyslog : don’t write to syslog even if USE_SYSLOG=yes
If options are contradictionary, last option wins. Unknown options
are simply ignored, so be careful.Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?
Hátha így könnyebb lesz: a wifi-t usb-n kersztül kezeli a knetworkmanager. Ez egyfajta hálózat.
Ezzel egyidőben a hálózati kártyába is be van dugva egy hálókábel aminek a végén egy laptop van. A Knetworkmanager ha jól néztem át, csak vagy egyiket, vagy csak a másikat kezeli, de egyszerre nem dolgozik mindkét hálózat. Szeretném, ha a hálókártya és a wifi ami usb-s egyszerre menne, mert a netet is így tudnám átadni a laptopnak a suse-ról. -
SzerzőBejegyzés