Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141763
    Tony Magic
    Felhasználó
      Macskajancsi wrote:
      Tony Magic wrote:
      Megnéztem, beixeltem az ifup-ot… és most? Attól, hogy az ifup ki van ixelve mi indítja úgy a wifit és a hálókártyát, hogy egyszerre menjenek?

      file:///usr/share/doc/packages/SuSEfirewall2/EXAMPLES.html#id2503062

      Small home network with additional WLAN
        Same network as above but additionally the Firewall is also connected to  a wireless network. Hosts in the wireless network should get internet  access but are not allowed to communicate with the internal network. The  address of the WLAN is 192.168.20.0/24.

      Ha jól értem akkor a tűzfalban ezt az átjárót állítom be és akkor az internetet átadhatom. Nade ! Vagy a wifit, vagy a hálókártyát tudom bekapcsolni, de együt még semmivel sem sikerült . Erre mi a megoldás?

      Hozzászólás: Miért is nem népszerű a Linux? #2158759
      Tony Magic
      Felhasználó
        uzsolt wrote:
        Tony Magic wrote:
        Véleményem szerint amint népszerű lesz a Linux, abban a pillanatban megindul a vírusgyártás rá

        Hahhh….. Ezt már nem hagyhatom szó nélkül, lehet, hogy már ebben a topikban olvastam hasonló indokot vagy máshol, de tökmindegy.
        Szóval: lehet, hogy rosszul tudom, de úgy tudom, hogy az ftp/web/…szerverek viszonylag nagy részén linux/bsd/unix* futogat. Namármost ez nem elég „motiváció” egy vírus írásához? Sokkal nagyobb és látványosabb kárt lehet okozni, sokkal jobb dolgokhoz lehet hozzáférni,… , mint Pistike gépén. Másrészt szervereken meg úgyis minden átmegy, sokkal egyszerűbb az átfolyó csatornába mérget önteni meg fertőzni, mint sok-sok „zsákutcába”. Szóval akkor hol is vannak azok a vírusok, amelyek a rendszeremet már teljesen szétfertőzték?
        Vagy helytelen az „okfejtésem” így késő délután?

        Üzleti szempontból nem jelentős a Linux térhódítása egyelőre. Amíg az MS dollár milliárdokat keres az MS szervereivel és az otthonra, munkahelyekre megvásárolt usergépekhez felhasznált MS termékekkel addig nem érdekük a Linux-ra vírust írni. Szerintem.

        Hozzászólás: Miért is nem népszerű a Linux? #2158760
        Tony Magic
        Felhasználó
          uzsolt wrote:
          Tony Magic wrote:
          Véleményem szerint amint népszerű lesz a Linux, abban a pillanatban megindul a vírusgyártás rá

          Hahhh….. Ezt már nem hagyhatom szó nélkül, lehet, hogy már ebben a topikban olvastam hasonló indokot vagy máshol, de tökmindegy.
          Szóval: lehet, hogy rosszul tudom, de úgy tudom, hogy az ftp/web/…szerverek viszonylag nagy részén linux/bsd/unix* futogat. Namármost ez nem elég „motiváció” egy vírus írásához? Sokkal nagyobb és látványosabb kárt lehet okozni, sokkal jobb dolgokhoz lehet hozzáférni,… , mint Pistike gépén. Másrészt szervereken meg úgyis minden átmegy, sokkal egyszerűbb az átfolyó csatornába mérget önteni meg fertőzni, mint sok-sok „zsákutcába”. Szóval akkor hol is vannak azok a vírusok, amelyek a rendszeremet már teljesen szétfertőzték?
          Vagy helytelen az „okfejtésem” így késő délután?

          Üzleti szempontból nem jelentős a Linux térhódítása egyelőre. Amíg az MS dollár milliárdokat keres az MS szervereivel és az otthonra, munkahelyekre megvásárolt usergépekhez felhasznált MS termékekkel addig nem érdekük a Linux-ra vírust írni. Szerintem.

          Hozzászólás: Miért is nem népszerű a Linux? #2158755
          Tony Magic
          Felhasználó

            Rengeteg érvet hallottam arról, hogy miért nem népszerű a Linux. Egyáltalán kell nekünk az, hogy népszerű legyen???? Akinek szüksége van rá annak szerintem kellőképpen népszerű, akinek nem kell annak meg nem. Azoknak akik ebből akarnak megélni mint fejlesztők-terjesztők azoknak megértem az elkeseredettségét, hiszen nagyon sok munka és pénz van ráköltve, hogy egy-egy rendszer fejlődjön. De eddig ezt a részt senki nem forszírozta, így az átlag usert figyelembevéve elmondhatom, hogy nem kell, hogy a Linux népszerű legyen. Miért nem? Véleményem szerint amint népszerű lesz a Linux, abban a pillanatban megindul a vírusgyártás rá, esetleg elüzletiesedik és lesz drága és jó Linux, mellette pedig az ingyenes esetleg kevésbé használható… ez utóbit nem véletlenül esetlegként említem, hiszen a Linux fejlesztőiben pont azt tisztelem, hogy ingyenesen dolgoznak többnyire egy-egy rendszerért. Ezek fényében biztos, hogy szükséges népszerűnek lennie a Linuxnak?

            Hozzászólás: Miért is nem népszerű a Linux? #2158756
            Tony Magic
            Felhasználó

              Rengeteg érvet hallottam arról, hogy miért nem népszerű a Linux. Egyáltalán kell nekünk az, hogy népszerű legyen???? Akinek szüksége van rá annak szerintem kellőképpen népszerű, akinek nem kell annak meg nem. Azoknak akik ebből akarnak megélni mint fejlesztők-terjesztők azoknak megértem az elkeseredettségét, hiszen nagyon sok munka és pénz van ráköltve, hogy egy-egy rendszer fejlődjön. De eddig ezt a részt senki nem forszírozta, így az átlag usert figyelembevéve elmondhatom, hogy nem kell, hogy a Linux népszerű legyen. Miért nem? Véleményem szerint amint népszerű lesz a Linux, abban a pillanatban megindul a vírusgyártás rá, esetleg elüzletiesedik és lesz drága és jó Linux, mellette pedig az ingyenes esetleg kevésbé használható… ez utóbit nem véletlenül esetlegként említem, hiszen a Linux fejlesztőiben pont azt tisztelem, hogy ingyenesen dolgoznak többnyire egy-egy rendszerért. Ezek fényében biztos, hogy szükséges népszerűnek lennie a Linuxnak?

              Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141758
              Tony Magic
              Felhasználó
                Macskajancsi wrote:
                Tony Magic wrote:
                Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?

                Nagy levegő….

                Macskajancsi wrote:

                A yast – hálózati eszközök – hálózati kártya modulban ……

                Megnéztem, beixeltem az ifup-ot… és most? Attól, hogy az ifup ki van ixelve mi indítja úgy a wifit és a hálókártyát, hogy egyszerre menjenek?

                Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141759
                Tony Magic
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?

                  Nagy levegő….

                  Macskajancsi wrote:

                  A yast – hálózati eszközök – hálózati kártya modulban ……

                  Megnéztem, beixeltem az ifup-ot… és most? Attól, hogy az ifup ki van ixelve mi indítja úgy a wifit és a hálókártyát, hogy egyszerre menjenek?

                  Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141754
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    ifup-ra rákerestem és nem értem miért csak root-ként adta ki róla az infókat a rendszer:

                    ifup –help

                    Usage: if{up,down,status} [] [-o ]

                    Options are:
                        [on]boot : we are currently booting (or shutting down)
                        auto : alias for boot
                        hotplug  : we are handling a hotplug event
                        manual  : we do it manually (default, just needed with ‘rc’
                        rc   : we are called by a rc script (implies auto)
                        dhcp : we are called from dhcp client
                        prov= : use provider (for dial up interface)
                        nodeps  : don’t shut down interfaces depending on this
                        debug    : be verbose
                        nosyslog : don’t write to syslog even if USE_SYSLOG=yes
                    If options are contradictionary, last option wins. Unknown options
                    are simply ignored, so be careful.

                    Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?

                    Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141755
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      ifup-ra rákerestem és nem értem miért csak root-ként adta ki róla az infókat a rendszer:

                      ifup –help

                      Usage: if{up,down,status} [] [-o ]

                      Options are:
                          [on]boot : we are currently booting (or shutting down)
                          auto : alias for boot
                          hotplug  : we are handling a hotplug event
                          manual  : we do it manually (default, just needed with ‘rc’
                          rc   : we are called by a rc script (implies auto)
                          dhcp : we are called from dhcp client
                          prov= : use provider (for dial up interface)
                          nodeps  : don’t shut down interfaces depending on this
                          debug    : be verbose
                          nosyslog : don’t write to syslog even if USE_SYSLOG=yes
                      If options are contradictionary, last option wins. Unknown options
                      are simply ignored, so be careful.

                      Na idáig eljutottam de nem találom azt a részt ahol kiválaszthatom hogy menjen több hálózati meghajtó is… hogyan indítsam el őket?

                      Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141750
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Hátha így könnyebb lesz: a wifi-t usb-n kersztül kezeli a knetworkmanager. Ez egyfajta hálózat.
                        Ezzel egyidőben a hálózati kártyába is be van dugva egy  hálókábel aminek a végén egy laptop van. A Knetworkmanager ha jól néztem át, csak vagy egyiket, vagy csak a másikat kezeli, de egyszerre nem dolgozik mindkét hálózat. Szeretném, ha a hálókártya és a wifi ami usb-s egyszerre menne, mert a netet is így tudnám átadni a laptopnak a suse-ról.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 2,708