Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kisbetu wrote:Ha tudod pingelni mindegyikről a másikat, akkor „kialakul a tényleges kapcsolat”.
(Most a wifit tán nem kéne belekeverni, hiszen „megosztást” akarsz elérni.)
Tehát HA már megy a ping, akkor lehet keresgélni a samba beállításait, esetleges tűzfalakat….Krosszkábel: a link LED megmutatja, hogy jó-e a kábel. (Ha van LED, és ha jó a LED. De általában jó. Az, hogy nálam százból 3 nem jó, az belefér.)
Ha jól értelek akkor először létesítsek hálózatot a két gép közt és majd utána gondolkozzak a wifin+2 gép közti hálózat?
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Megpingeltem mindkét gépet önmagával és a ping sikeres.4.?
64 bytes from 192.168.62.1: icmp_seq=4 ttl=64 time=1.21 ms
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Megpingeltem mindkét gépet önmagával és a ping sikeres.4.?
64 bytes from 192.168.62.1: icmp_seq=4 ttl=64 time=1.21 ms
Sejtettem, hogy zavaros lett…

Tehát asztali gépen suse és azon keresztül netet a knetworkmanagerrel érem el… Adott egy laptop amin xp fut. A laptop és az asztali gép crosslinkes kábellel van összekötve. Az asztali gép már bebootolva van amikor bekapcsolom a laptopot és ekkor gondolom érzékeli a suse, hogy hálózat vagyon és lekapcsolja a wifit, ám tényleges kapcsolat nem alakul ki a 2 gép közt ekkor sem, csupán ledobja a wifis hálózatot a suse.PCMCA+átalakító kábeles a hálózati csatlakozó a laptopon, gondolom ez nem lehet gond, hiszen ekkor is crosslinkes a kábel ami kell nem?
Sejtettem, hogy zavaros lett…

Tehát asztali gépen suse és azon keresztül netet a knetworkmanagerrel érem el… Adott egy laptop amin xp fut. A laptop és az asztali gép crosslinkes kábellel van összekötve. Az asztali gép már bebootolva van amikor bekapcsolom a laptopot és ekkor gondolom érzékeli a suse, hogy hálózat vagyon és lekapcsolja a wifit, ám tényleges kapcsolat nem alakul ki a 2 gép közt ekkor sem, csupán ledobja a wifis hálózatot a suse.PCMCA+átalakító kábeles a hálózati csatlakozó a laptopon, gondolom ez nem lehet gond, hiszen ekkor is crosslinkes a kábel ami kell nem?
Megpingeltem mindkét gépet önmagával és a ping sikeres. A suse-ban a Knetworkmanagert használom a wifi-s hálózatra. Amikor bekapcsolom a laptopot akkor lebont a Knetworkmanager és kézzel kell újra konektálni a wifit ami utána már stabil. Ha a Knetworkmanager használja a wifi-t, akkor mi kezeli vele együtt a hálókártyát is? vagy ha beállítom valahol a yastban akkor egyidőben is képes kezelni a két hálózatot?
Megpingeltem mindkét gépet önmagával és a ping sikeres. A suse-ban a Knetworkmanagert használom a wifi-s hálózatra. Amikor bekapcsolom a laptopot akkor lebont a Knetworkmanager és kézzel kell újra konektálni a wifit ami utána már stabil. Ha a Knetworkmanager használja a wifi-t, akkor mi kezeli vele együtt a hálókártyát is? vagy ha beállítom valahol a yastban akkor egyidőben is képes kezelni a két hálózatot?
kisbetu wrote:1. adsz IP címet.
2. pingeled magadat.3. másikon is.
4. pingeled a másikat.
5. detto.AZT ÍRTAD, HOGY NEM MEGY!
Ne szambázz, hanem pingelj.
Ígérem holnap folytatom, ma kész vagyok… jó pihenést kívánok nektek is…
kisbetu wrote:1. adsz IP címet.
2. pingeled magadat.3. másikon is.
4. pingeled a másikat.
5. detto.AZT ÍRTAD, HOGY NEM MEGY!
Ne szambázz, hanem pingelj.
Ígérem holnap folytatom, ma kész vagyok… jó pihenést kívánok nektek is…
kisbetu wrote:Szambának?Terminál, ifconfig (vagy yast).
Beírtam, hogy ping 192.168….. stb, ám így nem látom még az xp-t a suse-men, az a furcsa, hogy az XP-ket 1 hete 2-t is láttam amikor wifimmel kapcsolódtam a routeremhez és arra voltak rákötve vezetékkel a 2 XP.
-
SzerzőBejegyzés
