Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,521-1,530 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141711
    Tony Magic
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      Ha tudod pingelni mindegyikről a másikat, akkor „kialakul a tényleges kapcsolat”.

      (Most a wifit tán nem kéne belekeverni, hiszen „megosztást” akarsz elérni.)
      Tehát HA már megy a ping, akkor lehet keresgélni a samba beállításait, esetleges tűzfalakat….

      Krosszkábel: a link LED megmutatja, hogy jó-e a kábel. (Ha van LED, és ha jó a LED. De általában jó. Az, hogy nálam százból 3 nem jó, az belefér.)

      Ha jól értelek akkor először létesítsek hálózatot a két gép közt és majd utána gondolkozzak a wifin+2 gép közti hálózat?

      Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141706
      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Tony Magic wrote:
        Megpingeltem mindkét gépet önmagával és a ping sikeres.

        4.?

        64 bytes from 192.168.62.1: icmp_seq=4 ttl=64 time=1.21 ms

        Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141707
        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Tony Magic wrote:
          Megpingeltem mindkét gépet önmagával és a ping sikeres.

          4.?

          64 bytes from 192.168.62.1: icmp_seq=4 ttl=64 time=1.21 ms

          Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141704
          Tony Magic
          Felhasználó

            Sejtettem, hogy zavaros lett… smiley.gif
            Tehát asztali gépen suse és azon keresztül netet a knetworkmanagerrel érem el… Adott egy laptop amin xp fut. A laptop és az asztali gép crosslinkes kábellel van összekötve. Az asztali gép már bebootolva van amikor bekapcsolom a laptopot és ekkor gondolom érzékeli a suse, hogy hálózat vagyon és lekapcsolja a wifit, ám tényleges kapcsolat nem alakul ki a 2 gép közt ekkor sem, csupán ledobja a wifis hálózatot a suse.

            PCMCA+átalakító kábeles a hálózati csatlakozó a laptopon, gondolom ez nem lehet gond, hiszen ekkor is crosslinkes a kábel ami kell nem?

            Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141705
            Tony Magic
            Felhasználó

              Sejtettem, hogy zavaros lett… smiley.gif
              Tehát asztali gépen suse és azon keresztül netet a knetworkmanagerrel érem el… Adott egy laptop amin xp fut. A laptop és az asztali gép crosslinkes kábellel van összekötve. Az asztali gép már bebootolva van amikor bekapcsolom a laptopot és ekkor gondolom érzékeli a suse, hogy hálózat vagyon és lekapcsolja a wifit, ám tényleges kapcsolat nem alakul ki a 2 gép közt ekkor sem, csupán ledobja a wifis hálózatot a suse.

              PCMCA+átalakító kábeles a hálózati csatlakozó a laptopon, gondolom ez nem lehet gond, hiszen ekkor is crosslinkes a kábel ami kell nem?

              Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141698
              Tony Magic
              Felhasználó

                Megpingeltem mindkét gépet önmagával és a ping sikeres. A suse-ban a Knetworkmanagert használom a wifi-s hálózatra. Amikor bekapcsolom a laptopot akkor lebont a Knetworkmanager és kézzel kell újra konektálni a wifit ami utána már stabil. Ha a Knetworkmanager használja a wifi-t, akkor mi kezeli vele együtt a hálókártyát is? vagy ha beállítom valahol a yastban akkor egyidőben is képes kezelni a két hálózatot?

                Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141699
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Megpingeltem mindkét gépet önmagával és a ping sikeres. A suse-ban a Knetworkmanagert használom a wifi-s hálózatra. Amikor bekapcsolom a laptopot akkor lebont a Knetworkmanager és kézzel kell újra konektálni a wifit ami utána már stabil. Ha a Knetworkmanager használja a wifi-t, akkor mi kezeli vele együtt a hálókártyát is? vagy ha beállítom valahol a yastban akkor egyidőben is képes kezelni a két hálózatot?

                  Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141696
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    1. adsz IP címet.
                    2. pingeled magadat.

                    3. másikon is.

                    4. pingeled a másikat.
                    5. detto.

                    AZT ÍRTAD, HOGY NEM MEGY!

                    Ne szambázz, hanem pingelj.

                    Ígérem holnap folytatom, ma kész vagyok…  jó pihenést kívánok nektek is…

                    Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141697
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      1. adsz IP címet.
                      2. pingeled magadat.

                      3. másikon is.

                      4. pingeled a másikat.
                      5. detto.

                      AZT ÍRTAD, HOGY NEM MEGY!

                      Ne szambázz, hanem pingelj.

                      Ígérem holnap folytatom, ma kész vagyok…  jó pihenést kívánok nektek is…

                      Hozzászólás: Suse 10.3 és a hálózati meghajtók #2141692
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Szambának?

                        Terminál, ifconfig (vagy yast).

                        Beírtam, hogy ping 192.168….. stb, ám így nem látom még az xp-t a suse-men, az a furcsa, hogy az XP-ket 1 hete 2-t is láttam amikor wifimmel kapcsolódtam a routeremhez és arra voltak rákötve vezetékkel a 2 XP.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,521-1,530 / 2,708