Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,591-1,600 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157500
    Tony Magic
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      Tony Magic wrote:
      Ezután reboot és bejelentkezett az 1.5-ös grub a régebbi grub 2 helyett. Szépen indul a suse így már. Vissza kell állítanom a grub-ot a grub stage 2-re az 1.5 helyett?

      Szerintem ismét félreértesz valamit.
      Jó az az 1.5, ahogy van.

      Akkor mégegyszer köszönöm a segítségedet kisbetu.

      Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157501
      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Tony Magic wrote:
        Ezután reboot és bejelentkezett az 1.5-ös grub a régebbi grub 2 helyett. Szépen indul a suse így már. Vissza kell állítanom a grub-ot a grub stage 2-re az 1.5 helyett?

        Szerintem ismét félreértesz valamit.
        Jó az az 1.5, ahogy van.

        Akkor mégegyszer köszönöm a segítségedet kisbetu.

        Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157496
        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Igen, mert akkor „belülről” meg tudod javítani a GRUB-ot.
          Akár kézzel, akát YaST-tal.

          Köszönöm a gyors segítséget, a yast-ban bementem a rendszer-rendszertöltő beállítása-rendszerbetöltő telepítése menübe és itt kiválasztottam azt, hogy” rendszerbetöltés az indítószektorból. Ezután reboot és bejelentkezett az 1.5-ös grub a régebbi grub 2 helyett. Szépen indul a suse így már. Vissza kell állítanom a grub-ot a grub stage 2-re az 1.5 helyett?

          Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157497
          Tony Magic
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Igen, mert akkor „belülről” meg tudod javítani a GRUB-ot.
            Akár kézzel, akát YaST-tal.

            Köszönöm a gyors segítséget, a yast-ban bementem a rendszer-rendszertöltő beállítása-rendszerbetöltő telepítése menübe és itt kiválasztottam azt, hogy” rendszerbetöltés az indítószektorból. Ezután reboot és bejelentkezett az 1.5-ös grub a régebbi grub 2 helyett. Szépen indul a suse így már. Vissza kell állítanom a grub-ot a grub stage 2-re az 1.5 helyett?

            Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157492
            Tony Magic
            Felhasználó

              ööö… elnézésedet kérem kisbetu hogy erősködtem a butaságommal, de aztán rájöttem, hogy nem véletlenül „gyötörsz” ezzel a dvd-s boot-tal. Valóba nem ugyanaz ha indítás merevlemezről, vagy ha bemegyek a telepítés-be és onnan indítom a telepített rendszert. Ha a telepített rendszer indítását hajtom végre akkor bebootol a suse, igaz a dvd-n lévő kernellel. Gondolom ez bíztató,nem?

              Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157493
              Tony Magic
              Felhasználó

                ööö… elnézésedet kérem kisbetu hogy erősködtem a butaságommal, de aztán rájöttem, hogy nem véletlenül „gyötörsz” ezzel a dvd-s boot-tal. Valóba nem ugyanaz ha indítás merevlemezről, vagy ha bemegyek a telepítés-be és onnan indítom a telepített rendszert. Ha a telepített rendszer indítását hajtom végre akkor bebootol a suse, igaz a dvd-n lévő kernellel. Gondolom ez bíztató,nem?

                Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157488
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Tony Magic wrote:
                  A dvd-ről sem indul el ha kiválasztom azt, hogy indítás merevlemezről.

                  Ezt írtam?
                  Ezt?

                  Olvass, kérlek!

                  „Telepített rendszer indítása”

                  Nem ugyanaz!

                  Csak a telepített rendszer indítása opció van a suse dvd-n, így más lehetőség nem lévén ezt próbáltam indítani.

                  Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157489
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Tony Magic wrote:
                    A dvd-ről sem indul el ha kiválasztom azt, hogy indítás merevlemezről.

                    Ezt írtam?
                    Ezt?

                    Olvass, kérlek!

                    „Telepített rendszer indítása”

                    Nem ugyanaz!

                    Csak a telepített rendszer indítása opció van a suse dvd-n, így más lehetőség nem lévén ezt próbáltam indítani.

                    Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157484
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      A dvd-ről sem indul el ha kiválasztom azt, hogy indítás merevlemezről.

                      Gugliba beírtam, hogy: Error loading operating system. és rengeteg angol nyelvű írást találtam, magyarul 1 ubuntust és több windózost. Grub beállítására is a menu.lst szerkesztését olvastam, ám azzal most még nem bootol a rendszer. Azt is olvastam, hogy ha a windózban megy el a rendszer ilyen üzenettel, akkor az mbr-t kell helyretenni. Linux-ban viszont nem tudom, hogy ezt hogyan kell megoldani.

                      Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157485
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        A dvd-ről sem indul el ha kiválasztom azt, hogy indítás merevlemezről.

                        Gugliba beírtam, hogy: Error loading operating system. és rengeteg angol nyelvű írást találtam, magyarul 1 ubuntust és több windózost. Grub beállítására is a menu.lst szerkesztését olvastam, ám azzal most még nem bootol a rendszer. Azt is olvastam, hogy ha a windózban megy el a rendszer ilyen üzenettel, akkor az mbr-t kell helyretenni. Linux-ban viszont nem tudom, hogy ezt hogyan kell megoldani.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,591-1,600 / 2,708