Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Ezután reboot és bejelentkezett az 1.5-ös grub a régebbi grub 2 helyett. Szépen indul a suse így már. Vissza kell állítanom a grub-ot a grub stage 2-re az 1.5 helyett?
Szerintem ismét félreértesz valamit.
Jó az az 1.5, ahogy van.Akkor mégegyszer köszönöm a segítségedet kisbetu.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Ezután reboot és bejelentkezett az 1.5-ös grub a régebbi grub 2 helyett. Szépen indul a suse így már. Vissza kell állítanom a grub-ot a grub stage 2-re az 1.5 helyett?Szerintem ismét félreértesz valamit.
Jó az az 1.5, ahogy van.Akkor mégegyszer köszönöm a segítségedet kisbetu.
kisbetu wrote:Igen, mert akkor „belülről” meg tudod javítani a GRUB-ot.
Akár kézzel, akát YaST-tal.Köszönöm a gyors segítséget, a yast-ban bementem a rendszer-rendszertöltő beállítása-rendszerbetöltő telepítése menübe és itt kiválasztottam azt, hogy” rendszerbetöltés az indítószektorból. Ezután reboot és bejelentkezett az 1.5-ös grub a régebbi grub 2 helyett. Szépen indul a suse így már. Vissza kell állítanom a grub-ot a grub stage 2-re az 1.5 helyett?
kisbetu wrote:Igen, mert akkor „belülről” meg tudod javítani a GRUB-ot.
Akár kézzel, akát YaST-tal.Köszönöm a gyors segítséget, a yast-ban bementem a rendszer-rendszertöltő beállítása-rendszerbetöltő telepítése menübe és itt kiválasztottam azt, hogy” rendszerbetöltés az indítószektorból. Ezután reboot és bejelentkezett az 1.5-ös grub a régebbi grub 2 helyett. Szépen indul a suse így már. Vissza kell állítanom a grub-ot a grub stage 2-re az 1.5 helyett?
ööö… elnézésedet kérem kisbetu hogy erősködtem a butaságommal, de aztán rájöttem, hogy nem véletlenül „gyötörsz” ezzel a dvd-s boot-tal. Valóba nem ugyanaz ha indítás merevlemezről, vagy ha bemegyek a telepítés-be és onnan indítom a telepített rendszert. Ha a telepített rendszer indítását hajtom végre akkor bebootol a suse, igaz a dvd-n lévő kernellel. Gondolom ez bíztató,nem?
ööö… elnézésedet kérem kisbetu hogy erősködtem a butaságommal, de aztán rájöttem, hogy nem véletlenül „gyötörsz” ezzel a dvd-s boot-tal. Valóba nem ugyanaz ha indítás merevlemezről, vagy ha bemegyek a telepítés-be és onnan indítom a telepített rendszert. Ha a telepített rendszer indítását hajtom végre akkor bebootol a suse, igaz a dvd-n lévő kernellel. Gondolom ez bíztató,nem?
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:A dvd-ről sem indul el ha kiválasztom azt, hogy indítás merevlemezről.Ezt írtam?
Ezt?Olvass, kérlek!
„Telepített rendszer indítása”
Nem ugyanaz!
Csak a telepített rendszer indítása opció van a suse dvd-n, így más lehetőség nem lévén ezt próbáltam indítani.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:A dvd-ről sem indul el ha kiválasztom azt, hogy indítás merevlemezről.Ezt írtam?
Ezt?Olvass, kérlek!
„Telepített rendszer indítása”
Nem ugyanaz!
Csak a telepített rendszer indítása opció van a suse dvd-n, így más lehetőség nem lévén ezt próbáltam indítani.
A dvd-ről sem indul el ha kiválasztom azt, hogy indítás merevlemezről.
Gugliba beírtam, hogy: Error loading operating system. és rengeteg angol nyelvű írást találtam, magyarul 1 ubuntust és több windózost. Grub beállítására is a menu.lst szerkesztését olvastam, ám azzal most még nem bootol a rendszer. Azt is olvastam, hogy ha a windózban megy el a rendszer ilyen üzenettel, akkor az mbr-t kell helyretenni. Linux-ban viszont nem tudom, hogy ezt hogyan kell megoldani.
A dvd-ről sem indul el ha kiválasztom azt, hogy indítás merevlemezről.
Gugliba beírtam, hogy: Error loading operating system. és rengeteg angol nyelvű írást találtam, magyarul 1 ubuntust és több windózost. Grub beállítására is a menu.lst szerkesztését olvastam, ám azzal most még nem bootol a rendszer. Azt is olvastam, hogy ha a windózban megy el a rendszer ilyen üzenettel, akkor az mbr-t kell helyretenni. Linux-ban viszont nem tudom, hogy ezt hogyan kell megoldani.
-
SzerzőBejegyzés