Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,581-1,590 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.3 eth:1 átírható eth:0-ra? #2157903
    Tony Magic
    Felhasználó

      Köszönöm szépen a segítségeteket, ma délután ki fogom őket próbálni és megírom mi hozott eredményt.

      Míg bele nem kezdek a módosításba: azok az alkalmazások amik eddig az eth:1-et használták ami a wifi volt, azok a váltás után mint eth:0 felismerik, hogy wifi az eth:0 és nem hálókártya?

      Hozzászólás: suse 10.3 eth:1 átírható eth:0-ra? #2157904
      Tony Magic
      Felhasználó

        Köszönöm szépen a segítségeteket, ma délután ki fogom őket próbálni és megírom mi hozott eredményt.

        Míg bele nem kezdek a módosításba: azok az alkalmazások amik eddig az eth:1-et használták ami a wifi volt, azok a váltás után mint eth:0 felismerik, hogy wifi az eth:0 és nem hálókártya?

        Hozzászólás: Superkaramba 0.39 #2057252
        Tony Magic
        Felhasználó
          Macskajancsi wrote:
          Tony Magic wrote:
          Tehetek valamit azért, hogy a superkaramba témái is mutassák a hőmérsékletet?

          Nálam ez van:
          Liquid Weather.
          Igaz, ez nem a számítógép hőmérsékletét mutatja, hanem egy időjárásjelző.
          Ez nem jó? 21.gif 

          (Bocs, nem bírtam kihagyni. 1.gif  )

          Egyébként nem igazán értem a problémát. Nem találtál megfelelő témát, vagy az erre szolgáló téma nem működik?

          Rossz volt a kérdésem. A téma nem mutatja a sem a processzor, sem a hdd-k hőmérsékletét. Illetve vannak témák amik  vagy csak a processzor, vagy csak a hdd-k hőmérsékletét mutatják, de együtt nem megy eddig egyik sem. Folytatom a keresgélést.

          Hozzászólás: Superkaramba 0.39 #2057250
          Tony Magic
          Felhasználó

            sensors
            it8712-isa-0290
            Adapter: ISA adapter
            VCore 1: +1.09 V  (min =  +0.00 V, max =  +4.08 V)
            VCore 2: +2.53 V  (min =  +0.00 V, max =  +4.08 V)
            +3.3V:   +3.17 V  (min =  +0.00 V, max =  +4.08 V)
            +5V:     +4.14 V  (min =  +0.00 V, max =  +6.85 V)
            +12V:   +11.84 V  (min =  +0.00 V, max = +16.32 V)
            -12V:   -6.50 V  (min = -27.36 V, max =  +3.93 V)
            -5V:     -7.34 V  (min = -13.64 V, max =  +4.03 V)
            Stdby:   +2.66 V  (min =  +0.00 V, max =  +6.85 V)
            VBat:   +3.01 V
            fan1:   3443 RPM  (min =    0 RPM, div = 8)
            fan3:   2083 RPM  (min =    0 RPM, div = 8)
            M/B Temp:    +26.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = transistor
            CPU Temp:    +32.0°C  (low  = +127.0°C, high = +60.0°C)  sensor = transistor
            Temp3:   +1.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermal diode
            cpu0_vid:  +1.100 V

            k8temp-pci-00c3
            Adapter: PCI adapter
            Core0 Temp:  +36.0°C

            Itt működik a sensorok detektálása, ám superkarambával bármit töltök le, ott sem a hűmérsékletet, sem mást nem ír ki egyik téma sem. A Ksensors szépen működik. Tehetek valamit azért, hogy a superkaramba témái is mutassák a hőmérsékletet?

            Tony Magic
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              A modul akkor valószínűleg rendben van, ha minden hang működik, CSAK a mikrofon nem.

              A kmixet kéne végigbogarászni, minden idétlen billenőt meg tolattyút egyenként (és együtt) kipróbálni.
              (Tudod, a másik, a „hozd át, megnézem” módszer ideiglenesen nem elérhető.)

              Megnézem akkor ezt a verziót. 1.gif 

              Tony Magic
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                A modul akkor valószínűleg rendben van, ha minden hang működik, CSAK a mikrofon nem.

                A kmixet kéne végigbogarászni, minden idétlen billenőt meg tolattyút egyenként (és együtt) kipróbálni.
                (Tudod, a másik, a „hozd át, megnézem” módszer ideiglenesen nem elérhető.)

                Megnézem akkor ezt a verziót. 1.gif 

                Tony Magic
                Felhasználó

                  lspci
                  00:00.0 Host bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb Host Bridge (rev a1)
                  00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb LPC Bridge (rev a2)
                  00:01.1 SMBus: nVidia Corporation nForce 250Gb PCI System Management (rev a1)
                  00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation CK8S USB Controller (rev a1)
                  00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation CK8S USB Controller (rev a1)
                  00:02.2 USB Controller: nVidia Corporation nForce3 EHCI USB 2.0 Controller (rev
                  a2)
                  00:05.0 Bridge: nVidia Corporation CK8S Ethernet Controller (rev a2)
                  00:06.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation nForce3 250Gb AC’97 Audi     o Controller (rev a1)
                  00:08.0 IDE interface: nVidia Corporation CK8S Parallel ATA Controller (v2.5) (r     ev a2)
                  00:0b.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb AGP Host to PCI Bridge (rev a2)
                  00:0e.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb PCI-to-PCI Bridge (rev a2)
                  00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTra     nsport Technology Configuration
                  00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
                  00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Con     troller
                  00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscella     neous Control
                  01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon R350 [Radeon 9800 Pro]
                  01:00.1 Display controller: ATI Technologies Inc Radeon R350 [Radeon 9800 Pro] (     Secondary)
                  02:09.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. IEEE 1394 Host Controller (     rev 46)

                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    lspci
                    00:00.0 Host bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb Host Bridge (rev a1)
                    00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb LPC Bridge (rev a2)
                    00:01.1 SMBus: nVidia Corporation nForce 250Gb PCI System Management (rev a1)
                    00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation CK8S USB Controller (rev a1)
                    00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation CK8S USB Controller (rev a1)
                    00:02.2 USB Controller: nVidia Corporation nForce3 EHCI USB 2.0 Controller (rev
                    a2)
                    00:05.0 Bridge: nVidia Corporation CK8S Ethernet Controller (rev a2)
                    00:06.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation nForce3 250Gb AC’97 Audi     o Controller (rev a1)
                    00:08.0 IDE interface: nVidia Corporation CK8S Parallel ATA Controller (v2.5) (r     ev a2)
                    00:0b.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb AGP Host to PCI Bridge (rev a2)
                    00:0e.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce3 250Gb PCI-to-PCI Bridge (rev a2)
                    00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTra     nsport Technology Configuration
                    00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
                    00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Con     troller
                    00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscella     neous Control
                    01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon R350 [Radeon 9800 Pro]
                    01:00.1 Display controller: ATI Technologies Inc Radeon R350 [Radeon 9800 Pro] (     Secondary)
                    02:09.0 FireWire (IEEE 1394): VIA Technologies, Inc. IEEE 1394 Host Controller (     rev 46)

                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      Macskajancsi wrote:
                      Miért nem jó a kernel-default?
                      Mennyi memória van a gépben?
                      Hány processzorod van?
                      A lehetséges hibákra rákerestél az opensuse.org-on?
                      Pl.:

                      http://en.opensuse.org/Special:Search?search=bigsmp&go.x=0&go.y=0&go=Go

                      Sem a memória, sem a processzor nem indokolja a bigsmtp kernel használatát. Csupán meglepett, hogy elindult a kernel, csak nem volt 3D támogatás és ezért érdekel, hogy mi az oka. A lehetséges hibákat megpróbáltam értelmezni a linken található helyen, de ez nekem nagyon érthetetlen.

                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        Macskajancsi wrote:
                        Miért nem jó a kernel-default?
                        Mennyi memória van a gépben?
                        Hány processzorod van?
                        A lehetséges hibákra rákerestél az opensuse.org-on?
                        Pl.:

                        http://en.opensuse.org/Special:Search?search=bigsmp&go.x=0&go.y=0&go=Go

                        Sem a memória, sem a processzor nem indokolja a bigsmtp kernel használatát. Csupán meglepett, hogy elindult a kernel, csak nem volt 3D támogatás és ezért érdekel, hogy mi az oka. A lehetséges hibákat megpróbáltam értelmezni a linken található helyen, de ez nekem nagyon érthetetlen.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,581-1,590 / 2,708