Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Február 12 körül ha össze tudunk jönni, nekem megfelel. Ha jó kisfiúk lesztek, megleplek benneteket egy vidám bűvész műsorral 🙂
Használja valaki a skype-t, vagy bármi más programot úgy, hogy kifizeti a creditet és vezetékes telefont hiv? Ha tudtok más programot amivel vezetékes számot is lehet hivni, kérem irjátok le a nevét. Illetve arról van-e tapasztalata valakinek, hogy biztonságos-e az online credit feltöltés?
ELaci wrote:Tony Magic wrote:BornToBePuli ugye Te most viccnek szántad, hogy nem érted mi a baj a nyílt forráskódúak részére kifejlesztett programmal? Ha nem vagy megbízva az abev elkészítésével és nem vagy windóz hivatalos terjesztője akkor valóban nagyon buta vagy. Vector pedig inkább elismerést érdemel, hogy (remélem hosszú távon jól fizető üzletté válik a Linux-a) ha keres a párduccal ha nem, mégis fejleszti és elérhetővé teszi bárki számára INGYEN !!! Méghogy akinek pénze van az vegyen windózt, ha egyszer van a Linux is. Nem azért fejlesztik a Linux-ot meglátásom szerint, hogy bárki kötelezzen bennünket a root joggal való telepítésre, ha ezt meg lehet oldani enélkül is. Amennyiben tévedek, kérlek benneteket javítsatok ki.Ez egy kicsit fanatikusra sikeredett 🙂
No, mindegy.Lehet, hogy fanatikusnak hat, de tisztelem azokat akik bármivel is többet tesznek le az asztalra mint Én.
Azt pedig ne csodálja senki sem, hogy a rendszerem biztonságáért aggódok, ismerve azt a gusztustalan hozzáállást ami a mai windózos világban gyökeret vert biztonság terén.ELaci wrote:Tony Magic wrote:BornToBePuli ugye Te most viccnek szántad, hogy nem érted mi a baj a nyílt forráskódúak részére kifejlesztett programmal? Ha nem vagy megbízva az abev elkészítésével és nem vagy windóz hivatalos terjesztője akkor valóban nagyon buta vagy. Vector pedig inkább elismerést érdemel, hogy (remélem hosszú távon jól fizető üzletté válik a Linux-a) ha keres a párduccal ha nem, mégis fejleszti és elérhetővé teszi bárki számára INGYEN !!! Méghogy akinek pénze van az vegyen windózt, ha egyszer van a Linux is. Nem azért fejlesztik a Linux-ot meglátásom szerint, hogy bárki kötelezzen bennünket a root joggal való telepítésre, ha ezt meg lehet oldani enélkül is. Amennyiben tévedek, kérlek benneteket javítsatok ki.Ez egy kicsit fanatikusra sikeredett 🙂
No, mindegy.Lehet, hogy fanatikusnak hat, de tisztelem azokat akik bármivel is többet tesznek le az asztalra mint Én.
Azt pedig ne csodálja senki sem, hogy a rendszerem biztonságáért aggódok, ismerve azt a gusztustalan hozzáállást ami a mai windózos világban gyökeret vert biztonság terén.BornToBePuli ugye Te most viccnek szántad, hogy nem érted mi a baj a nyílt forráskódúak részére kifejlesztett programmal? Ha nem vagy megbízva az abev elkészítésével és nem vagy windóz hivatalos terjesztője akkor valóban nagyon buta vagy. Vector pedig inkább elismerést érdemel, hogy (remélem hosszú távon jól fizető üzletté válik a Linux-a) ha keres a párduccal ha nem, mégis fejleszti és elérhetővé teszi bárki számára INGYEN !!! Méghogy akinek pénze van az vegyen windózt, ha egyszer van a Linux is. Nem azért fejlesztik a Linux-ot meglátásom szerint, hogy bárki kötelezzen bennünket a root joggal való telepítésre, ha ezt meg lehet oldani enélkül is. Amennyiben tévedek, kérlek benneteket javítsatok ki.
BornToBePuli ugye Te most viccnek szántad, hogy nem érted mi a baj a nyílt forráskódúak részére kifejlesztett programmal? Ha nem vagy megbízva az abev elkészítésével és nem vagy windóz hivatalos terjesztője akkor valóban nagyon buta vagy. Vector pedig inkább elismerést érdemel, hogy (remélem hosszú távon jól fizető üzletté válik a Linux-a) ha keres a párduccal ha nem, mégis fejleszti és elérhetővé teszi bárki számára INGYEN !!! Méghogy akinek pénze van az vegyen windózt, ha egyszer van a Linux is. Nem azért fejlesztik a Linux-ot meglátásom szerint, hogy bárki kötelezzen bennünket a root joggal való telepítésre, ha ezt meg lehet oldani enélkül is. Amennyiben tévedek, kérlek benneteket javítsatok ki.
/var/log/syslog
/var/log/dmesg
/var/log/Xorg.0.log (esetleg XFree86.0.log)Most ezeket tanulmányozom, ha jutok valamire jelzem, de ha van ötletetek kérem segítsetek.
/var/log/syslog
/var/log/dmesg
/var/log/Xorg.0.log (esetleg XFree86.0.log)Most ezeket tanulmányozom, ha jutok valamire jelzem, de ha van ötletetek kérem segítsetek.
Elindult a glest nevű játék, bár kb a 25%-a volt látható a képernyőnek az is a felső részben. Megpróbáltam építeni egy épületet, mire kifagyott teljesen a rendszer, csak a reboot segített. Ekkor ért a meglepetés, bejött a compiz és a kocka szépen forgott, csupán az ablakozás nem működött, sem az asztalra kattintással nem értem el semmit sem, nem működött. A compizt feltelepítettem még kb 10 indítással ez előtt és gnome-xgl-switch –enable-xgl paranccsal próbáltam életre kelteni még akkor,ám ez nem működött, majd el is felejtkeztem róla, míg pár nappal később ez a jelenség nem fogadott. Sejtésem az, hogy az ablakozással lehet valami gond. Mit nézzek meg, minek olvassak utána ezügyben? Vagy ha biztonságos módban indítom a suse-t mit írjak be root-ként, amivel meg tudnám változtatni az ablakozót? Sztem az emerald kavarhat be, azzal a 10.2 alatt is voltak gondjaim annak idején. Valakinek van ötlete?
Elindult a glest nevű játék, bár kb a 25%-a volt látható a képernyőnek az is a felső részben. Megpróbáltam építeni egy épületet, mire kifagyott teljesen a rendszer, csak a reboot segített. Ekkor ért a meglepetés, bejött a compiz és a kocka szépen forgott, csupán az ablakozás nem működött, sem az asztalra kattintással nem értem el semmit sem, nem működött. A compizt feltelepítettem még kb 10 indítással ez előtt és gnome-xgl-switch –enable-xgl paranccsal próbáltam életre kelteni még akkor,ám ez nem működött, majd el is felejtkeztem róla, míg pár nappal később ez a jelenség nem fogadott. Sejtésem az, hogy az ablakozással lehet valami gond. Mit nézzek meg, minek olvassak utána ezügyben? Vagy ha biztonságos módban indítom a suse-t mit írjak be root-ként, amivel meg tudnám változtatni az ablakozót? Sztem az emerald kavarhat be, azzal a 10.2 alatt is voltak gondjaim annak idején. Valakinek van ötlete?
-
SzerzőBejegyzés