Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:Tony Magic wrote:Vizsla az ilyen hozzászólások miatt nem terjed a Linux 😛
Az ilyen hozzászólások miatt meg az terjed a linukszról, hogy szar…
Választhatsz!Igazad van 🙂
uzsolt wrote:Tony Magic wrote:Mér szívattok? Azé mert csak? Há tuggyátok, hogy nem vagyok májer a Linuxban csak szeretem használni. Ilyen külfődi oldalakak hijába linkeltek. Na jó. Amit tudok azt megpróbálom kiókumlálni a nagysok eszemmel 🙂 És köszönöm szépen a törődést 🙂Bammeg! Az első linken ott van az a kva sok madwifi-csomag! Kva sok ész kellhet a letöltéséhez és telepítéséhez! Persze a baj ott van, hogy nem biztos, hogy a kerneled megfelelő verziójú. De ott vannak a csomagok. PLD alatt ezek elérhetőek is (na jó, csak a madwifi-ng), mindenféle bűvészkedés nélkül.
A spec-fájlt meg azért kaptad, mert az alapján csomagot csinálhatsz. Hogyan? Letöltöd a spec-fájlt, és az rpmbuild parancs (persze ha fel van telepítve, megfelelően paraméterezed és a függőségek is telepítve vannak) elvileg előbb-utóbb létrehozza a csomagot, amit aztán telepíthetsz.Nem a jó szándékoddal van baj, hanem a tudásommal 🙁
uzsolt wrote:Tony Magic wrote:Mér szívattok? Azé mert csak? Há tuggyátok, hogy nem vagyok májer a Linuxban csak szeretem használni. Ilyen külfődi oldalakak hijába linkeltek. Na jó. Amit tudok azt megpróbálom kiókumlálni a nagysok eszemmel 🙂 És köszönöm szépen a törődést 🙂Bammeg! Az első linken ott van az a kva sok madwifi-csomag! Kva sok ész kellhet a letöltéséhez és telepítéséhez! Persze a baj ott van, hogy nem biztos, hogy a kerneled megfelelő verziójú. De ott vannak a csomagok. PLD alatt ezek elérhetőek is (na jó, csak a madwifi-ng), mindenféle bűvészkedés nélkül.
A spec-fájlt meg azért kaptad, mert az alapján csomagot csinálhatsz. Hogyan? Letöltöd a spec-fájlt, és az rpmbuild parancs (persze ha fel van telepítve, megfelelően paraméterezed és a függőségek is telepítve vannak) elvileg előbb-utóbb létrehozza a csomagot, amit aztán telepíthetsz.Nem a jó szándékoddal van baj, hanem a tudásommal 🙁
vizsla wrote:Van egy javaslatom. Amilyen programokat akarsz használni (meg használsz) azok nem érhetőek el (natívan) linukszra, viszont a linukszos alternatívák pl. mplayer, de most már kde is natívan futnak windóz alatt.
Akkor nem lenne célszerű ezeket a „linukszos” programokat windóz alatt addig tesztelni, amíg a használatuk nem megy és utána áttérni linukszra?OFF: Jelen pillanatban a windóz licenc a notebookomon ~640 ft/hó-nál tart. (Más kérdés, hogy egy több 100 e ft-os sw fut rajta, ami linuksz alatt nem létezik és nem is fog… a drivereivel együtt.)
Vizsla az ilyen hozzászólások miatt nem terjed a Linux 😛
vizsla wrote:Van egy javaslatom. Amilyen programokat akarsz használni (meg használsz) azok nem érhetőek el (natívan) linukszra, viszont a linukszos alternatívák pl. mplayer, de most már kde is natívan futnak windóz alatt.
Akkor nem lenne célszerű ezeket a „linukszos” programokat windóz alatt addig tesztelni, amíg a használatuk nem megy és utána áttérni linukszra?OFF: Jelen pillanatban a windóz licenc a notebookomon ~640 ft/hó-nál tart. (Más kérdés, hogy egy több 100 e ft-os sw fut rajta, ami linuksz alatt nem létezik és nem is fog… a drivereivel együtt.)
Vizsla az ilyen hozzászólások miatt nem terjed a Linux 😛
vector wrote:TonyMagic: Jössz egy sörrel a többi mellé mert már kaptál egy RPM csomagot ! :D)))))))Jóvanna, valóban neked is jövök egy sörrel, csak az a baj, hogy 2 üvegtől kiütöd magad 😛
vector wrote:TonyMagic: Jössz egy sörrel a többi mellé mert már kaptál egy RPM csomagot ! :D)))))))Jóvanna, valóban neked is jövök egy sörrel, csak az a baj, hogy 2 üvegtől kiütöd magad 😛
uzsolt wrote:Tony Magic wrote:Fizetek egy sört annak aki rpm-be átforgatja ezt a csomagot 🙂 Természetesen úgy, hogy menjen 🙂2.6.28.9-es kernelhez:
http://carme.pld-linux.org/~uzsolt/madwifi/
Persze nem biztos, hogy nálad is menni fog.
Meg lehet, hogy inkább az a madwifi-ng.spec fog neked kelleni. A spec-fájlja itt, ez alapján (kis módosításokkal) csinálhatsz RPM-csomagokat.Mér szívattok? Azé mert csak? Há tuggyátok, hogy nem vagyok májer a Linuxban csak szeretem használni. Ilyen külfődi oldalakak hijába linkeltek. Na jó. Amit tudok azt megpróbálom kiókumlálni a nagysok eszemmel 🙂 És köszönöm szépen a törődést 🙂
uzsolt wrote:Tony Magic wrote:Fizetek egy sört annak aki rpm-be átforgatja ezt a csomagot 🙂 Természetesen úgy, hogy menjen 🙂2.6.28.9-es kernelhez:
http://carme.pld-linux.org/~uzsolt/madwifi/
Persze nem biztos, hogy nálad is menni fog.
Meg lehet, hogy inkább az a madwifi-ng.spec fog neked kelleni. A spec-fájlja itt, ez alapján (kis módosításokkal) csinálhatsz RPM-csomagokat.Mér szívattok? Azé mert csak? Há tuggyátok, hogy nem vagyok májer a Linuxban csak szeretem használni. Ilyen külfődi oldalakak hijába linkeltek. Na jó. Amit tudok azt megpróbálom kiókumlálni a nagysok eszemmel 🙂 És köszönöm szépen a törődést 🙂
kisbetu wrote:A warning nem feltétlenül jelenti, hogy nem sikerült, csak szól, hogy valamit nem úgy képzelt el, mint te.Köszönöm.
-
SzerzőBejegyzés