Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Vezetékes netet használok, az a másik X-micro volt , de azzal sem ment a netezés, igaz nem kísérleteztem vele sokáig.
A madwifi-t fel tudom tenni repóból is, de attól még nem értem a mechanizmust, hogy miképpen illeszti a drivert, illetve mit kell majd megadnom amikor a yasttal akarom bekonfigurálni. A modulnév ami necces nekem ezzel a wifivel kapcsolatban.Na…
Próbaképpen telepítettem egy wlan adaptert.
Linksys, Atmel chipset.YaST, csomagok…
Rákerestem wifire, amit értelmesnek találtam, felrakattam. (Madwifi, ndiswrapper, cairo?, wifi-radar)USB bedug, dmesg lát eszköz, YaST lát wlan0, nem lát firmware.
YaST, csomagok…
Rákeres Atmel, talál firmware, telepít.USB bedug, dmesg…… lát eszköz, tölt firmware, ír: changed firmware
YaST hálózat: wlan0, DHCP
Programok, új alkalmazások, wifi radar….
Lát mindenféle hálókat.Röviden ennyi.
(Ja, előtte a cuccot felvittem a padlásra, kiraktam az ablakba kamera helyére.)
Köszönöm szépen a fáradozásaidat. Nekem annyi a nyűgöm, hogy repókban nem találtam olyat, hogy AR242x firmware. Egyébként hasonlóan szoktam eljárni mint ahogyan Te is leírtad kisbetu . Az eszközöm PCI-expressz csatolású.
kisbetu wrote:Tony Magic wrote:Vezetékes netet használok, az a másik X-micro volt , de azzal sem ment a netezés, igaz nem kísérleteztem vele sokáig.
A madwifi-t fel tudom tenni repóból is, de attól még nem értem a mechanizmust, hogy miképpen illeszti a drivert, illetve mit kell majd megadnom amikor a yasttal akarom bekonfigurálni. A modulnév ami necces nekem ezzel a wifivel kapcsolatban.Na…
Próbaképpen telepítettem egy wlan adaptert.
Linksys, Atmel chipset.YaST, csomagok…
Rákerestem wifire, amit értelmesnek találtam, felrakattam. (Madwifi, ndiswrapper, cairo?, wifi-radar)USB bedug, dmesg lát eszköz, YaST lát wlan0, nem lát firmware.
YaST, csomagok…
Rákeres Atmel, talál firmware, telepít.USB bedug, dmesg…… lát eszköz, tölt firmware, ír: changed firmware
YaST hálózat: wlan0, DHCP
Programok, új alkalmazások, wifi radar….
Lát mindenféle hálókat.Röviden ennyi.
(Ja, előtte a cuccot felvittem a padlásra, kiraktam az ablakba kamera helyére.)
Köszönöm szépen a fáradozásaidat. Nekem annyi a nyűgöm, hogy repókban nem találtam olyat, hogy AR242x firmware. Egyébként hasonlóan szoktam eljárni mint ahogyan Te is leírtad kisbetu . Az eszközöm PCI-expressz csatolású.
Nem merem feltenni a 2.6.27-es kernelt, csak már akkor, ha benne lesz a hivatalos repókban.
Nem merem feltenni a 2.6.27-es kernelt, csak már akkor, ha benne lesz a hivatalos repókban.
labor wrote:Én valahol azt olvastam hogy a kernel 2.6.27 már csont nélkül viszi eztet.Utánaolvasok.
labor wrote:Én valahol azt olvastam hogy a kernel 2.6.27 már csont nélkül viszi eztet.Utánaolvasok.
kisbetu wrote:Van még pár nyűgöm:– ettől még a dmesg foglalkozhatna vele, legalább próba szinten
– mi az a másik (USB-s) wifid, ami viszont megy?
– mi a helyzet akkor a madwifivel?Vezetékes netet használok, az a másik X-micro volt , de azzal sem ment a netezés, igaz nem kísérleteztem vele sokáig.
A madwifi-t fel tudom tenni repóból is, de attól még nem értem a mechanizmust, hogy miképpen illeszti a drivert, illetve mit kell majd megadnom amikor a yasttal akarom bekonfigurálni. A modulnév ami necces nekem ezzel a wifivel kapcsolatban.kisbetu wrote:Van még pár nyűgöm:– ettől még a dmesg foglalkozhatna vele, legalább próba szinten
– mi az a másik (USB-s) wifid, ami viszont megy?
– mi a helyzet akkor a madwifivel?Vezetékes netet használok, az a másik X-micro volt , de azzal sem ment a netezés, igaz nem kísérleteztem vele sokáig.
A madwifi-t fel tudom tenni repóból is, de attól még nem értem a mechanizmust, hogy miképpen illeszti a drivert, illetve mit kell majd megadnom amikor a yasttal akarom bekonfigurálni. A modulnév ami necces nekem ezzel a wifivel kapcsolatban.kisbetu wrote:Ebben nem látok ar242-t.Kereshetnél a /var/log alatt bővebbet.
Bocsánat, az lspci-ben láttam:
08:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wirele ss PCI Express Adapter (rev 04)kisbetu wrote:Ebben nem látok ar242-t.Kereshetnél a /var/log alatt bővebbet.
Bocsánat, az lspci-ben láttam:
08:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wirele ss PCI Express Adapter (rev 04) -
SzerzőBejegyzés