Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184828
    Tony Magic
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      Tony Magic wrote:
      Vezetékes netet használok, az a másik X-micro volt , de azzal sem ment a netezés, igaz nem kísérleteztem vele sokáig.
      A madwifi-t fel tudom tenni repóból is, de attól még nem értem a mechanizmust, hogy miképpen illeszti a drivert, illetve mit kell majd megadnom amikor a yasttal akarom bekonfigurálni. A modulnév ami necces nekem ezzel a wifivel kapcsolatban.

      Na…

      Próbaképpen telepítettem egy wlan adaptert.
      Linksys, Atmel chipset.

      YaST, csomagok…
      Rákerestem wifire, amit értelmesnek találtam, felrakattam. (Madwifi, ndiswrapper, cairo?, wifi-radar)

      USB bedug, dmesg lát eszköz, YaST lát wlan0, nem lát firmware.

      YaST, csomagok…
      Rákeres Atmel, talál firmware, telepít.

      USB bedug, dmesg…… lát eszköz, tölt firmware, ír: changed firmware

      YaST hálózat: wlan0, DHCP

      Programok, új alkalmazások, wifi radar….
      Lát mindenféle hálókat.

      Röviden ennyi.

      (Ja, előtte a cuccot felvittem a padlásra, kiraktam az ablakba kamera helyére.)

      Köszönöm szépen a fáradozásaidat. Nekem annyi a nyűgöm, hogy repókban nem találtam olyat, hogy AR242x firmware. Egyébként hasonlóan szoktam eljárni mint ahogyan Te is leírtad kisbetu . Az eszközöm PCI-expressz csatolású.

      Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184829
      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Tony Magic wrote:
        Vezetékes netet használok, az a másik X-micro volt , de azzal sem ment a netezés, igaz nem kísérleteztem vele sokáig.
        A madwifi-t fel tudom tenni repóból is, de attól még nem értem a mechanizmust, hogy miképpen illeszti a drivert, illetve mit kell majd megadnom amikor a yasttal akarom bekonfigurálni. A modulnév ami necces nekem ezzel a wifivel kapcsolatban.

        Na…

        Próbaképpen telepítettem egy wlan adaptert.
        Linksys, Atmel chipset.

        YaST, csomagok…
        Rákerestem wifire, amit értelmesnek találtam, felrakattam. (Madwifi, ndiswrapper, cairo?, wifi-radar)

        USB bedug, dmesg lát eszköz, YaST lát wlan0, nem lát firmware.

        YaST, csomagok…
        Rákeres Atmel, talál firmware, telepít.

        USB bedug, dmesg…… lát eszköz, tölt firmware, ír: changed firmware

        YaST hálózat: wlan0, DHCP

        Programok, új alkalmazások, wifi radar….
        Lát mindenféle hálókat.

        Röviden ennyi.

        (Ja, előtte a cuccot felvittem a padlásra, kiraktam az ablakba kamera helyére.)

        Köszönöm szépen a fáradozásaidat. Nekem annyi a nyűgöm, hogy repókban nem találtam olyat, hogy AR242x firmware. Egyébként hasonlóan szoktam eljárni mint ahogyan Te is leírtad kisbetu . Az eszközöm PCI-expressz csatolású.

        Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184824
        Tony Magic
        Felhasználó

          Nem merem feltenni a 2.6.27-es kernelt, csak már akkor, ha benne lesz a hivatalos repókban.

          Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184825
          Tony Magic
          Felhasználó

            Nem merem feltenni a 2.6.27-es kernelt, csak már akkor, ha benne lesz a hivatalos repókban.

            Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184822
            Tony Magic
            Felhasználó
              labor wrote:
              Én valahol azt olvastam hogy a kernel 2.6.27 már csont nélkül viszi eztet.

              Utánaolvasok.

              Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184823
              Tony Magic
              Felhasználó
                labor wrote:
                Én valahol azt olvastam hogy a kernel 2.6.27 már csont nélkül viszi eztet.

                Utánaolvasok.

                Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184818
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Van még pár nyűgöm:

                  – ettől még a dmesg foglalkozhatna vele, legalább próba szinten
                  – mi az a másik (USB-s) wifid, ami viszont megy?
                  – mi a helyzet akkor a madwifivel?

                  Vezetékes netet használok, az a másik X-micro volt , de azzal sem ment a netezés, igaz nem kísérleteztem vele sokáig.
                  A madwifi-t fel tudom tenni repóból is, de attól még nem értem a mechanizmust, hogy miképpen illeszti a drivert, illetve mit kell majd megadnom amikor a yasttal akarom bekonfigurálni. A modulnév ami necces nekem ezzel a wifivel kapcsolatban.

                  Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184819
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Van még pár nyűgöm:

                    – ettől még a dmesg foglalkozhatna vele, legalább próba szinten
                    – mi az a másik (USB-s) wifid, ami viszont megy?
                    – mi a helyzet akkor a madwifivel?

                    Vezetékes netet használok, az a másik X-micro volt , de azzal sem ment a netezés, igaz nem kísérleteztem vele sokáig.
                    A madwifi-t fel tudom tenni repóból is, de attól még nem értem a mechanizmust, hogy miképpen illeszti a drivert, illetve mit kell majd megadnom amikor a yasttal akarom bekonfigurálni. A modulnév ami necces nekem ezzel a wifivel kapcsolatban.

                    Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184814
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Ebben nem látok ar242-t.

                      Kereshetnél a /var/log alatt bővebbet.

                      Bocsánat, az lspci-ben láttam:
                      08:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wirele                                                           ss PCI Express Adapter (rev 04)

                      Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184815
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Ebben nem látok ar242-t.

                        Kereshetnél a /var/log alatt bővebbet.

                        Bocsánat, az lspci-ben láttam:
                        08:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wirele                                                           ss PCI Express Adapter (rev 04)

                      10 bejegyzés megtekintése - 771-780 / 2,708