uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188067
    uzsolt
    Felhasználó
      dotmind wrote:
      A tr valoban teljesen felesleges!
      grep -o „^href.*” $FILE | sed ‘s/href=|”//g’

      Még most se jó, így az összes linked egy sorban lesz. Ill. egy üres fájlt fogsz kapni, mert nem biztos (sőt), hogy az egyetlen sorod href-fel kezdődik.

      Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188064
      uzsolt
      Felhasználó

        Nem igazán látom, hogy milyen a fájlszerkezet, de szerintem így könnyebben el lehetett volna intézni (próbáld ki, kíváncsi vagyok):

        Code:
        grep -o „href[^ url-lista
        Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188065
        uzsolt
        Felhasználó

          Nem igazán látom, hogy milyen a fájlszerkezet, de szerintem így könnyebben el lehetett volna intézni (próbáld ki, kíváncsi vagyok):

          Code:
          grep -o „href[^ url-lista
          Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188056
          uzsolt
          Felhasználó

            De ez így nem lesz jó, mivel az egész fájl egy sor. A grep meg soronként halad. Ezért kellene egy „-o” opcióval megbolondítani, egy kicsit precízebb reguláris kifejezéssel próbálkozni. Persze azzal a sok tr-rel is meg lehet oldani, de kérdem én, hogy miért kell feleslegesen túlbonyolítani.

            Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188057
            uzsolt
            Felhasználó

              De ez így nem lesz jó, mivel az egész fájl egy sor. A grep meg soronként halad. Ezért kellene egy „-o” opcióval megbolondítani, egy kicsit precízebb reguláris kifejezéssel próbálkozni. Persze azzal a sok tr-rel is meg lehet oldani, de kérdem én, hogy miért kell feleslegesen túlbonyolítani.

              Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188052
              uzsolt
              Felhasználó

                Megkérdezném, hogy az a tr miért kell? Ha a grep-et egy „-o” opcióval hívod meg, akkor csak az illeszkedő részt fogja kiírni, és minden egyes illeszkedést egy-egy sorba.

                Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188053
                uzsolt
                Felhasználó

                  Megkérdezném, hogy az a tr miért kell? Ha a grep-et egy „-o” opcióval hívod meg, akkor csak az illeszkedő részt fogja kiírni, és minden egyes illeszkedést egy-egy sorba.

                  Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188048
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Gyerekek! Ne tököljünk már! A grep „-o” opciója pont erre (is) jó!

                    Code:
                    $ echo „Ez egy szoveg” | grep -o e
                    e
                    e
                    Hozzászólás: Grep használata extrém helyzetben #2188049
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Gyerekek! Ne tököljünk már! A grep „-o” opciója pont erre (is) jó!

                      Code:
                      $ echo „Ez egy szoveg” | grep -o e
                      e
                      e
                      Hozzászólás: SMS szerver #2188124
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        1. Disztró?
                        2. Érdemes a csomagkezelőben az sms szóra rákeresni.
                        3. Milyen ez az ügyfélnyilvántartó program? Azaz hogyan tárolja az adatokat, lehet-e exportálni, hogy egy esetleges program ezt fel tudja használni?

                      10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 9,618