uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147357
    uzsolt
    Felhasználó
      birno wrote:
      Az egyik, hogy ha eltárolok egy funkciót egy változóban, majd minden változtatás nélkül újra eltárolom ugyanabban a változóban(ha másikban akkor is), már különbözőnek fogja érzékelni, így nem lehet összehasonlítani a korábbi állapottal(pl: teszt ~= old.teszt).
      Persze, mert a memóriacímet tárolja el. Meg se merem kérdezni, mire kell ez neked.

      birno wrote:
      A másik, hogy pl. a naughty-ban az ontop alapból „true”-ra van állítva, ha notify létrehozásánál megadom, hogy „ontop = false”, akkor ezt nem veszi figyelembe, mert úgy értelmezi, hogy nincs értéke az ontop-nak, nem pedig úgy, hogy „false” az értéke.
      Hogyan lehet vele megértetni, hogy értékként kezelje a false-t, nem csak ebben a példában, hanem úgy általában?

      Nem tudom, én ilyenbe még nem futottam bele. Ha más nem, akkor olyasmi módon, hogy létrehozol egy (globális) változót false néven (nil értékkel) 😉
      http://www.lua.org/pil/2.2.html

      Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147358
      uzsolt
      Felhasználó
        birno wrote:
        Az egyik, hogy ha eltárolok egy funkciót egy változóban, majd minden változtatás nélkül újra eltárolom ugyanabban a változóban(ha másikban akkor is), már különbözőnek fogja érzékelni, így nem lehet összehasonlítani a korábbi állapottal(pl: teszt ~= old.teszt).
        Persze, mert a memóriacímet tárolja el. Meg se merem kérdezni, mire kell ez neked.

        birno wrote:
        A másik, hogy pl. a naughty-ban az ontop alapból „true”-ra van állítva, ha notify létrehozásánál megadom, hogy „ontop = false”, akkor ezt nem veszi figyelembe, mert úgy értelmezi, hogy nincs értéke az ontop-nak, nem pedig úgy, hogy „false” az értéke.
        Hogyan lehet vele megértetni, hogy értékként kezelje a false-t, nem csak ebben a példában, hanem úgy általában?

        Nem tudom, én ilyenbe még nem futottam bele. Ha más nem, akkor olyasmi módon, hogy létrehozol egy (globális) változót false néven (nil értékkel) 😉
        http://www.lua.org/pil/2.2.html

        Hozzászólás: 3G-s modem beállítása Ubuntu alatt #2180728
        uzsolt
        Felhasználó
          gcsomesz wrote:
          uzsolt wrote:
          Már írták. Még linket is adtak.

          andrei28 wrote:
          http://packages.ubuntu.com/intrepid-updates/i386/kppp/download
          Nem kerested eléggé.

          Köszönöm, elkerülte a figyelmemet.

          Akkor talán lennél szíves letölteni és megpróbálni…

          Hozzászólás: 3G-s modem beállítása Ubuntu alatt #2180729
          uzsolt
          Felhasználó
            gcsomesz wrote:
            uzsolt wrote:
            Már írták. Még linket is adtak.

            andrei28 wrote:
            http://packages.ubuntu.com/intrepid-updates/i386/kppp/download
            Nem kerested eléggé.

            Köszönöm, elkerülte a figyelmemet.

            Akkor talán lennél szíves letölteni és megpróbálni…

            Hozzászólás: 3G-s modem beállítása Ubuntu alatt #2180718
            uzsolt
            Felhasználó

              Már írták. Még linket is adtak.

              Hozzászólás: 3G-s modem beállítása Ubuntu alatt #2180719
              uzsolt
              Felhasználó

                Már írták. Még linket is adtak.

                Hozzászólás: 3G-s modem beállítása Ubuntu alatt #2180698
                uzsolt
                Felhasználó
                  l_lorincz wrote:
                  Ez igaz, csak van egy rakás függősége amik nélkül nem megy fel.

                  Akkor azokat is szedi lefele darabonként. Megnézi, miért sír, megkeresi, letölti, megpróbálja telepíteni, megnézi, miért sír, …

                  Hozzászólás: 3G-s modem beállítása Ubuntu alatt #2180699
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    l_lorincz wrote:
                    Ez igaz, csak van egy rakás függősége amik nélkül nem megy fel.

                    Akkor azokat is szedi lefele darabonként. Megnézi, miért sír, megkeresi, letölti, megpróbálja telepíteni, megnézi, miért sír, …

                    Hozzászólás: 3G-s modem beállítása Ubuntu alatt #2180694
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      l_lorincz wrote:
                      Nincs netje a srácnak így nem is tud csomagból telepíteni.
                      Viszont le tudja tölteni a netről (különben hogy írna ide?), amit a dpkg paranccsal fel tud telepíteni…
                      Hozzászólás: 3G-s modem beállítása Ubuntu alatt #2180695
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        l_lorincz wrote:
                        Nincs netje a srácnak így nem is tud csomagból telepíteni.
                        Viszont le tudja tölteni a netről (különben hogy írna ide?), amit a dpkg paranccsal fel tud telepíteni…
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 9,618