uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • uzsolt
    Felhasználó
      jamaicaa wrote:
      Na mostmár mindent értek!

      A kis naív! „Hekkelés” esetén nem biztos, hogy megtalálod azokat a javításokat, amelyeket a disztród készítői megcsináltak/összeszedtek, hogy jól működjön, vagy egyáltalán csak leforduljon. Valamint „hekkelés” során megkerülöd a csomagkezelőt, így ő nem fogja tudni, hogy van egy olyan csomag (program) is telepítve, így a későbbi frissítésekből is kimaradsz.
      És ez még csak a jéghegy csúcsa 😉

      uzsolt
      Felhasználó
        jamaicaa wrote:
        Na mostmár mindent értek!

        A kis naív! „Hekkelés” esetén nem biztos, hogy megtalálod azokat a javításokat, amelyeket a disztród készítői megcsináltak/összeszedtek, hogy jól működjön, vagy egyáltalán csak leforduljon. Valamint „hekkelés” során megkerülöd a csomagkezelőt, így ő nem fogja tudni, hogy van egy olyan csomag (program) is telepítve, így a későbbi frissítésekből is kimaradsz.
        És ez még csak a jéghegy csúcsa 😉

        Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147315
        uzsolt
        Felhasználó

          Igen, én is onnan szedtem. Csak én gondoltam azokra is, akik ebben a már 31 oldalas topikban akarják megtalálni a megoldást 😉

          Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147316
          uzsolt
          Felhasználó

            Igen, én is onnan szedtem. Csak én gondoltam azokra is, akik ebben a már 31 oldalas topikban akarják megtalálni a megoldást 😉

            Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178312
            uzsolt
            Felhasználó
              SeGa wrote:
              Megoldható. Nyilván ezesetben a szövegben forgom írni, milyen disztrót meg vasat használok.
              (Régebben az interneten volt gy olyan illemszabály, hogy levél vagy üzenet végére 4 sornál több aláírást nem illik tenni. Az enyém épp négy sor. De ha itt ez sok, akkor mellőzöm)

              Csak nagyon egybeolvad a hozzászólásoddal. A Profil rovatban beállíthatsz egy aláírást, ami egy vízszintes vonallal elválasztva kerül hozzáfűzésre a hozzászólásodhoz. (egy jogász veszett el bennem (de jó mélyen))

              SeGa wrote:
              Idézet a dmesg kézikönyvoldaláról

              Akkor a kérdésedet meg is válaszoltad, úgy hiszem 😉

              Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178313
              uzsolt
              Felhasználó
                SeGa wrote:
                Megoldható. Nyilván ezesetben a szövegben forgom írni, milyen disztrót meg vasat használok.
                (Régebben az interneten volt gy olyan illemszabály, hogy levél vagy üzenet végére 4 sornál több aláírást nem illik tenni. Az enyém épp négy sor. De ha itt ez sok, akkor mellőzöm)

                Csak nagyon egybeolvad a hozzászólásoddal. A Profil rovatban beállíthatsz egy aláírást, ami egy vízszintes vonallal elválasztva kerül hozzáfűzésre a hozzászólásodhoz. (egy jogász veszett el bennem (de jó mélyen))

                SeGa wrote:
                Idézet a dmesg kézikönyvoldaláról

                Akkor a kérdésedet meg is válaszoltad, úgy hiszem 😉

                Hozzászólás: open::creativity 2009 #2178813
                uzsolt
                Felhasználó
                  strapal wrote:
                  Szavazzuk/jelöljük violazolit/poliverzumot a Gobo-linuxos könyvéért.

                  Azaz dokumentációkészítés vagy leírás vagy wikiken végzett munka vagy vagy vagy…

                  Hozzászólás: open::creativity 2009 #2178814
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    strapal wrote:
                    Szavazzuk/jelöljük violazolit/poliverzumot a Gobo-linuxos könyvéért.

                    Azaz dokumentációkészítés vagy leírás vagy wikiken végzett munka vagy vagy vagy…

                    Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147311
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      birno wrote:
                      Egy kis mocp para:

                      Code:
                      W: awesome: markup_parse:175: unable to parse text „Arcturus – La Masquerade Infernale (Valle & Hellhammer Reconstruction)(02:19/02:24) | „: Error on line 1: Character ‘ ‘ is not valid at the start of an entity name; the & character begins an entity; if this ampersand isn’t supposed to be an entity, escape it as &

                      Az általam régebben használt megoldásnál is ugyanez van, nem szereti a „&” karaktert.
                      Most találtam meg: erre való az awful.util.escape függvény, azaz még kiíratás előtt:

                      Code:
                      kiirando = awful.util.escape(kiirando)

                      Persze úgy is jó, hogy

                      Code:
                      tb_akarmi.text = awful.util.escape(kiirando)

                      (Most futottam bele, úgyhogy nekem csak most kellett…)

                      Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147312
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        birno wrote:
                        Egy kis mocp para:

                        Code:
                        W: awesome: markup_parse:175: unable to parse text „Arcturus – La Masquerade Infernale (Valle & Hellhammer Reconstruction)(02:19/02:24) | „: Error on line 1: Character ‘ ‘ is not valid at the start of an entity name; the & character begins an entity; if this ampersand isn’t supposed to be an entity, escape it as &

                        Az általam régebben használt megoldásnál is ugyanez van, nem szereti a „&” karaktert.
                        Most találtam meg: erre való az awful.util.escape függvény, azaz még kiíratás előtt:

                        Code:
                        kiirando = awful.util.escape(kiirando)

                        Persze úgy is jó, hogy

                        Code:
                        tb_akarmi.text = awful.util.escape(kiirando)

                        (Most futottam bele, úgyhogy nekem csak most kellett…)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 9,618