Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
jamaicaa wrote:Na mostmár mindent értek!
A kis naív! „Hekkelés” esetén nem biztos, hogy megtalálod azokat a javításokat, amelyeket a disztród készítői megcsináltak/összeszedtek, hogy jól működjön, vagy egyáltalán csak leforduljon. Valamint „hekkelés” során megkerülöd a csomagkezelőt, így ő nem fogja tudni, hogy van egy olyan csomag (program) is telepítve, így a későbbi frissítésekből is kimaradsz.
És ez még csak a jéghegy csúcsa 😉jamaicaa wrote:Na mostmár mindent értek!A kis naív! „Hekkelés” esetén nem biztos, hogy megtalálod azokat a javításokat, amelyeket a disztród készítői megcsináltak/összeszedtek, hogy jól működjön, vagy egyáltalán csak leforduljon. Valamint „hekkelés” során megkerülöd a csomagkezelőt, így ő nem fogja tudni, hogy van egy olyan csomag (program) is telepítve, így a későbbi frissítésekből is kimaradsz.
És ez még csak a jéghegy csúcsa 😉Igen, én is onnan szedtem. Csak én gondoltam azokra is, akik ebben a már 31 oldalas topikban akarják megtalálni a megoldást 😉
Igen, én is onnan szedtem. Csak én gondoltam azokra is, akik ebben a már 31 oldalas topikban akarják megtalálni a megoldást 😉
SeGa wrote:Megoldható. Nyilván ezesetben a szövegben forgom írni, milyen disztrót meg vasat használok.
(Régebben az interneten volt gy olyan illemszabály, hogy levél vagy üzenet végére 4 sornál több aláírást nem illik tenni. Az enyém épp négy sor. De ha itt ez sok, akkor mellőzöm)Csak nagyon egybeolvad a hozzászólásoddal. A Profil rovatban beállíthatsz egy aláírást, ami egy vízszintes vonallal elválasztva kerül hozzáfűzésre a hozzászólásodhoz. (egy jogász veszett el bennem (de jó mélyen))
SeGa wrote:Idézet a dmesg kézikönyvoldalárólAkkor a kérdésedet meg is válaszoltad, úgy hiszem 😉
SeGa wrote:Megoldható. Nyilván ezesetben a szövegben forgom írni, milyen disztrót meg vasat használok.
(Régebben az interneten volt gy olyan illemszabály, hogy levél vagy üzenet végére 4 sornál több aláírást nem illik tenni. Az enyém épp négy sor. De ha itt ez sok, akkor mellőzöm)Csak nagyon egybeolvad a hozzászólásoddal. A Profil rovatban beállíthatsz egy aláírást, ami egy vízszintes vonallal elválasztva kerül hozzáfűzésre a hozzászólásodhoz. (egy jogász veszett el bennem (de jó mélyen))
SeGa wrote:Idézet a dmesg kézikönyvoldalárólAkkor a kérdésedet meg is válaszoltad, úgy hiszem 😉
strapal wrote:Szavazzuk/jelöljük violazolit/poliverzumot a Gobo-linuxos könyvéért.Azaz dokumentációkészítés vagy leírás vagy wikiken végzett munka vagy vagy vagy…
strapal wrote:Szavazzuk/jelöljük violazolit/poliverzumot a Gobo-linuxos könyvéért.Azaz dokumentációkészítés vagy leírás vagy wikiken végzett munka vagy vagy vagy…
birno wrote:Egy kis mocp para:Code:W: awesome: markup_parse:175: unable to parse text „Arcturus – La Masquerade Infernale (Valle & Hellhammer Reconstruction)(02:19/02:24) | „: Error on line 1: Character ‘ ‘ is not valid at the start of an entity name; the & character begins an entity; if this ampersand isn’t supposed to be an entity, escape it as &Az általam régebben használt megoldásnál is ugyanez van, nem szereti a „&” karaktert.
Most találtam meg: erre való az awful.util.escape függvény, azaz még kiíratás előtt:Code:kiirando = awful.util.escape(kiirando)Persze úgy is jó, hogy
Code:tb_akarmi.text = awful.util.escape(kiirando)(Most futottam bele, úgyhogy nekem csak most kellett…)
birno wrote:Egy kis mocp para:Code:W: awesome: markup_parse:175: unable to parse text „Arcturus – La Masquerade Infernale (Valle & Hellhammer Reconstruction)(02:19/02:24) | „: Error on line 1: Character ‘ ‘ is not valid at the start of an entity name; the & character begins an entity; if this ampersand isn’t supposed to be an entity, escape it as &Az általam régebben használt megoldásnál is ugyanez van, nem szereti a „&” karaktert.
Most találtam meg: erre való az awful.util.escape függvény, azaz még kiíratás előtt:Code:kiirando = awful.util.escape(kiirando)Persze úgy is jó, hogy
Code:tb_akarmi.text = awful.util.escape(kiirando)(Most futottam bele, úgyhogy nekem csak most kellett…)
-
SzerzőBejegyzés