uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 11.0 ATI driver nem installálható. #2178769
    uzsolt
    Felhasználó

      Inkább a kártyád típusát.
      Nem hiszem, hogy te jobban meg bírnád csinálni ezt a dolgot, mint a suse fejlesztői.

      Hozzászólás: 11.0 ATI driver nem installálható. #2178770
      uzsolt
      Felhasználó

        Inkább a kártyád típusát.
        Nem hiszem, hogy te jobban meg bírnád csinálni ezt a dolgot, mint a suse fejlesztői.

        Hozzászólás: 11.0 ATI driver nem installálható. #2178761
        uzsolt
        Felhasználó

          Suse alatt nincs ATI-driver csomagban, vagy csak mazochista vagy?

          Hozzászólás: 11.0 ATI driver nem installálható. #2178762
          uzsolt
          Felhasználó

            Suse alatt nincs ATI-driver csomagban, vagy csak mazochista vagy?

            Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178288
            uzsolt
            Felhasználó

              Szerintem az első megoldás disztrófüggő (nem tudom, milyen disztróról van szó), a másik pedig a loggoló rendszert utasítja, hogy a kernel-üzeneteket a 8-as terminálra küldje. Véleményem szerint az első eset „általánosabb”, bár tényleg nem tudom, milyen disztróról van szó, hogy lehet-e ilyenre számítani.

              Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178289
              uzsolt
              Felhasználó

                Szerintem az első megoldás disztrófüggő (nem tudom, milyen disztróról van szó), a másik pedig a loggoló rendszert utasítja, hogy a kernel-üzeneteket a 8-as terminálra küldje. Véleményem szerint az első eset „általánosabb”, bár tényleg nem tudom, milyen disztróról van szó, hogy lehet-e ilyenre számítani.

                Hozzászólás: internetmegosztás és helyi hálózat #2178707
                uzsolt
                Felhasználó
                  labor wrote:
                  Persze lehet hogy van egyszerűbb (klikkelgetős) megoldás is bumbuktun, de azt én nem tudhatom, mert nem használom. Hol vannak a bumbuktusok?

                  Itten-e.

                  kardave

                  Mivel ez az oldal az első google találat a „ubuntu internet megosztás” keresésre, megosztom itt a nálam bejött megoldást.
                  forrás: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=91370
                  fordítás: tőlem 🙂

                  Az alábbiakban kifejtem, hogyan oszthatod meg az internet kapcsolatodat:

                  Megjegyzés: Az összes alábbi parancsot „Rendszergazda terminál”-ba írd, NE HASZNÁLJ sudo-t.”

                  1. Kezd annak a hálókártyának a beállításával, amelyikre a hálózat másik gépe van csatlakoztatva:

                  # ifconfig ethX ip

                  ahol ethX a hálókártya (nálam eth1), ip pedig a kívánatos szerver ip cím (Legtöbbször a 192.168.0.1 cím használatos)

                  2. Ezután állítsd be a NAT-ot:

                  # iptables -t nat -A POSTROUTING -o ethX -j MASQUERADE

                  ahol ethX az a hálókártya, ahol a neted bejön (nálam eth0)

                  # echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

                  3. Telepíts két dolgot (dnsmasq, ipmasq) apt-get-tel:

                  # apt-get install dnsmasq ipmasq

                  4. Indítsd újra a dnsmasq-ot:

                  # /etc/init.d/dnsmasq restart

                  5. Állítsd be az ipmasq-ot, hogy a net indulása után induljon csak el („after networking has been started”):

                  # dpkg-reconfigure ipmasq

                  pár kérdést fog feltenni, a végén kérdezi meg, hogy mikor induljon, nálam 4.-es opció volt a net indulás után.

                  6. Ismételd meg az 1. és 2. lépéseket!

                  7. Add hozzá a „net.ipv4.ip_forward = 1” sort (idézőjelek nélkül) az /etc/sysctl.conf fájlhoz:

                  # gedit /etc/sysctl.conf

                  Mentsd is el 🙂

                  8. Opcionális Újraindítás.
                  Nekem Újraindítás nelkül már volt is net a másik gépen.

                  I hope this helps.

                  Good luck!

                  Hozzászólás: internetmegosztás és helyi hálózat #2178708
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    labor wrote:
                    Persze lehet hogy van egyszerűbb (klikkelgetős) megoldás is bumbuktun, de azt én nem tudhatom, mert nem használom. Hol vannak a bumbuktusok?

                    Itten-e.

                    kardave

                    Mivel ez az oldal az első google találat a „ubuntu internet megosztás” keresésre, megosztom itt a nálam bejött megoldást.
                    forrás: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=91370
                    fordítás: tőlem 🙂

                    Az alábbiakban kifejtem, hogyan oszthatod meg az internet kapcsolatodat:

                    Megjegyzés: Az összes alábbi parancsot „Rendszergazda terminál”-ba írd, NE HASZNÁLJ sudo-t.”

                    1. Kezd annak a hálókártyának a beállításával, amelyikre a hálózat másik gépe van csatlakoztatva:

                    # ifconfig ethX ip

                    ahol ethX a hálókártya (nálam eth1), ip pedig a kívánatos szerver ip cím (Legtöbbször a 192.168.0.1 cím használatos)

                    2. Ezután állítsd be a NAT-ot:

                    # iptables -t nat -A POSTROUTING -o ethX -j MASQUERADE

                    ahol ethX az a hálókártya, ahol a neted bejön (nálam eth0)

                    # echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

                    3. Telepíts két dolgot (dnsmasq, ipmasq) apt-get-tel:

                    # apt-get install dnsmasq ipmasq

                    4. Indítsd újra a dnsmasq-ot:

                    # /etc/init.d/dnsmasq restart

                    5. Állítsd be az ipmasq-ot, hogy a net indulása után induljon csak el („after networking has been started”):

                    # dpkg-reconfigure ipmasq

                    pár kérdést fog feltenni, a végén kérdezi meg, hogy mikor induljon, nálam 4.-es opció volt a net indulás után.

                    6. Ismételd meg az 1. és 2. lépéseket!

                    7. Add hozzá a „net.ipv4.ip_forward = 1” sort (idézőjelek nélkül) az /etc/sysctl.conf fájlhoz:

                    # gedit /etc/sysctl.conf

                    Mentsd is el 🙂

                    8. Opcionális Újraindítás.
                    Nekem Újraindítás nelkül már volt is net a másik gépen.

                    I hope this helps.

                    Good luck!

                    Hozzászólás: internetmegosztás és helyi hálózat #2178701
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      A szükséges dolgok már megvannak? A modemet tudod használni a gépen (tehát „van internet”)? Egyik gépben van két hálókártya?

                      Hozzászólás: internetmegosztás és helyi hálózat #2178702
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        A szükséges dolgok már megvannak? A modemet tudod használni a gépen (tehát „van internet”)? Egyik gépben van két hálókártya?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,311-1,320 / 9,618