Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Inkább a kártyád típusát.
Nem hiszem, hogy te jobban meg bírnád csinálni ezt a dolgot, mint a suse fejlesztői.Inkább a kártyád típusát.
Nem hiszem, hogy te jobban meg bírnád csinálni ezt a dolgot, mint a suse fejlesztői.Suse alatt nincs ATI-driver csomagban, vagy csak mazochista vagy?
Suse alatt nincs ATI-driver csomagban, vagy csak mazochista vagy?
Szerintem az első megoldás disztrófüggő (nem tudom, milyen disztróról van szó), a másik pedig a loggoló rendszert utasítja, hogy a kernel-üzeneteket a 8-as terminálra küldje. Véleményem szerint az első eset „általánosabb”, bár tényleg nem tudom, milyen disztróról van szó, hogy lehet-e ilyenre számítani.
Szerintem az első megoldás disztrófüggő (nem tudom, milyen disztróról van szó), a másik pedig a loggoló rendszert utasítja, hogy a kernel-üzeneteket a 8-as terminálra küldje. Véleményem szerint az első eset „általánosabb”, bár tényleg nem tudom, milyen disztróról van szó, hogy lehet-e ilyenre számítani.
labor wrote:Persze lehet hogy van egyszerűbb (klikkelgetős) megoldás is bumbuktun, de azt én nem tudhatom, mert nem használom. Hol vannak a bumbuktusok?kardave
Mivel ez az oldal az első google találat a „ubuntu internet megosztás” keresésre, megosztom itt a nálam bejött megoldást.
forrás: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=91370
fordítás: tőlem 🙂—
Az alábbiakban kifejtem, hogyan oszthatod meg az internet kapcsolatodat:
Megjegyzés: Az összes alábbi parancsot „Rendszergazda terminál”-ba írd, NE HASZNÁLJ sudo-t.”
1. Kezd annak a hálókártyának a beállításával, amelyikre a hálózat másik gépe van csatlakoztatva:
# ifconfig ethX ip
ahol ethX a hálókártya (nálam eth1), ip pedig a kívánatos szerver ip cím (Legtöbbször a 192.168.0.1 cím használatos)
2. Ezután állítsd be a NAT-ot:
# iptables -t nat -A POSTROUTING -o ethX -j MASQUERADE
ahol ethX az a hálókártya, ahol a neted bejön (nálam eth0)
# echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
3. Telepíts két dolgot (dnsmasq, ipmasq) apt-get-tel:
# apt-get install dnsmasq ipmasq
4. Indítsd újra a dnsmasq-ot:
# /etc/init.d/dnsmasq restart
5. Állítsd be az ipmasq-ot, hogy a net indulása után induljon csak el („after networking has been started”):
# dpkg-reconfigure ipmasq
pár kérdést fog feltenni, a végén kérdezi meg, hogy mikor induljon, nálam 4.-es opció volt a net indulás után.
6. Ismételd meg az 1. és 2. lépéseket!
7. Add hozzá a „net.ipv4.ip_forward = 1” sort (idézőjelek nélkül) az /etc/sysctl.conf fájlhoz:
# gedit /etc/sysctl.conf
Mentsd is el 🙂
8. Opcionális Újraindítás.
Nekem Újraindítás nelkül már volt is net a másik gépen.I hope this helps.
Good luck!
labor wrote:Persze lehet hogy van egyszerűbb (klikkelgetős) megoldás is bumbuktun, de azt én nem tudhatom, mert nem használom. Hol vannak a bumbuktusok?kardave
Mivel ez az oldal az első google találat a „ubuntu internet megosztás” keresésre, megosztom itt a nálam bejött megoldást.
forrás: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=91370
fordítás: tőlem 🙂—
Az alábbiakban kifejtem, hogyan oszthatod meg az internet kapcsolatodat:
Megjegyzés: Az összes alábbi parancsot „Rendszergazda terminál”-ba írd, NE HASZNÁLJ sudo-t.”
1. Kezd annak a hálókártyának a beállításával, amelyikre a hálózat másik gépe van csatlakoztatva:
# ifconfig ethX ip
ahol ethX a hálókártya (nálam eth1), ip pedig a kívánatos szerver ip cím (Legtöbbször a 192.168.0.1 cím használatos)
2. Ezután állítsd be a NAT-ot:
# iptables -t nat -A POSTROUTING -o ethX -j MASQUERADE
ahol ethX az a hálókártya, ahol a neted bejön (nálam eth0)
# echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
3. Telepíts két dolgot (dnsmasq, ipmasq) apt-get-tel:
# apt-get install dnsmasq ipmasq
4. Indítsd újra a dnsmasq-ot:
# /etc/init.d/dnsmasq restart
5. Állítsd be az ipmasq-ot, hogy a net indulása után induljon csak el („after networking has been started”):
# dpkg-reconfigure ipmasq
pár kérdést fog feltenni, a végén kérdezi meg, hogy mikor induljon, nálam 4.-es opció volt a net indulás után.
6. Ismételd meg az 1. és 2. lépéseket!
7. Add hozzá a „net.ipv4.ip_forward = 1” sort (idézőjelek nélkül) az /etc/sysctl.conf fájlhoz:
# gedit /etc/sysctl.conf
Mentsd is el 🙂
8. Opcionális Újraindítás.
Nekem Újraindítás nelkül már volt is net a másik gépen.I hope this helps.
Good luck!
A szükséges dolgok már megvannak? A modemet tudod használni a gépen (tehát „van internet”)? Egyik gépben van két hálókártya?
A szükséges dolgok már megvannak? A modemet tudod használni a gépen (tehát „van internet”)? Egyik gépben van két hálókártya?
-
SzerzőBejegyzés