Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ne makacskodj! Forogj együtt a Földdel!
Ne makacskodj! Forogj együtt a Földdel!
Asszem én vagyok a bűnös…
uzsolt wrote:(nem tudom, milyen disztróról van szó)Asszem én vagyok a bűnös…
uzsolt wrote:(nem tudom, milyen disztróról van szó)SeGa wrote:Te mit csinálsz a kernelüzenetek „ellen”, ha nincs setlogcons parancsod?Mármint hogy ne tolja az arcomba? Nos, a dmesg melyik opcióját használom vajon?
SeGa wrote:Te mit csinálsz a kernelüzenetek „ellen”, ha nincs setlogcons parancsod?Mármint hogy ne tolja az arcomba? Nos, a dmesg melyik opcióját használom vajon?
SeGa wrote:A setlogcons a manpage szerint a console-tools csomag része. Mivel konzol mindenhol van, vélhetőleg ez is mindenhol megtalálható.
Nálam speciel nincs ilyen. De most a manualját olvasgatva én már tudom, hogy mi a különbség: a setlogcons program neked (a loggoló programtól függetlenül) a kernel-üziket a megadott konzolra dobja.
A syslog.conf-ban beállítva maga a loggoló program rakja ki a megadott konzolra (vagy bárhova máshova). Szóval szerintem ha mindkettőt beállítod, akkor duplán fogod látni.setlogcons „létjogosultsága”: ha nem használsz loggoló programot, és a kernel üzeneteit mégis látni szeretnéd egy konzolon, akkor elég ezt futtatnod, nem kell bonyolult beállításokon keresztülverekedned magadat.
kisbetu wrote:Ha téged érdekel, akkor úgy tűnik, kénytelen leszel magad utánajárni, mert itt mást nem érdekel.
Na jó, a Tanár Úr kivétel!Engem sem érdekel.
SeGa wrote:A setlogcons a manpage szerint a console-tools csomag része. Mivel konzol mindenhol van, vélhetőleg ez is mindenhol megtalálható.
Nálam speciel nincs ilyen. De most a manualját olvasgatva én már tudom, hogy mi a különbség: a setlogcons program neked (a loggoló programtól függetlenül) a kernel-üziket a megadott konzolra dobja.
A syslog.conf-ban beállítva maga a loggoló program rakja ki a megadott konzolra (vagy bárhova máshova). Szóval szerintem ha mindkettőt beállítod, akkor duplán fogod látni.setlogcons „létjogosultsága”: ha nem használsz loggoló programot, és a kernel üzeneteit mégis látni szeretnéd egy konzolon, akkor elég ezt futtatnod, nem kell bonyolult beállításokon keresztülverekedned magadat.
kisbetu wrote:Ha téged érdekel, akkor úgy tűnik, kénytelen leszel magad utánajárni, mert itt mást nem érdekel.
Na jó, a Tanár Úr kivétel!Engem sem érdekel.
Tony Magic wrote:uzsolt wrote:Suse alatt nincs ATI-driver csomagban, vagy csak mazochista vagy?Van csomagban, ám az nem tökéletes. Minden játékban más és más hibajelenséget produkál.
Tony Magic wrote:uzsolt wrote:Suse alatt nincs ATI-driver csomagban, vagy csak mazochista vagy?Van csomagban, ám az nem tökéletes. Minden játékban más és más hibajelenséget produkál.
-
SzerzőBejegyzés