uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178306
    uzsolt
    Felhasználó

      Ne makacskodj! Forogj együtt a Földdel!

      Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178307
      uzsolt
      Felhasználó

        Ne makacskodj! Forogj együtt a Földdel!

        Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178302
        uzsolt
        Felhasználó

          Asszem én vagyok a bűnös…

          uzsolt wrote:
          (nem tudom, milyen disztróról van szó)
          Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178303
          uzsolt
          Felhasználó

            Asszem én vagyok a bűnös…

            uzsolt wrote:
            (nem tudom, milyen disztróról van szó)
            Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178298
            uzsolt
            Felhasználó
              SeGa wrote:
              Te mit csinálsz a kernelüzenetek „ellen”, ha nincs setlogcons parancsod?

              Mármint hogy ne tolja az arcomba? Nos, a dmesg melyik opcióját használom vajon?

              Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178299
              uzsolt
              Felhasználó
                SeGa wrote:
                Te mit csinálsz a kernelüzenetek „ellen”, ha nincs setlogcons parancsod?

                Mármint hogy ne tolja az arcomba? Nos, a dmesg melyik opcióját használom vajon?

                Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178294
                uzsolt
                Felhasználó
                  SeGa wrote:
                  A setlogcons a manpage szerint a console-tools csomag része. Mivel konzol mindenhol van, vélhetőleg ez is mindenhol megtalálható.
                  Nálam speciel nincs ilyen. De most a manualját olvasgatva én már tudom, hogy mi a különbség: a setlogcons program neked (a loggoló programtól függetlenül) a kernel-üziket a megadott konzolra dobja.
                  A syslog.conf-ban beállítva maga a loggoló program rakja ki a megadott konzolra (vagy bárhova máshova). Szóval szerintem ha mindkettőt beállítod, akkor duplán fogod látni.

                  setlogcons „létjogosultsága”: ha nem használsz loggoló programot, és a kernel üzeneteit mégis látni szeretnéd egy konzolon, akkor elég ezt futtatnod, nem kell bonyolult beállításokon keresztülverekedned magadat.

                  kisbetu wrote:
                  Ha téged érdekel, akkor úgy tűnik, kénytelen leszel magad utánajárni, mert itt mást nem érdekel.
                  Na jó, a Tanár Úr kivétel!

                  Engem sem érdekel.

                  Hozzászólás: syslog.conf vagy setlogcons #2178295
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    SeGa wrote:
                    A setlogcons a manpage szerint a console-tools csomag része. Mivel konzol mindenhol van, vélhetőleg ez is mindenhol megtalálható.
                    Nálam speciel nincs ilyen. De most a manualját olvasgatva én már tudom, hogy mi a különbség: a setlogcons program neked (a loggoló programtól függetlenül) a kernel-üziket a megadott konzolra dobja.
                    A syslog.conf-ban beállítva maga a loggoló program rakja ki a megadott konzolra (vagy bárhova máshova). Szóval szerintem ha mindkettőt beállítod, akkor duplán fogod látni.

                    setlogcons „létjogosultsága”: ha nem használsz loggoló programot, és a kernel üzeneteit mégis látni szeretnéd egy konzolon, akkor elég ezt futtatnod, nem kell bonyolult beállításokon keresztülverekedned magadat.

                    kisbetu wrote:
                    Ha téged érdekel, akkor úgy tűnik, kénytelen leszel magad utánajárni, mert itt mást nem érdekel.
                    Na jó, a Tanár Úr kivétel!

                    Engem sem érdekel.

                    Hozzászólás: 11.0 ATI driver nem installálható. #2178773
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      Tony Magic wrote:
                      uzsolt wrote:
                      Suse alatt nincs ATI-driver csomagban, vagy csak mazochista vagy?

                      Van csomagban, ám az nem tökéletes. Minden játékban más és más hibajelenséget produkál.

                      Hozzászólás: 11.0 ATI driver nem installálható. #2178774
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        Tony Magic wrote:
                        uzsolt wrote:
                        Suse alatt nincs ATI-driver csomagban, vagy csak mazochista vagy?

                        Van csomagban, ám az nem tökéletes. Minden játékban más és más hibajelenséget produkál.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 9,618