uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 10.3 Firefox nem ment ntfs partícióra. #2177066
    uzsolt
    Felhasználó

      Egy kis dézsavíz.

      Hozzászólás: 10.3 Firefox nem ment ntfs partícióra. #2177067
      uzsolt
      Felhasználó

        Egy kis dézsavíz.

        Hozzászólás: több .dat file-ból egy #2177018
        uzsolt
        Felhasználó

          Akkor az a paste az, amire gondoltam. Jól emlékeztem, hogy egyszer man-olvasgatás közben találtam valami ilyesmit…

          Hozzászólás: több .dat file-ból egy #2177019
          uzsolt
          Felhasználó

            Akkor az a paste az, amire gondoltam. Jól emlékeztem, hogy egyszer man-olvasgatás közben találtam valami ilyesmit…

            Hozzászólás: több .dat file-ból egy #2177014
            uzsolt
            Felhasználó

              Nem játszottam még sose a join-nal, de azzal nem lehet valamit csinálni?

              Hozzászólás: több .dat file-ból egy #2177015
              uzsolt
              Felhasználó

                Nem játszottam még sose a join-nal, de azzal nem lehet valamit csinálni?

                Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147299
                uzsolt
                Felhasználó

                  Nem egészen jó az a TV-műsor, ui. ha gyengélkedik a net vagy épp a legújabb awesome-ot töltöd le, és elfoglalja a sávszélességet, akkor az awesome elég sokáig meg bír akadni, ui. megvárja, míg a parancs befejeződik. Namost ez nem biztos, hogy kényelmes, ezért egy olyan trükköt javaslok, hogy egy röpke kis szkriptet írj(on az, aki szeretné, hogy jól működjön), ami letölti az infót, és betölti egy (több) fájlba, amit be fogunk olvasni. Tehát a hook_fetch_rss-ben az io.popen parancsot egy io.open parancsra érdemes kicserélni (ill. egy „r” opció a végére, hogy óvasni akarjuk), majd persze egy f:close() is fontos lehet.
                  Egy aprócska ötlet még: a csatorna neve helyett menő lehet a csatorna logóját kirakni (‘logo = „fájlnév”‘ opcióval bővíteni a táblázatot, és annyi).

                  Hozzászólás: awesome ablakkezelő #2147300
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Nem egészen jó az a TV-műsor, ui. ha gyengélkedik a net vagy épp a legújabb awesome-ot töltöd le, és elfoglalja a sávszélességet, akkor az awesome elég sokáig meg bír akadni, ui. megvárja, míg a parancs befejeződik. Namost ez nem biztos, hogy kényelmes, ezért egy olyan trükköt javaslok, hogy egy röpke kis szkriptet írj(on az, aki szeretné, hogy jól működjön), ami letölti az infót, és betölti egy (több) fájlba, amit be fogunk olvasni. Tehát a hook_fetch_rss-ben az io.popen parancsot egy io.open parancsra érdemes kicserélni (ill. egy „r” opció a végére, hogy óvasni akarjuk), majd persze egy f:close() is fontos lehet.
                    Egy aprócska ötlet még: a csatorna neve helyett menő lehet a csatorna logóját kirakni (‘logo = „fájlnév”‘ opcióval bővíteni a táblázatot, és annyi).

                    Hozzászólás: több .dat file-ból egy #2177010
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      join, awk, vim, amik így hirtelen eszembe jutnak.

                      Hozzászólás: több .dat file-ból egy #2177011
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        join, awk, vim, amik így hirtelen eszembe jutnak.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,511-1,520 / 9,618