uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: script #2173920
    uzsolt
    Felhasználó
      csablak wrote:
      Tehát ott tartok, hogy így megtalálom az összes olyan fájlt ami engem érdekel.
      find -type f -print | grep part01.rar

      uzsolt wrote:
      find ‘[red]-name[/red]’ opcióval

      csablak wrote:
      Néhányat egy sorozaton belül a hagyományos rar, r00-val készítettek.
      Jajj. Ez többmenetes tömörítés, vagy mi a neve. Tehát nem egy nagy rar-fájlod keletkezik, hanem egy nagy csomó kisebb fájl, az első kiterjesztése rar, utána r00, r01, stb. Amikor elkezded a rar-t kibontani, akkor automatikusan bontja tovább az r00-val, stb. Régebben sokkal fontosabb/elterjedtebb dolog volt ez (a kislemezek tárolókapacitása miatt).

      csablak wrote:
      Talán még a behelyettesítést is, de az hogy ne szaladjon a program – gondolom arra való a pushd – azt nem vágom.
      http://www.szabilinux.hu/ufi/11_17.html (-> pushd, popd)
      (Én meg azt nem értem, hogy mi az, hogy a program elszalad)

      csablak wrote:
      S azt is tudom hogy itt most mit vittem véghez. Az összes Canon NEF fájlt kisebbre méreteztem, és átkonvertáltam jpg-re. Majd az eredeti NEF fájloktól megszabadultam. Ha ugye van belőle 300 db. akkor a gimp-pel egyesével átkonvertálva megőszültem volna.
      Akkor használd fel! Csak most nem a *.NEF-en kell végigmenned, hanem a find kimenetén (parancsbehelyettesítés). Meg persze nem convert parancsot hívsz meg, hanem egy unrar x/e-t.
      Hozzászólás: PHP #1979724
      uzsolt
      Felhasználó

        Esetleg csak egy vim.

        Hozzászólás: script #2173915
        uzsolt
        Felhasználó
          csablak wrote:
          Én komplexebb megoldást szerettem volna.
          Akkor pár szó: for ciklus, find ‘-name’ opcióval, és unrar. Ha az adott könyvtárakba akarnád kibontani, akkor még a pushd és popd parancsok lehetnek hasznosak.
          Hozzászólás: script #2173916
          uzsolt
          Felhasználó
            csablak wrote:
            Én komplexebb megoldást szerettem volna.
            Akkor pár szó: for ciklus, find ‘-name’ opcióval, és unrar. Ha az adott könyvtárakba akarnád kibontani, akkor még a pushd és popd parancsok lehetnek hasznosak.
            Hozzászólás: script #2173911
            uzsolt
            Felhasználó
              Code:
              unrar x *.rar
              Hozzászólás: script #2173912
              uzsolt
              Felhasználó
                Code:
                unrar x *.rar
                Hozzászólás: opensuse 11 #2165230
                uzsolt
                Felhasználó

                  Akkor a 6 gigás vinyó? Arra is fel lehet telepíteni…

                  Hozzászólás: opensuse 11 #2165231
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Akkor a 6 gigás vinyó? Arra is fel lehet telepíteni…

                    Hozzászólás: 10.3 Firefox nem ment ntfs partícióra. #2177082
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      Tony Magic wrote:
                      Ne keverd a szezont a fa…ommal 😛
                      Tudok írni-olvasni a csatolt ntfs-re, csak a Firefox nem….

                      De te se tudtál írni egy ideig. Most a Firefox se tud írni egy ideig. Nehogy azt mondd nekem, hogy ez egy Firefox bug, mert nem hiszem el. Ha meg mégis az, majd bocsánatot kérek 😛

                      Hozzászólás: 10.3 Firefox nem ment ntfs partícióra. #2177083
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        Tony Magic wrote:
                        Ne keverd a szezont a fa…ommal 😛
                        Tudok írni-olvasni a csatolt ntfs-re, csak a Firefox nem….

                        De te se tudtál írni egy ideig. Most a Firefox se tud írni egy ideig. Nehogy azt mondd nekem, hogy ez egy Firefox bug, mert nem hiszem el. Ha meg mégis az, majd bocsánatot kérek 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 9,618