Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
csablak wrote:Tehát ott tartok, hogy így megtalálom az összes olyan fájlt ami engem érdekel.
find -type f -print | grep part01.raruzsolt wrote:find ‘[red]-name[/red]’ opcióvalcsablak wrote:Néhányat egy sorozaton belül a hagyományos rar, r00-val készítettek.
Jajj. Ez többmenetes tömörítés, vagy mi a neve. Tehát nem egy nagy rar-fájlod keletkezik, hanem egy nagy csomó kisebb fájl, az első kiterjesztése rar, utána r00, r01, stb. Amikor elkezded a rar-t kibontani, akkor automatikusan bontja tovább az r00-val, stb. Régebben sokkal fontosabb/elterjedtebb dolog volt ez (a kislemezek tárolókapacitása miatt).csablak wrote:Talán még a behelyettesítést is, de az hogy ne szaladjon a program – gondolom arra való a pushd – azt nem vágom.
http://www.szabilinux.hu/ufi/11_17.html (-> pushd, popd)
(Én meg azt nem értem, hogy mi az, hogy a program elszalad)csablak wrote:S azt is tudom hogy itt most mit vittem véghez. Az összes Canon NEF fájlt kisebbre méreteztem, és átkonvertáltam jpg-re. Majd az eredeti NEF fájloktól megszabadultam. Ha ugye van belőle 300 db. akkor a gimp-pel egyesével átkonvertálva megőszültem volna.
Akkor használd fel! Csak most nem a *.NEF-en kell végigmenned, hanem a find kimenetén (parancsbehelyettesítés). Meg persze nem convert parancsot hívsz meg, hanem egy unrar x/e-t.Esetleg csak egy vim.
csablak wrote:Én komplexebb megoldást szerettem volna.
Akkor pár szó: for ciklus, find ‘-name’ opcióval, és unrar. Ha az adott könyvtárakba akarnád kibontani, akkor még a pushd és popd parancsok lehetnek hasznosak.csablak wrote:Én komplexebb megoldást szerettem volna.
Akkor pár szó: for ciklus, find ‘-name’ opcióval, és unrar. Ha az adott könyvtárakba akarnád kibontani, akkor még a pushd és popd parancsok lehetnek hasznosak.Code:unrar x *.rarCode:unrar x *.rarAkkor a 6 gigás vinyó? Arra is fel lehet telepíteni…
Akkor a 6 gigás vinyó? Arra is fel lehet telepíteni…
Tony Magic wrote:Ne keverd a szezont a fa…ommal 😛
Tudok írni-olvasni a csatolt ntfs-re, csak a Firefox nem….De te se tudtál írni egy ideig. Most a Firefox se tud írni egy ideig. Nehogy azt mondd nekem, hogy ez egy Firefox bug, mert nem hiszem el. Ha meg mégis az, majd bocsánatot kérek 😛
Tony Magic wrote:Ne keverd a szezont a fa…ommal 😛
Tudok írni-olvasni a csatolt ntfs-re, csak a Firefox nem….De te se tudtál írni egy ideig. Most a Firefox se tud írni egy ideig. Nehogy azt mondd nekem, hogy ez egy Firefox bug, mert nem hiszem el. Ha meg mégis az, majd bocsánatot kérek 😛
-
SzerzőBejegyzés