Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
bacsi2 wrote:(Más szerkesztővel (bináris volta miatt) nem, _muszáj_ ezzel.)Code:# file /etc/sudoers
/etc/sudoers: ASCII English text# This file MUST be edited with the ‘visudo’ command as root.
# Failure to use ‘visudo’ may result in syntax or file permission errors
# that prevent sudo from running.Tehát „csak” szintaxis-ellenőrzés miatt kell. Szerkesztettem én már mcedit-tel is…
Ubuntunál meg rettentő fontos, hogy jó legyen a sudoers, különben nem tudsz sudo-zni, meg nem is tudod átszerkeszteni a fájlt, mivel nincs root, amivel belépnél és megszerkesztenéd (livecd/dvd-s megoldáson kívül nem jut eszembe semmi). Jól kitalálták ezt…bacsi2 wrote:(Más szerkesztővel (bináris volta miatt) nem, _muszáj_ ezzel.)Code:# file /etc/sudoers
/etc/sudoers: ASCII English text# This file MUST be edited with the ‘visudo’ command as root.
# Failure to use ‘visudo’ may result in syntax or file permission errors
# that prevent sudo from running.Tehát „csak” szintaxis-ellenőrzés miatt kell. Szerkesztettem én már mcedit-tel is…
Ubuntunál meg rettentő fontos, hogy jó legyen a sudoers, különben nem tudsz sudo-zni, meg nem is tudod átszerkeszteni a fájlt, mivel nincs root, amivel belépnél és megszerkesztenéd (livecd/dvd-s megoldáson kívül nem jut eszembe semmi). Jól kitalálták ezt…bacsi2 wrote:Amikor utoljára néztem az rxvt-t / mrxvt-t, akkor még nem volt utf-8 támogatása, de erről uzsolt majd bővebb tájékoztatást tud adni szerintem. 🙂Az mrxvt tudomásom szerint nem támogatja. Az urxvt-t érdemesebb használni, vagy esetleg roxterm/lilyterm, ha mrxvt-hez hasonlót akarsz.
icewm ügyiben: http://www.icewm.org/FAQ/IceWM-FAQ-4.html#ss4.3bacsi2 wrote:Amikor utoljára néztem az rxvt-t / mrxvt-t, akkor még nem volt utf-8 támogatása, de erről uzsolt majd bővebb tájékoztatást tud adni szerintem. 🙂Az mrxvt tudomásom szerint nem támogatja. Az urxvt-t érdemesebb használni, vagy esetleg roxterm/lilyterm, ha mrxvt-hez hasonlót akarsz.
icewm ügyiben: http://www.icewm.org/FAQ/IceWM-FAQ-4.html#ss4.3Nincs. Olvasd el mégegyszer. Esetleg a sudo man-ját is, bár anélkül is megoldható.
Nincs. Olvasd el mégegyszer. Esetleg a sudo man-ját is, bár anélkül is megoldható.
Nem valami fényes, hogy finoman fogalmazzak. Nálunk szerencsére, mivel egyházi suli vagyunk, nagyobbak a lehetőségek, a polgármester agymenéseit nem kell végrehajtanunk. Gyakorlatilag a megyében egyedül vagyunk, ahol egész érettségiig minden osztályban van fizika (tehát a magyar-töriseknél, spec. angolosoknál is). A kémia is csak 9-10-ben van, tehát két évig. Viszont van médiaismeretek (ahol moziba kell menni – szerencsére nálunk nincs ilyen tantárgy), kva sok idegen nyelv (ami szép és jó, de ha nem tud miről beszélni, akkor meg van cseszve a dolog). Szóval a TTK-s tárgyak a béka seggével jó viszonyban vannak. Más országokban már rájöttek arra, hogy elb@szták az egészet, amikor a reál tárgyakat lecsökkentették (Anglia, Németország, stb.), és most már visszahozták őket, a fizikás tanárok plusz prémiumot vagy mit is kapnak, hogy többen menjenek. De mi legfeljebb csak okosak vagyunk, nem pedig bölcsek, akik a másik hibájából tanulna. Arról nem is beszélve, hogy 10%-os fizetéscsökkentésről lehet innen-onnan hallani…
Szóval szép jövő vár az országra, ha így haladunk…Nem valami fényes, hogy finoman fogalmazzak. Nálunk szerencsére, mivel egyházi suli vagyunk, nagyobbak a lehetőségek, a polgármester agymenéseit nem kell végrehajtanunk. Gyakorlatilag a megyében egyedül vagyunk, ahol egész érettségiig minden osztályban van fizika (tehát a magyar-töriseknél, spec. angolosoknál is). A kémia is csak 9-10-ben van, tehát két évig. Viszont van médiaismeretek (ahol moziba kell menni – szerencsére nálunk nincs ilyen tantárgy), kva sok idegen nyelv (ami szép és jó, de ha nem tud miről beszélni, akkor meg van cseszve a dolog). Szóval a TTK-s tárgyak a béka seggével jó viszonyban vannak. Más országokban már rájöttek arra, hogy elb@szták az egészet, amikor a reál tárgyakat lecsökkentették (Anglia, Németország, stb.), és most már visszahozták őket, a fizikás tanárok plusz prémiumot vagy mit is kapnak, hogy többen menjenek. De mi legfeljebb csak okosak vagyunk, nem pedig bölcsek, akik a másik hibájából tanulna. Arról nem is beszélve, hogy 10%-os fizetéscsökkentésről lehet innen-onnan hallani…
Szóval szép jövő vár az országra, ha így haladunk…dexter wrote:6. osztályos gyerkőc fizika házi feladatát.Óóóó! Hova jár az a gyerkőc? A fizika a legtöbb helyen (hála az eddigi oktatási minisztereknek meg kormányoknak) hetedikben kezdődik!
(És persze tizenegyedikben véget is ér, tehát két évvel kevesebb, mint „az én időmben”.)dexter wrote:6. osztályos gyerkőc fizika házi feladatát.Óóóó! Hova jár az a gyerkőc? A fizika a legtöbb helyen (hála az eddigi oktatási minisztereknek meg kormányoknak) hetedikben kezdődik!
(És persze tizenegyedikben véget is ér, tehát két évvel kevesebb, mint „az én időmben”.) -
SzerzőBejegyzés