uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: sed segítség #2175132
    uzsolt
    Felhasználó

      Én inkább awk-val esnék neki:

      Code:
      awk ‘{print $3}’

      Sed:

      Code:
      sed „s@CPU Temp: *([^ ])*.*@1@”

      Legalábbis első pillantásra.

      Hozzászólás: sed segítség #2175133
      uzsolt
      Felhasználó

        Én inkább awk-val esnék neki:

        Code:
        awk ‘{print $3}’

        Sed:

        Code:
        sed „s@CPU Temp: *([^ ])*.*@1@”

        Legalábbis első pillantásra.

        Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192938
        uzsolt
        Felhasználó

          Látom, előkerült a FET órarendkészítő program is. Én már néhány éve használom 😉
          Viszont a link, ahova jutunk, oda lenne néhány kiegészítésem (regisztrálni nem tudok oda, mivel nem küld email-t, a birodalomban meg ki vagyok tiltva – köszönjük, tyson).

          Kedves envagyokaz!

          Aki Linuxot használ, annak ideje nagy részét a fordítás tenné ki. Nálam több mint fél óráig fordította. Meg is lett az eredmény: egyetlen futtatható fájl. A mérete csillagászati 151,3 MB.

          Nos, van erre egy strip parancs. Ezután már a fájl mérete lényegesen kevesebb lesz. Meg talán érdemesebb lenne csomagot készíteni belőle (ahogyan én már megtettem PLD-linux alatt, mindig naprakész verziót lehet használni), nem pedig mindenféle binárissal görcsöltetni a júzert.

          Szerk.: tudtam regisztrálni, a visszaigazoló email a spam-ek közé került…

          Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192939
          uzsolt
          Felhasználó

            Látom, előkerült a FET órarendkészítő program is. Én már néhány éve használom 😉
            Viszont a link, ahova jutunk, oda lenne néhány kiegészítésem (regisztrálni nem tudok oda, mivel nem küld email-t, a birodalomban meg ki vagyok tiltva – köszönjük, tyson).

            Kedves envagyokaz!

            Aki Linuxot használ, annak ideje nagy részét a fordítás tenné ki. Nálam több mint fél óráig fordította. Meg is lett az eredmény: egyetlen futtatható fájl. A mérete csillagászati 151,3 MB.

            Nos, van erre egy strip parancs. Ezután már a fájl mérete lényegesen kevesebb lesz. Meg talán érdemesebb lenne csomagot készíteni belőle (ahogyan én már megtettem PLD-linux alatt, mindig naprakész verziót lehet használni), nem pedig mindenféle binárissal görcsöltetni a júzert.

            Szerk.: tudtam regisztrálni, a visszaigazoló email a spam-ek közé került…

            Hozzászólás: Backup #2194386
            uzsolt
            Felhasználó
              Hozzászólás: Backup #2194387
              uzsolt
              Felhasználó
                Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192936
                uzsolt
                Felhasználó

                  Ja, akkor nem értenék azt se, amit írtam? 😉

                  Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192937
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Ja, akkor nem értenék azt se, amit írtam? 😉

                    Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192932
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      PET csomag készítése

                      Namost, ahhoz hogy a végeredmény ne települjön azonnal, hanem csomag készítésre alkalmas mappát kapjál a ./configure parancshoz kell magadni kimeneti mappát
                      Ez valahogy úgy nézki, hogy
                      ./configure –prefix=/root/próbamappa
                      de az összes lehetőség lekérdezhető a ./configure -help paranccsal.
                      Ebben az esetben a make install nem az eredeti helyére fogja másolni a lefordított program és egyéb összetevőket hanem a /root/próbamappa/-ába, ami viszont ugye nekünk kell a dir2pet parancshoz.

                      És akkor így fogsz rossz, működésképtelen csomagokat csinálni. Miért is? Ha a ./configure-t prefixeled, akkor az adott program a saját fájljait (ikonok, konfigurációs fájlok, pkg-confignak kellő *.pc fájlok, egyebek) a prefixes útvonalon fogja keresni. Ha pedig a /usr alá telepíted a csomagkezelővel, akkor (--prefix=/root/foo esetén) a /root/foo könyvtár alatt keresné a dolgait, ahol nyilván nem fogja találni. És ekkor különféle rejtélyesebbnél rejtélyesebb hibaüzenet fog megjelenni. Ha nagyon ilyet akar az ember, akkor a prefix-et nem piszkálja (max. ahova tenni akarja, pl. /usr vagy /usr/local, tehát ahova a tényleges csomag kerül), és a make install parancsot kell megbolondítani egy DESTDIR=/root/foo opcióval.

                      (Szerk.: valaki linkelje már oda nekik ezt, mert ha ezt nem fogják megtanulni, akkor fognak jönni, hogy milyen sz@r a puppy, csomagot nem lehet rá gyártani, stb.)

                      Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192933
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        PET csomag készítése

                        Namost, ahhoz hogy a végeredmény ne települjön azonnal, hanem csomag készítésre alkalmas mappát kapjál a ./configure parancshoz kell magadni kimeneti mappát
                        Ez valahogy úgy nézki, hogy
                        ./configure –prefix=/root/próbamappa
                        de az összes lehetőség lekérdezhető a ./configure -help paranccsal.
                        Ebben az esetben a make install nem az eredeti helyére fogja másolni a lefordított program és egyéb összetevőket hanem a /root/próbamappa/-ába, ami viszont ugye nekünk kell a dir2pet parancshoz.

                        És akkor így fogsz rossz, működésképtelen csomagokat csinálni. Miért is? Ha a ./configure-t prefixeled, akkor az adott program a saját fájljait (ikonok, konfigurációs fájlok, pkg-confignak kellő *.pc fájlok, egyebek) a prefixes útvonalon fogja keresni. Ha pedig a /usr alá telepíted a csomagkezelővel, akkor (--prefix=/root/foo esetén) a /root/foo könyvtár alatt keresné a dolgait, ahol nyilván nem fogja találni. És ekkor különféle rejtélyesebbnél rejtélyesebb hibaüzenet fog megjelenni. Ha nagyon ilyet akar az ember, akkor a prefix-et nem piszkálja (max. ahova tenni akarja, pl. /usr vagy /usr/local, tehát ahova a tényleges csomag kerül), és a make install parancsot kell megbolondítani egy DESTDIR=/root/foo opcióval.

                        (Szerk.: valaki linkelje már oda nekik ezt, mert ha ezt nem fogják megtanulni, akkor fognak jönni, hogy milyen sz@r a puppy, csomagot nem lehet rá gyártani, stb.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 9,618