uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192952
    uzsolt
    Felhasználó

      A legwinesebb érzés pedig az, ha wint használ az ember.

      Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192953
      uzsolt
      Felhasználó

        A legwinesebb érzés pedig az, ha wint használ az ember.

        Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192948
        uzsolt
        Felhasználó
          uzsolt wrote:
          antiwinhacker wrote:
          Tudom most majd a „szakmai forumon” uzsolt fogja bírálni
          Nem fogom én. De jó lenne, ha gojkonak a tudomására juttatnád…

          Mégis. Hirtelen úgy megörültem, hogy igazam van, hogy nem gondoltam végig. Valóban nem jó megoldás, főleg mindenre a 755-ös „jogosultság”. Ne legyen már minden szövegfájl futtatható! Általában a make install során a jogosultságok rendben vannak, legfeljebb a tulajdonost és a csoportot kell rendberakni (megjegyezném, néhány program nem is indul, ha a root a tulaj). Nem tudom, hogy a new2dir szkript ezt elvégzi-e, de szerintem, ha elegendően „fejlett”, akkor ezt is megcsinálja. Sőt, lehet, hogy a csomagtelepítő szkript/program is javítja ezeket. Annyira nem mászok bele, mivel nemigen érdekel a puppy, hogy ezért kipróbáljam. Nektek kell ezt „kitesztelni”, vagy csak a dokumentációt rendesen elolvasni.

          antiwinhacker wrote:
          Tudom most majd a „szakmai forumon” uzsolt fogja bírálni, hogy ez nem igazán jó ötlet. De hát itt nagyon sok a kezdő, még én is 😉
          Nincs ezzel még semmi baj. Csak amikor már kezdőként egy kezdőnek adsz rossz/hibás/… tanácsot, ott kezdődnek a bajok.
          Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192949
          uzsolt
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            antiwinhacker wrote:
            Tudom most majd a „szakmai forumon” uzsolt fogja bírálni
            Nem fogom én. De jó lenne, ha gojkonak a tudomására juttatnád…

            Mégis. Hirtelen úgy megörültem, hogy igazam van, hogy nem gondoltam végig. Valóban nem jó megoldás, főleg mindenre a 755-ös „jogosultság”. Ne legyen már minden szövegfájl futtatható! Általában a make install során a jogosultságok rendben vannak, legfeljebb a tulajdonost és a csoportot kell rendberakni (megjegyezném, néhány program nem is indul, ha a root a tulaj). Nem tudom, hogy a new2dir szkript ezt elvégzi-e, de szerintem, ha elegendően „fejlett”, akkor ezt is megcsinálja. Sőt, lehet, hogy a csomagtelepítő szkript/program is javítja ezeket. Annyira nem mászok bele, mivel nemigen érdekel a puppy, hogy ezért kipróbáljam. Nektek kell ezt „kitesztelni”, vagy csak a dokumentációt rendesen elolvasni.

            antiwinhacker wrote:
            Tudom most majd a „szakmai forumon” uzsolt fogja bírálni, hogy ez nem igazán jó ötlet. De hát itt nagyon sok a kezdő, még én is 😉
            Nincs ezzel még semmi baj. Csak amikor már kezdőként egy kezdőnek adsz rossz/hibás/… tanácsot, ott kezdődnek a bajok.
            Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192946
            uzsolt
            Felhasználó

              Hm. Utánanéztem én ennek a puppynak is.
              http://www.puppylinux.com/development/createpet.htm

              It’s very simple: after compiling the package and you are ready to do the final „make install” step, do it this way instead:

              # new2dir make install

              „new2dir” is a script that will execute the „make install” and in addition will create a directory with all the installed files (and directories) in it. I don’t need to give any more details here, as the script explains exactly what it is doing as it does it.

              Tehát nem is a make install-lal kell befejezni, hanem van kifejezetten erre egy szkript, ami megcsinálja neked a megfelelő könyvtárat, így egy DESTDIR opció se kell. Szóval a zsola-féle pet-készítés leírás nem helyes! Remélem, antiwinhacker, te is megérted, hogy igazam van, és megfelelően kommunikálod a „nem szakmai” fórumon is.

              Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192947
              uzsolt
              Felhasználó

                Hm. Utánanéztem én ennek a puppynak is.
                http://www.puppylinux.com/development/createpet.htm

                It’s very simple: after compiling the package and you are ready to do the final „make install” step, do it this way instead:

                # new2dir make install

                „new2dir” is a script that will execute the „make install” and in addition will create a directory with all the installed files (and directories) in it. I don’t need to give any more details here, as the script explains exactly what it is doing as it does it.

                Tehát nem is a make install-lal kell befejezni, hanem van kifejezetten erre egy szkript, ami megcsinálja neked a megfelelő könyvtárat, így egy DESTDIR opció se kell. Szóval a zsola-féle pet-készítés leírás nem helyes! Remélem, antiwinhacker, te is megérted, hogy igazam van, és megfelelően kommunikálod a „nem szakmai” fórumon is.

                Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192944
                uzsolt
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Működik a dolog. Van olvasód odaátról.

                  Jaja, észrevettem 😀 Még a végén mindenki idejön uzsolttól tanácsot kérni (milyen jó gyűjtőtopik van kilátásban) 🙂

                  Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192945
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Működik a dolog. Van olvasód odaátról.

                    Jaja, észrevettem 😀 Még a végén mindenki idejön uzsolttól tanácsot kérni (milyen jó gyűjtőtopik van kilátásban) 🙂

                    Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192942
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Megmondtam vagy megmondtam?

                      uzsolt wrote:
                      PET csomag készítése

                      Namost, ahhoz hogy a végeredmény ne települjön azonnal, hanem csomag készítésre alkalmas mappát kapjál a ./configure parancshoz kell magadni kimeneti mappát
                      Ez valahogy úgy nézki, hogy
                      ./configure –prefix=/root/próbamappa
                      de az összes lehetőség lekérdezhető a ./configure -help paranccsal.
                      Ebben az esetben a make install nem az eredeti helyére fogja másolni a lefordított program és egyéb összetevőket hanem a /root/próbamappa/-ába, ami viszont ugye nekünk kell a dir2pet parancshoz.

                      És akkor így fogsz rossz, működésképtelen csomagokat csinálni. Miért is? Ha a ./configure-t prefixeled, akkor az adott program a saját fájljait (ikonok, konfigurációs fájlok, pkg-confignak kellő *.pc fájlok, egyebek) a prefixes útvonalon fogja keresni. Ha pedig a /usr alá telepíted a csomagkezelővel, akkor (--prefix=/root/foo esetén) a /root/foo könyvtár alatt keresné a dolgait, ahol nyilván nem fogja találni. És ekkor különféle rejtélyesebbnél rejtélyesebb hibaüzenet fog megjelenni. Ha nagyon ilyet akar az ember, akkor a prefix-et nem piszkálja (max. ahova tenni akarja, pl. /usr vagy /usr/local, tehát ahova a tényleges csomag kerül), és a make install parancsot kell megbolondítani egy DESTDIR=/root/foo opcióval.

                      http://www.linuxempire.hu/viewtopic.php?p=16440#p16440

                      A telepítést követően viszont – úgy tűnik hogy a prefix opciónak köszönhetően – mindent rossz helyen keres a lejátszó. Pl.: mivel nem jött létre alapértelmezett skin, adtam hozzá. De a skint nem a telepített mappában (/share/mplayer/skins/default/skin) keresi, hanem itt: /mnt/home/mplayer_hu/share/mplayer/skins/default/skin.
                      Kérdéseim:
                      1. Hogyan tudnám megoldani, hogy relatív elérési úton keresse a fájlokat a fordítás után a lejátszó? (Tehát –prefix-ben megadott helyre másolódjanak a lefordított fájlok, de úgy „lássák” mintha a gyökérben lennének.)

                      Válasz: olvasd el, amit írtam 🙂

                      antiwinhacker wrote:
                      Tudom most majd a „szakmai forumon” uzsolt fogja bírálni
                      Nem fogom én. De jó lenne, ha gojkonak a tudomására juttatnád…
                      Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192943
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Megmondtam vagy megmondtam?

                        uzsolt wrote:
                        PET csomag készítése

                        Namost, ahhoz hogy a végeredmény ne települjön azonnal, hanem csomag készítésre alkalmas mappát kapjál a ./configure parancshoz kell magadni kimeneti mappát
                        Ez valahogy úgy nézki, hogy
                        ./configure –prefix=/root/próbamappa
                        de az összes lehetőség lekérdezhető a ./configure -help paranccsal.
                        Ebben az esetben a make install nem az eredeti helyére fogja másolni a lefordított program és egyéb összetevőket hanem a /root/próbamappa/-ába, ami viszont ugye nekünk kell a dir2pet parancshoz.

                        És akkor így fogsz rossz, működésképtelen csomagokat csinálni. Miért is? Ha a ./configure-t prefixeled, akkor az adott program a saját fájljait (ikonok, konfigurációs fájlok, pkg-confignak kellő *.pc fájlok, egyebek) a prefixes útvonalon fogja keresni. Ha pedig a /usr alá telepíted a csomagkezelővel, akkor (--prefix=/root/foo esetén) a /root/foo könyvtár alatt keresné a dolgait, ahol nyilván nem fogja találni. És ekkor különféle rejtélyesebbnél rejtélyesebb hibaüzenet fog megjelenni. Ha nagyon ilyet akar az ember, akkor a prefix-et nem piszkálja (max. ahova tenni akarja, pl. /usr vagy /usr/local, tehát ahova a tényleges csomag kerül), és a make install parancsot kell megbolondítani egy DESTDIR=/root/foo opcióval.

                        http://www.linuxempire.hu/viewtopic.php?p=16440#p16440

                        A telepítést követően viszont – úgy tűnik hogy a prefix opciónak köszönhetően – mindent rossz helyen keres a lejátszó. Pl.: mivel nem jött létre alapértelmezett skin, adtam hozzá. De a skint nem a telepített mappában (/share/mplayer/skins/default/skin) keresi, hanem itt: /mnt/home/mplayer_hu/share/mplayer/skins/default/skin.
                        Kérdéseim:
                        1. Hogyan tudnám megoldani, hogy relatív elérési úton keresse a fájlokat a fordítás után a lejátszó? (Tehát –prefix-ben megadott helyre másolódjanak a lefordított fájlok, de úgy „lássák” mintha a gyökérben lennének.)

                        Válasz: olvasd el, amit írtam 🙂

                        antiwinhacker wrote:
                        Tudom most majd a „szakmai forumon” uzsolt fogja bírálni
                        Nem fogom én. De jó lenne, ha gojkonak a tudomására juttatnád…
                      10 bejegyzés megtekintése - 581-590 / 9,618