uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: server monitoring #2191826
    uzsolt
    Felhasználó

      Az enyém is.

      Hozzászólás: server monitoring #2191827
      uzsolt
      Felhasználó

        Az enyém is.

        Hozzászólás: server monitoring #2191822
        uzsolt
        Felhasználó

          Te meg azon, hogy mit akart ezzel mondani…

          Hozzászólás: server monitoring #2191823
          uzsolt
          Felhasználó

            Te meg azon, hogy mit akart ezzel mondani…

            Hozzászólás: Hibák a telepített v9.1-ben #2190825
            uzsolt
            Felhasználó
              v3cŧ0r wrote:
              Értettem, de semmi értelme. A csomagkezelőnek akkor is a legmagasabb verzió lenne kézenfekvő.
              Na, szerintem még mindig elbeszélünk egymás mellett:

              Code:
              poldek:/all-avail> ls *nvidia*

              [email protected].9_3.i686
              [email protected].9_3.i686

              xorg-driver-video-nvidia-180.51-1.i686
              xorg-driver-video-nvidia-devel-180.51-1.i686
              xorg-driver-video-nvidia-legacy2-96.43.11-6.i686
              xorg-driver-video-nvidia-legacy2-devel-96.43.11-6.i686
              xorg-driver-video-nvidia-legacy2-progs-96.43.11-6.i686
              xorg-driver-video-nvidia-legacy2-static-96.43.11-6.i686
              xorg-driver-video-nvidia-libs-180.51-1.i686
              xorg-driver-video-nvidia-progs-180.51-1.i686
              xorg-driver-video-nvidia-static-180.51-1.i686

              Tehát van egy „klasszius” nvidia csomag, ez a „legújabb”. Ebben speciel nincs benne a kártyám támogatása. Van egy nvidia-legacy csomag is, amiben a régi kártyák támogatása van benne. És az nvidia meg az nvidia-legacy egymást nem szeretik (conflict), így legfeljebb csak az egyik lehet feltelepítve. És mivel a két csomagnak más a neve, ezért ha frissítesz vagy bármi, akkor úgyse akarja az nvidia csomagot mindenáron felrakni, mivel olyan nincs telepítve, hanem az nvidia-legacy -t nézi meg, hogy van-e frissebb verzió. Persze egy kis melóval jár, de csak egyszer kell megcsinálni.

              Hozzászólás: Hibák a telepített v9.1-ben #2190826
              uzsolt
              Felhasználó
                v3cŧ0r wrote:
                Értettem, de semmi értelme. A csomagkezelőnek akkor is a legmagasabb verzió lenne kézenfekvő.
                Na, szerintem még mindig elbeszélünk egymás mellett:

                Code:
                poldek:/all-avail> ls *nvidia*

                [email protected].9_3.i686
                [email protected].9_3.i686

                xorg-driver-video-nvidia-180.51-1.i686
                xorg-driver-video-nvidia-devel-180.51-1.i686
                xorg-driver-video-nvidia-legacy2-96.43.11-6.i686
                xorg-driver-video-nvidia-legacy2-devel-96.43.11-6.i686
                xorg-driver-video-nvidia-legacy2-progs-96.43.11-6.i686
                xorg-driver-video-nvidia-legacy2-static-96.43.11-6.i686
                xorg-driver-video-nvidia-libs-180.51-1.i686
                xorg-driver-video-nvidia-progs-180.51-1.i686
                xorg-driver-video-nvidia-static-180.51-1.i686

                Tehát van egy „klasszius” nvidia csomag, ez a „legújabb”. Ebben speciel nincs benne a kártyám támogatása. Van egy nvidia-legacy csomag is, amiben a régi kártyák támogatása van benne. És az nvidia meg az nvidia-legacy egymást nem szeretik (conflict), így legfeljebb csak az egyik lehet feltelepítve. És mivel a két csomagnak más a neve, ezért ha frissítesz vagy bármi, akkor úgyse akarja az nvidia csomagot mindenáron felrakni, mivel olyan nincs telepítve, hanem az nvidia-legacy -t nézi meg, hogy van-e frissebb verzió. Persze egy kis melóval jár, de csak egyszer kell megcsinálni.

                Hozzászólás: Hibák a telepített v9.1-ben #2190821
                uzsolt
                Felhasználó
                  v3cŧ0r wrote:
                  uzsolt wrote:
                  Ilyenkor szoktak egy legacy-csomagot is készíteni.

                  A meghajtóból van legacy is. Négy változat van a repókban, csak a csomagkezelő a legújabbat rakná be..

                  Mármint úgy értem, hogy a nevében is benne lenne, tehát pl. [email protected].9_3.i686. És ilyenkor nem lenne kavarodás pl. egy frissítésnél (vagyis kisebb eséllyel ;)).

                  Hozzászólás: Hibák a telepített v9.1-ben #2190822
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    v3cŧ0r wrote:
                    uzsolt wrote:
                    Ilyenkor szoktak egy legacy-csomagot is készíteni.

                    A meghajtóból van legacy is. Négy változat van a repókban, csak a csomagkezelő a legújabbat rakná be..

                    Mármint úgy értem, hogy a nevében is benne lenne, tehát pl. [email protected].9_3.i686. És ilyenkor nem lenne kavarodás pl. egy frissítésnél (vagyis kisebb eséllyel ;)).

                    Hozzászólás: Hibák a telepített v9.1-ben #2190817
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Ilyenkor szoktak egy legacy-csomagot is készíteni.

                      Hozzászólás: Hibák a telepített v9.1-ben #2190818
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Ilyenkor szoktak egy legacy-csomagot is készíteni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 761-770 / 9,618