Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az enyém is.
Az enyém is.
Te meg azon, hogy mit akart ezzel mondani…
Te meg azon, hogy mit akart ezzel mondani…
v3cŧ0r wrote:Értettem, de semmi értelme. A csomagkezelőnek akkor is a legmagasabb verzió lenne kézenfekvő.
Na, szerintem még mindig elbeszélünk egymás mellett:Code:poldek:/all-avail> ls *nvidia*
…
[email protected].9_3.i686
[email protected].9_3.i686
…
xorg-driver-video-nvidia-180.51-1.i686
xorg-driver-video-nvidia-devel-180.51-1.i686
xorg-driver-video-nvidia-legacy2-96.43.11-6.i686
xorg-driver-video-nvidia-legacy2-devel-96.43.11-6.i686
xorg-driver-video-nvidia-legacy2-progs-96.43.11-6.i686
xorg-driver-video-nvidia-legacy2-static-96.43.11-6.i686
xorg-driver-video-nvidia-libs-180.51-1.i686
xorg-driver-video-nvidia-progs-180.51-1.i686
xorg-driver-video-nvidia-static-180.51-1.i686Tehát van egy „klasszius” nvidia csomag, ez a „legújabb”. Ebben speciel nincs benne a kártyám támogatása. Van egy nvidia-legacy csomag is, amiben a régi kártyák támogatása van benne. És az nvidia meg az nvidia-legacy egymást nem szeretik (conflict), így legfeljebb csak az egyik lehet feltelepítve. És mivel a két csomagnak más a neve, ezért ha frissítesz vagy bármi, akkor úgyse akarja az nvidia csomagot mindenáron felrakni, mivel olyan nincs telepítve, hanem az nvidia-legacy -t nézi meg, hogy van-e frissebb verzió. Persze egy kis melóval jár, de csak egyszer kell megcsinálni.
v3cŧ0r wrote:Értettem, de semmi értelme. A csomagkezelőnek akkor is a legmagasabb verzió lenne kézenfekvő.
Na, szerintem még mindig elbeszélünk egymás mellett:Code:poldek:/all-avail> ls *nvidia*
…
[email protected].9_3.i686
[email protected].9_3.i686
…
xorg-driver-video-nvidia-180.51-1.i686
xorg-driver-video-nvidia-devel-180.51-1.i686
xorg-driver-video-nvidia-legacy2-96.43.11-6.i686
xorg-driver-video-nvidia-legacy2-devel-96.43.11-6.i686
xorg-driver-video-nvidia-legacy2-progs-96.43.11-6.i686
xorg-driver-video-nvidia-legacy2-static-96.43.11-6.i686
xorg-driver-video-nvidia-libs-180.51-1.i686
xorg-driver-video-nvidia-progs-180.51-1.i686
xorg-driver-video-nvidia-static-180.51-1.i686Tehát van egy „klasszius” nvidia csomag, ez a „legújabb”. Ebben speciel nincs benne a kártyám támogatása. Van egy nvidia-legacy csomag is, amiben a régi kártyák támogatása van benne. És az nvidia meg az nvidia-legacy egymást nem szeretik (conflict), így legfeljebb csak az egyik lehet feltelepítve. És mivel a két csomagnak más a neve, ezért ha frissítesz vagy bármi, akkor úgyse akarja az nvidia csomagot mindenáron felrakni, mivel olyan nincs telepítve, hanem az nvidia-legacy -t nézi meg, hogy van-e frissebb verzió. Persze egy kis melóval jár, de csak egyszer kell megcsinálni.
v3cŧ0r wrote:uzsolt wrote:Ilyenkor szoktak egy legacy-csomagot is készíteni.A meghajtóból van legacy is. Négy változat van a repókban, csak a csomagkezelő a legújabbat rakná be..
Mármint úgy értem, hogy a nevében is benne lenne, tehát pl. [email protected].9_3.i686. És ilyenkor nem lenne kavarodás pl. egy frissítésnél (vagyis kisebb eséllyel ;)).
v3cŧ0r wrote:uzsolt wrote:Ilyenkor szoktak egy legacy-csomagot is készíteni.A meghajtóból van legacy is. Négy változat van a repókban, csak a csomagkezelő a legújabbat rakná be..
Mármint úgy értem, hogy a nevében is benne lenne, tehát pl. [email protected].9_3.i686. És ilyenkor nem lenne kavarodás pl. egy frissítésnél (vagyis kisebb eséllyel ;)).
Ilyenkor szoktak egy legacy-csomagot is készíteni.
Ilyenkor szoktak egy legacy-csomagot is készíteni.
-
SzerzőBejegyzés