Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Először: nehogy megint újratelepíts, ha most FC van fenn, akkor maradjon is! Más disztrónál is lehet ez a gond.
Másodszor: amikor elindult minden, és grafikus felületen tudsz bejelentkezni, akkor NE jelentkezz be, hanem üss egy Ctrl+Alt+F1-et! Ekkor egy csúnya(?) karakteres felületet kapsz. Bejelentkezel (sima user-ként elég), majd amikor a prompt-ot megkaptad, keresel egy mp3-at, és mpg321-gyel lejátszod:Code:mpg321 /könyvtár/ahol/az/mp3/van/mp3-fájl.mp3Persze lehet, hogy mpg321 helyett mpg123-at kellhet írni.
Nem tudom, érdekel-e valakit, de nálam speciel semmi gond nincs.
gf fx5200-as videókari, 8774-es nvidia driver, xorg 7.1
gimp 2.2.12, ooo 2.0.2Nálatok milyen verziók, kártyák?
Szóval akkor modul megy. Próbáld már meg mpg321-gyel egy mp3-at lejátszani. Mit reagál/hogy szól? Lehetőleg úgy már, hogy se KDE, se gnome nem fut, hanem konzolról indítva.
Ja! Szóval eddig nem forrásból akartad. Én valahogy úgy értettem (tény, tényleg nem írtad). Forrásból mennie kell.
Poe wrote:A legnagyobb problémát számomra az jelenti, hogy a grip xfree86-ot keres, uhu2.0 pedig xorg7.1(?)-et használ.Csak egy hülye kérdés, egyszerűen nem hittem el, hogy ennyire nem mindegy neki. Szóval kipróbáltam, és nekem a ./configure simán lefutott, pedig nekem is 7.1-es xorg-om van.
Lehet, hogy már késő, de csak megkérdem: mit is írt ki pontosan?
Lefordítottam, telepítettem, és fut. Igaz, nem próbáltam ki, hogy hogyan/mit csinál, de elindulni elindult. Hanyas grip-pel próbálkoztál?gtk-devel-t is tessék felpakolni!
Bocsánat. A modul pontos neve: snd-cmipci. Tehát akkor ess neki egy modprobe snd-cmipci-nek! Persze azért tessék megnézni, hogy be van-e töltve (lsmod | grep cmi)!
A CM-kártyához: a cmpci modul be van töltve?
Leírnád, hogy az előző fordításban mi volt a hiba? Mert ha igen, akkor elmondanám, hogyan lehet kiküszöbölni.
mmp wrote:Nem hivatalos uhu-s csomag van az xmms-bonkból.🙂 Most már csak azért is forrásból 🙂
-
SzerzőBejegyzés