uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 8,201-8,210 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • uzsolt
    Felhasználó

      Először: nehogy megint újratelepíts, ha most FC van fenn, akkor maradjon is! Más disztrónál is lehet ez a gond.
      Másodszor: amikor elindult minden, és grafikus felületen tudsz bejelentkezni, akkor NE jelentkezz be, hanem üss egy Ctrl+Alt+F1-et! Ekkor egy csúnya(?) karakteres felületet kapsz. Bejelentkezel (sima user-ként elég), majd amikor a prompt-ot megkaptad, keresel egy mp3-at, és mpg321-gyel lejátszod:

      Code:
      mpg321 /könyvtár/ahol/az/mp3/van/mp3-fájl.mp3

      Persze lehet, hogy mpg321 helyett mpg123-at kellhet írni.

      Hozzászólás: A Suse mindenhol otthagyja a kurzort #2074979
      uzsolt
      Felhasználó

        Nem tudom, érdekel-e valakit, de nálam speciel semmi gond nincs.
        gf fx5200-as videókari, 8774-es nvidia driver, xorg 7.1
        gimp 2.2.12, ooo 2.0.2

        Nálatok milyen verziók, kártyák?

        uzsolt
        Felhasználó

          Szóval akkor modul megy. Próbáld már meg mpg321-gyel egy mp3-at lejátszani. Mit reagál/hogy szól? Lehetőleg úgy már, hogy se KDE, se gnome nem fut, hanem konzolról indítva.

          Hozzászólás: grip uhu 2.0 alá sikerült valakinek? #2075024
          uzsolt
          Felhasználó

            Ja! Szóval eddig nem forrásból akartad. Én valahogy úgy értettem (tény, tényleg nem írtad). Forrásból mennie kell.

            Hozzászólás: grip uhu 2.0 alá sikerült valakinek? #2075022
            uzsolt
            Felhasználó
              Poe wrote:
              A legnagyobb problémát számomra az jelenti, hogy a grip xfree86-ot keres, uhu2.0 pedig xorg7.1(?)-et használ.

              Csak egy hülye kérdés, egyszerűen nem hittem el, hogy ennyire nem mindegy neki. Szóval kipróbáltam, és nekem a ./configure simán lefutott, pedig nekem is 7.1-es xorg-om van.
              Lehet, hogy már késő, de csak megkérdem: mit is írt ki pontosan?
              Lefordítottam, telepítettem, és fut. Igaz, nem próbáltam ki, hogy hogyan/mit csinál, de elindulni elindult. Hanyas grip-pel próbálkoztál?

              Hozzászólás: grip uhu 2.0 alá sikerült valakinek? #2075020
              uzsolt
              Felhasználó

                gtk-devel-t is tessék felpakolni!

                uzsolt
                Felhasználó

                  Bocsánat. A modul pontos neve: snd-cmipci. Tehát akkor ess neki egy modprobe snd-cmipci-nek! Persze azért tessék megnézni, hogy be van-e töltve (lsmod | grep cmi)!

                  uzsolt
                  Felhasználó

                    A CM-kártyához: a cmpci modul be van töltve?

                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Leírnád, hogy az előző fordításban mi volt a hiba? Mert ha igen, akkor elmondanám, hogyan lehet kiküszöbölni.

                      Hozzászólás: .bonk fájl lejátszása linux alatt #2074477
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        mmp wrote:
                        Nem hivatalos uhu-s csomag van az xmms-bonkból.

                        🙂 Most már csak azért is forrásból 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 8,201-8,210 / 9,618