uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Távolról X-szerver, SSH #2190124
    uzsolt
    Felhasználó

      Hm, úgy tűnik, nem fog menni, mivel a távoli gépen telepített ssh démonja nem engedi az ilyen x11-es továbbításokat 🙁

      Hozzászólás: Távolról X-szerver, SSH #2190113
      uzsolt
      Felhasználó
        borbi wrote:
        Én most abból indulok ki hogy nincs root joga a távoli gépen (mondjuk egy PLD gép 🙂 ).

        Nyertél egy hangszórót 😉 De majd holnap megnézem a javaslatokat.

        tanulo wrote:
        Lehet, hogy rosszul értelmezem, de ha ssh -n belépsz és engedélyezve van az X továbbítás ( alapból nincs ), továbbá úgy indítod az ssh kapcsolatot, akkor nem kell állítgatni semmit, az ssh mindent elintéz.
        Ilyet én is olvastam, és ezért nem értettem, miért nem megy.
        Hozzászólás: Távolról X-szerver, SSH #2190114
        uzsolt
        Felhasználó
          borbi wrote:
          Én most abból indulok ki hogy nincs root joga a távoli gépen (mondjuk egy PLD gép 🙂 ).

          Nyertél egy hangszórót 😉 De majd holnap megnézem a javaslatokat.

          tanulo wrote:
          Lehet, hogy rosszul értelmezem, de ha ssh -n belépsz és engedélyezve van az X továbbítás ( alapból nincs ), továbbá úgy indítod az ssh kapcsolatot, akkor nem kell állítgatni semmit, az ssh mindent elintéz.
          Ilyet én is olvastam, és ezért nem értettem, miért nem megy.
          Hozzászólás: Távolról X-szerver, SSH #2190097
          uzsolt
          Felhasználó

            Lehet, hogy én nem értem, de valamit lehet, hogy rosszul magyaráztam.
            Tehát a távoli gépen csak konzol van, és ott akarom futtatni a programot, amely az én képernyőmön jelenik meg. És ha csak szimplán ssh-ból indítom, akkor melyik porton fog kommunikálni az adott grafikus program?

            Hozzászólás: Távolról X-szerver, SSH #2190098
            uzsolt
            Felhasználó

              Lehet, hogy én nem értem, de valamit lehet, hogy rosszul magyaráztam.
              Tehát a távoli gépen csak konzol van, és ott akarom futtatni a programot, amely az én képernyőmön jelenik meg. És ha csak szimplán ssh-ból indítom, akkor melyik porton fog kommunikálni az adott grafikus program?

              Hozzászólás: wget #2022245
              uzsolt
              Felhasználó

                NEM a wget manuáljából idéztem!
                http://linux.die.net/man/1/aria2c

                Hozzászólás: wget #2022241
                uzsolt
                Felhasználó
                  man aria2c wrote:
                        −−stop=SEC
                            Stop application after SEC seconds has passed. If 0 is given, this feature is disabled. Default: 0
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Össze lehet azt vonni, szerintem akár az összeset is (mármint egy disztrón belül). Aztán nem lesz vita abból, hogy ez kezdő kérdés vagy haladó vagy már „expert”.

                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Össze lehet azt vonni, szerintem akár az összeset is (mármint egy disztrón belül). Aztán nem lesz vita abból, hogy ez kezdő kérdés vagy haladó vagy már „expert”.

                      Hozzászólás: vicc #1924389
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        bacsi2 wrote:
                        Apropó, ha már a kártyánál tartunk! Nem tud valaki egy (nem online) számítógépes ulti játékot?

                        http://www.linuxforum.hu/index.php?topic=16761.0

                      10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 9,618