Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hm, úgy tűnik, nem fog menni, mivel a távoli gépen telepített ssh démonja nem engedi az ilyen x11-es továbbításokat 🙁
borbi wrote:Én most abból indulok ki hogy nincs root joga a távoli gépen (mondjuk egy PLD gép 🙂 ).Nyertél egy hangszórót 😉 De majd holnap megnézem a javaslatokat.
tanulo wrote:Lehet, hogy rosszul értelmezem, de ha ssh -n belépsz és engedélyezve van az X továbbítás ( alapból nincs ), továbbá úgy indítod az ssh kapcsolatot, akkor nem kell állítgatni semmit, az ssh mindent elintéz.
Ilyet én is olvastam, és ezért nem értettem, miért nem megy.borbi wrote:Én most abból indulok ki hogy nincs root joga a távoli gépen (mondjuk egy PLD gép 🙂 ).Nyertél egy hangszórót 😉 De majd holnap megnézem a javaslatokat.
tanulo wrote:Lehet, hogy rosszul értelmezem, de ha ssh -n belépsz és engedélyezve van az X továbbítás ( alapból nincs ), továbbá úgy indítod az ssh kapcsolatot, akkor nem kell állítgatni semmit, az ssh mindent elintéz.
Ilyet én is olvastam, és ezért nem értettem, miért nem megy.Lehet, hogy én nem értem, de valamit lehet, hogy rosszul magyaráztam.
Tehát a távoli gépen csak konzol van, és ott akarom futtatni a programot, amely az én képernyőmön jelenik meg. És ha csak szimplán ssh-ból indítom, akkor melyik porton fog kommunikálni az adott grafikus program?Lehet, hogy én nem értem, de valamit lehet, hogy rosszul magyaráztam.
Tehát a távoli gépen csak konzol van, és ott akarom futtatni a programot, amely az én képernyőmön jelenik meg. És ha csak szimplán ssh-ból indítom, akkor melyik porton fog kommunikálni az adott grafikus program?NEM a wget manuáljából idéztem!
http://linux.die.net/man/1/aria2cman aria2c wrote:−−stop=SEC
Stop application after SEC seconds has passed. If 0 is given, this feature is disabled. Default: 0Össze lehet azt vonni, szerintem akár az összeset is (mármint egy disztrón belül). Aztán nem lesz vita abból, hogy ez kezdő kérdés vagy haladó vagy már „expert”.
Össze lehet azt vonni, szerintem akár az összeset is (mármint egy disztrón belül). Aztán nem lesz vita abból, hogy ez kezdő kérdés vagy haladó vagy már „expert”.
bacsi2 wrote:Apropó, ha már a kártyánál tartunk! Nem tud valaki egy (nem online) számítógépes ulti játékot? -
SzerzőBejegyzés