uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188917
    uzsolt
    Felhasználó

      De legalább tud képernyőmentést csinálni és képet csatolni 😉

      (Megjegyezném, hogy a helyen, ahonnan kitiltattunk, nem egyszer fordul ez elő, mármint hozzászólásban)

      Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188918
      uzsolt
      Felhasználó

        De legalább tud képernyőmentést csinálni és képet csatolni 😉

        (Megjegyezném, hogy a helyen, ahonnan kitiltattunk, nem egyszer fordul ez elő, mármint hozzászólásban)

        Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188913
        uzsolt
        Felhasználó

          Ha a linux lenne a „kötelező”, akkor meg az lenne a baj, hogy nem tud otthon gyakorolni, mert otthon windows van. Meg amúgy is, miért kötelezik őt erre. És nem, nem fog ő felrakni otthon linuxot, ebbe ne is reménykedj.
          Szerintem ez a legkevésbé fájdalmas megoldás (mármint win-alap), mivel akár fáj, akár nem, a windows sokkal inkább elterjedt, mint a linux, így kevesebb diáknak/szülőnek „fáj”, hogy nem az adott oprendszert/en tanul a kölök.
          Egyébként lehet érettségizni „linuxon” is (tehát openoffice, gimp, meg ilyenek).
          Én pl. nem word-ot (meg write meg hasonló szövegszerkesztőket) tanítanék, hanem LaTeX-et. Akkor meg az lenne a baj, mert mindenhol wysiwyg-típusú szövegszerkesztők vannak.
          Heti egy órában meg nem lehet világot váltani. És lehet, hogy csúnyán hangzik, de szerintem nincs is szükség többre, legalábbis annak nem, aki nem programozónak vagy ilyennek akar menni. Egy jogász bőven elvan azzal, hogy elindít egy firefox-ot, egy word-ot, esetleg néha excel-t (vagy ennek ooo-megfelelőit).

          Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188914
          uzsolt
          Felhasználó

            Ha a linux lenne a „kötelező”, akkor meg az lenne a baj, hogy nem tud otthon gyakorolni, mert otthon windows van. Meg amúgy is, miért kötelezik őt erre. És nem, nem fog ő felrakni otthon linuxot, ebbe ne is reménykedj.
            Szerintem ez a legkevésbé fájdalmas megoldás (mármint win-alap), mivel akár fáj, akár nem, a windows sokkal inkább elterjedt, mint a linux, így kevesebb diáknak/szülőnek „fáj”, hogy nem az adott oprendszert/en tanul a kölök.
            Egyébként lehet érettségizni „linuxon” is (tehát openoffice, gimp, meg ilyenek).
            Én pl. nem word-ot (meg write meg hasonló szövegszerkesztőket) tanítanék, hanem LaTeX-et. Akkor meg az lenne a baj, mert mindenhol wysiwyg-típusú szövegszerkesztők vannak.
            Heti egy órában meg nem lehet világot váltani. És lehet, hogy csúnyán hangzik, de szerintem nincs is szükség többre, legalábbis annak nem, aki nem programozónak vagy ilyennek akar menni. Egy jogász bőven elvan azzal, hogy elindít egy firefox-ot, egy word-ot, esetleg néha excel-t (vagy ennek ooo-megfelelőit).

            Hozzászólás: Kocsma topik #1952039
            uzsolt
            Felhasználó

              Nem. Most jelent meg a legújabb Fedora, és ekkor az adott disztró „népszerűbb” lesz néhány napig, mint „békeidőben”, és mivel a Fedora nem az ezermilliomodik helyeken szokott szerepelni, így ideiglenesen az első helyre ugrott. Nézd meg majd egy hét múlva, és meglátod, hogy visszaáll a „világ rendje”.

              Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188891
              uzsolt
              Felhasználó
                script wrote:
                Fejlett orszagokban 4-5 eves korban /oviban es iskola alapozo osztalyokban szamitastachnikat is bevonjak a tanitasba ,tanulasba.
                Nálunk is volt erre próbálkozás, nem emlékszel? Kakaóbiztos számítógép…
                Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188892
                uzsolt
                Felhasználó
                  script wrote:
                  Fejlett orszagokban 4-5 eves korban /oviban es iskola alapozo osztalyokban szamitastachnikat is bevonjak a tanitasba ,tanulasba.
                  Nálunk is volt erre próbálkozás, nem emlékszel? Kakaóbiztos számítógép…
                  Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188887
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    vector wrote:
                    Sorry. 10-11 éves tanulók, a második turnus meg végzősök ~17

                    10-11? Ne csodálkozz rajta. A végzősök (bár szerintem nem, mert ők már nem járnak iskolába) azért már idősebbek. Ebben az életkorban egy-két évnyi korkülönbség is hatalmas különbséget jelent.
                    Nem tudom, nálatok hogy van, vagy épp ott, ahol tartottad, de nálunk hatodik osztályban kezdődik az informatika-oktatás.

                    Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188888
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      vector wrote:
                      Sorry. 10-11 éves tanulók, a második turnus meg végzősök ~17

                      10-11? Ne csodálkozz rajta. A végzősök (bár szerintem nem, mert ők már nem járnak iskolába) azért már idősebbek. Ebben az életkorban egy-két évnyi korkülönbség is hatalmas különbséget jelent.
                      Nem tudom, nálatok hogy van, vagy épp ott, ahol tartottad, de nálunk hatodik osztályban kezdődik az informatika-oktatás.

                      Hozzászólás: vicc #1924337
                      uzsolt
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 9,618