Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
De legalább tud képernyőmentést csinálni és képet csatolni 😉
(Megjegyezném, hogy a helyen, ahonnan kitiltattunk, nem egyszer fordul ez elő, mármint hozzászólásban)
De legalább tud képernyőmentést csinálni és képet csatolni 😉
(Megjegyezném, hogy a helyen, ahonnan kitiltattunk, nem egyszer fordul ez elő, mármint hozzászólásban)
Ha a linux lenne a „kötelező”, akkor meg az lenne a baj, hogy nem tud otthon gyakorolni, mert otthon windows van. Meg amúgy is, miért kötelezik őt erre. És nem, nem fog ő felrakni otthon linuxot, ebbe ne is reménykedj.
Szerintem ez a legkevésbé fájdalmas megoldás (mármint win-alap), mivel akár fáj, akár nem, a windows sokkal inkább elterjedt, mint a linux, így kevesebb diáknak/szülőnek „fáj”, hogy nem az adott oprendszert/en tanul a kölök.
Egyébként lehet érettségizni „linuxon” is (tehát openoffice, gimp, meg ilyenek).
Én pl. nem word-ot (meg write meg hasonló szövegszerkesztőket) tanítanék, hanem LaTeX-et. Akkor meg az lenne a baj, mert mindenhol wysiwyg-típusú szövegszerkesztők vannak.
Heti egy órában meg nem lehet világot váltani. És lehet, hogy csúnyán hangzik, de szerintem nincs is szükség többre, legalábbis annak nem, aki nem programozónak vagy ilyennek akar menni. Egy jogász bőven elvan azzal, hogy elindít egy firefox-ot, egy word-ot, esetleg néha excel-t (vagy ennek ooo-megfelelőit).Ha a linux lenne a „kötelező”, akkor meg az lenne a baj, hogy nem tud otthon gyakorolni, mert otthon windows van. Meg amúgy is, miért kötelezik őt erre. És nem, nem fog ő felrakni otthon linuxot, ebbe ne is reménykedj.
Szerintem ez a legkevésbé fájdalmas megoldás (mármint win-alap), mivel akár fáj, akár nem, a windows sokkal inkább elterjedt, mint a linux, így kevesebb diáknak/szülőnek „fáj”, hogy nem az adott oprendszert/en tanul a kölök.
Egyébként lehet érettségizni „linuxon” is (tehát openoffice, gimp, meg ilyenek).
Én pl. nem word-ot (meg write meg hasonló szövegszerkesztőket) tanítanék, hanem LaTeX-et. Akkor meg az lenne a baj, mert mindenhol wysiwyg-típusú szövegszerkesztők vannak.
Heti egy órában meg nem lehet világot váltani. És lehet, hogy csúnyán hangzik, de szerintem nincs is szükség többre, legalábbis annak nem, aki nem programozónak vagy ilyennek akar menni. Egy jogász bőven elvan azzal, hogy elindít egy firefox-ot, egy word-ot, esetleg néha excel-t (vagy ennek ooo-megfelelőit).Nem. Most jelent meg a legújabb Fedora, és ekkor az adott disztró „népszerűbb” lesz néhány napig, mint „békeidőben”, és mivel a Fedora nem az ezermilliomodik helyeken szokott szerepelni, így ideiglenesen az első helyre ugrott. Nézd meg majd egy hét múlva, és meglátod, hogy visszaáll a „világ rendje”.
script wrote:Fejlett orszagokban 4-5 eves korban /oviban es iskola alapozo osztalyokban szamitastachnikat is bevonjak a tanitasba ,tanulasba.
Nálunk is volt erre próbálkozás, nem emlékszel? Kakaóbiztos számítógép…script wrote:Fejlett orszagokban 4-5 eves korban /oviban es iskola alapozo osztalyokban szamitastachnikat is bevonjak a tanitasba ,tanulasba.
Nálunk is volt erre próbálkozás, nem emlékszel? Kakaóbiztos számítógép…vector wrote:Sorry. 10-11 éves tanulók, a második turnus meg végzősök ~1710-11? Ne csodálkozz rajta. A végzősök (bár szerintem nem, mert ők már nem járnak iskolába) azért már idősebbek. Ebben az életkorban egy-két évnyi korkülönbség is hatalmas különbséget jelent.
Nem tudom, nálatok hogy van, vagy épp ott, ahol tartottad, de nálunk hatodik osztályban kezdődik az informatika-oktatás.vector wrote:Sorry. 10-11 éves tanulók, a második turnus meg végzősök ~1710-11? Ne csodálkozz rajta. A végzősök (bár szerintem nem, mert ők már nem járnak iskolába) azért már idősebbek. Ebben az életkorban egy-két évnyi korkülönbség is hatalmas különbséget jelent.
Nem tudom, nálatok hogy van, vagy épp ott, ahol tartottad, de nálunk hatodik osztályban kezdődik az informatika-oktatás. -
SzerzőBejegyzés