Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Egy celeron 266 MHz-es gépen egy PLD Linux elég vígan elfutkos. Tény, van időd reagálni az eseményekre, de régi géptől ne várj jobb teljesítményt, mint az ezermillió magos ezermilliárd teraherces csodáktól.
borbi wrote:Az mi? Ubuntu?Talán ha rákattintanál a linkre, mielőtt hülyeségeket kérdezel.
Mert még biztosan nem sikerült megfelelően összehozni a dolgokat. Tudomásom szerint a 29-es kernellel néhány dolog változott, amit pl. az intel drivere nem szeret. Itt PLD-ben is 2.6.28.9-es a legfrissebb.
Tehát egy disztrókészítés nem abból áll, hogy lefordítasz egy-két programot, és annyi, hanem azokat rendesen be is kell állítani, le is kell tesztelni, mert aztán jönnek a júzerek és sírnak, hogy ez se megy, az se megy…
Egyébként van valami különös oka, hogy annyira kellene az a 2.6.29-es vagy még későbbi kernel?
Mert még biztosan nem sikerült megfelelően összehozni a dolgokat. Tudomásom szerint a 29-es kernellel néhány dolog változott, amit pl. az intel drivere nem szeret. Itt PLD-ben is 2.6.28.9-es a legfrissebb.
Tehát egy disztrókészítés nem abból áll, hogy lefordítasz egy-két programot, és annyi, hanem azokat rendesen be is kell állítani, le is kell tesztelni, mert aztán jönnek a júzerek és sírnak, hogy ez se megy, az se megy…
Egyébként van valami különös oka, hogy annyira kellene az a 2.6.29-es vagy még későbbi kernel?
kisbetu wrote:valaki valahol wrote:Kérdem én: Miért van QWERT stb. sorrendben a billentyűk a billentyűzeten? Mostantól gyártsanak abc rendben csak linuxosoknak. És akkor nem lesz egyezőség. Szegény titkárnő meg foghatja a fejét a 3 év gépíróképzése után.
…
Azért, mert úgy áll kézhez az embernek.Violazoli újabb ötlete?
Csak a Bálint gazda „szófordulat” miatt hittem.
Csak a Bálint gazda „szófordulat” miatt hittem.
vizsla wrote:* Bálint gazdáék tesznek majd róla…Olvasod a blogomat? 🙂
vizsla wrote:* Bálint gazdáék tesznek majd róla…Olvasod a blogomat? 🙂
dexter wrote:El sem hinnétek milyen gyorsan tanulnak az ilyen korú gyerekek.
Én tudom, ui. tanárként keresem a fél kiló kenyérre meg a húsz deka parizerre valót. És tanítok „kicsiket” is (néha még engem is lepipálnak).dexter wrote:Ha számtech órán a tanárok legalább csak, szemléltetés szempontjából bemutatnának más oprendszereket már az is haladás lenne.
Kell egy jó rendszergazda, aki a gépekre linuxot telepít. Első bökkenő.
Kell egy informatika tanár, aki linux-ügyileg is képben van, és meg tudja mutatni a különbségeket. Második bökkenő.
Heti egy óra (nálunk). Harmadik bökkenő.Speciel a diákjaim, akiket matematikából próbálok tanítgatni, tudják, hogy van linux (tőlem, sőt, még a wesnoth nevű játékról is hallottak már ;)), sőt, némelyik youtube-on már látta is 😉
dexter wrote:El sem hinnétek milyen gyorsan tanulnak az ilyen korú gyerekek.
Én tudom, ui. tanárként keresem a fél kiló kenyérre meg a húsz deka parizerre valót. És tanítok „kicsiket” is (néha még engem is lepipálnak).dexter wrote:Ha számtech órán a tanárok legalább csak, szemléltetés szempontjából bemutatnának más oprendszereket már az is haladás lenne.
Kell egy jó rendszergazda, aki a gépekre linuxot telepít. Első bökkenő.
Kell egy informatika tanár, aki linux-ügyileg is képben van, és meg tudja mutatni a különbségeket. Második bökkenő.
Heti egy óra (nálunk). Harmadik bökkenő.Speciel a diákjaim, akiket matematikából próbálok tanítgatni, tudják, hogy van linux (tőlem, sőt, még a wesnoth nevű játékról is hallottak már ;)), sőt, némelyik youtube-on már látta is 😉
-
SzerzőBejegyzés