uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: alternatív desktop OS #2189078
    uzsolt
    Felhasználó

      Egy celeron 266 MHz-es gépen egy PLD Linux elég vígan elfutkos. Tény, van időd reagálni az eseményekre, de régi géptől ne várj jobb teljesítményt, mint az ezermillió magos ezermilliárd teraherces csodáktól.

      borbi wrote:
      Az mi? Ubuntu?

      Talán ha rákattintanál a linkre, mielőtt hülyeségeket kérdezel.

      Hozzászólás: suse kernelek megjelenése #2189029
      uzsolt
      Felhasználó

        Mert még biztosan nem sikerült megfelelően összehozni a dolgokat. Tudomásom szerint a 29-es kernellel néhány dolog változott, amit pl. az intel drivere nem szeret. Itt PLD-ben is 2.6.28.9-es a legfrissebb.

        Tehát egy disztrókészítés nem abból áll, hogy lefordítasz egy-két programot, és annyi, hanem azokat rendesen be is kell állítani, le is kell tesztelni, mert aztán jönnek a júzerek és sírnak, hogy ez se megy, az se megy…

        Egyébként van valami különös oka, hogy annyira kellene az a 2.6.29-es vagy még későbbi kernel?

        Hozzászólás: suse kernelek megjelenése #2189030
        uzsolt
        Felhasználó

          Mert még biztosan nem sikerült megfelelően összehozni a dolgokat. Tudomásom szerint a 29-es kernellel néhány dolog változott, amit pl. az intel drivere nem szeret. Itt PLD-ben is 2.6.28.9-es a legfrissebb.

          Tehát egy disztrókészítés nem abból áll, hogy lefordítasz egy-két programot, és annyi, hanem azokat rendesen be is kell állítani, le is kell tesztelni, mert aztán jönnek a júzerek és sírnak, hogy ez se megy, az se megy…

          Egyébként van valami különös oka, hogy annyira kellene az a 2.6.29-es vagy még későbbi kernel?

          Hozzászólás: Kocsma topik #1952054
          uzsolt
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            valaki valahol wrote:
            Kérdem én: Miért van QWERT stb. sorrendben a billentyűk a billentyűzeten? Mostantól gyártsanak abc rendben csak linuxosoknak. És akkor nem lesz egyezőség. Szegény titkárnő meg foghatja a fejét a 3 év gépíróképzése után.

            Azért, mert úgy áll kézhez az embernek.

            Violazoli újabb ötlete?

            Hozzászólás: Székely domainnév (.sic) #2189017
            uzsolt
            Felhasználó

              Csak a Bálint gazda „szófordulat” miatt hittem.

              Hozzászólás: Székely domainnév (.sic) #2189018
              uzsolt
              Felhasználó

                Csak a Bálint gazda „szófordulat” miatt hittem.

                Hozzászólás: Székely domainnév (.sic) #2189013
                uzsolt
                Felhasználó
                  vizsla wrote:
                  * Bálint gazdáék tesznek majd róla…

                  Olvasod a blogomat? 🙂

                  Hozzászólás: Székely domainnév (.sic) #2189014
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    * Bálint gazdáék tesznek majd róla…

                    Olvasod a blogomat? 🙂

                    Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188945
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      dexter wrote:
                      El sem hinnétek milyen gyorsan tanulnak az ilyen korú gyerekek.
                      Én tudom, ui. tanárként keresem a fél kiló kenyérre meg a húsz deka parizerre valót. És tanítok „kicsiket” is (néha még engem is lepipálnak).

                      dexter wrote:
                      Ha számtech órán a tanárok legalább csak, szemléltetés szempontjából bemutatnának más oprendszereket már az is haladás lenne.
                      Kell egy jó rendszergazda, aki a gépekre linuxot telepít. Első bökkenő.
                      Kell egy informatika tanár, aki linux-ügyileg is képben van, és meg tudja mutatni a különbségeket. Második bökkenő.
                      Heti egy óra (nálunk). Harmadik bökkenő.

                      Speciel a diákjaim, akiket matematikából próbálok tanítgatni, tudják, hogy van linux (tőlem, sőt, még a wesnoth nevű játékról is hallottak már ;)), sőt, némelyik youtube-on már látta is 😉

                      Hozzászólás: Egy zavarba ejtő óra története… #2188946
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        dexter wrote:
                        El sem hinnétek milyen gyorsan tanulnak az ilyen korú gyerekek.
                        Én tudom, ui. tanárként keresem a fél kiló kenyérre meg a húsz deka parizerre valót. És tanítok „kicsiket” is (néha még engem is lepipálnak).

                        dexter wrote:
                        Ha számtech órán a tanárok legalább csak, szemléltetés szempontjából bemutatnának más oprendszereket már az is haladás lenne.
                        Kell egy jó rendszergazda, aki a gépekre linuxot telepít. Első bökkenő.
                        Kell egy informatika tanár, aki linux-ügyileg is képben van, és meg tudja mutatni a különbségeket. Második bökkenő.
                        Heti egy óra (nálunk). Harmadik bökkenő.

                        Speciel a diákjaim, akiket matematikából próbálok tanítgatni, tudják, hogy van linux (tőlem, sőt, még a wesnoth nevű játékról is hallottak már ;)), sőt, némelyik youtube-on már látta is 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 951-960 / 9,618