xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1949743
    xcut
    Felhasználó
      kovi wrote:
      igen, az én céges telefonomat ezzel a módszerel ellenõrzik: részletezõ számla és csókolom. de ezt az igényedet elõre jelezned kell a szolgáltatónak, és mint szolgáltatást meg kell vásárolnod.

      de én csak egy alkalmat szeretnék, mert akkor lebukik, aki csinálta…

      Hozzászólás: Kocsma topik #1949738
      xcut
      Felhasználó

        Egy ismerõsömnél (T-Mobile) az egyik kártyás telefonról folyamatosan el-el tûnik az egyenleg. Persze mindenki tagad ezerrel… Az illetõ ügyes, mert kitörli az elõzményeket a telefonból. Nincsen valami mód arra, hogy kiderítsék? Lehet kártyás telefonra részletes számlát kérni? Ha igen, akkor hogyan?

        Hozzászólás: Kocsma topik #1949700
        xcut
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Ja, és részegen nem lehet érdemi munkát végezni.Kivétel, ha az ember mûalkotást akar készíteni… sok esetben az alkohol serkentõ hatású. (lásd. pl Ady Endre)
          Hozzászólás: Firefox+onmouseover #2058504
          xcut
          Felhasználó

            tipp: nézz meg egy oldalt, ahol az általad használni kívánt megoldás mûködik, majd tanulmányozd át… én a _teljes_ javascript tudásomat így szereztem… ^^

            Hozzászólás: Kocsma topik #1949668
            xcut
            Felhasználó
              smica wrote:
              Bár nem igazán értek a dolog pénzügyi oldalához, de nyilván nem véletlen az eset:

              http://www.mno.hu/index.mno?cikk=351554&rvt=52

              Talán óvatosabban próbálják majd felfalni a világot…
              juhéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

              Hozzászólás: Böngészõ statisztika #2052526
              xcut
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                „az én oldalamnak jók a statisztikái”
                Hozzászólás: Böngészõ statisztika #2052524
                xcut
                Felhasználó
                  Gyuszk wrote:
                  A JSP az Java servlet pages, és szerintem az Ms-hez sincs köze, de lehet hogy rosszul tudom.
                  Az ASP (active server pages) pedig olyan mint a PHP, szerveroldali HTML elõfeldolgozó nyelv, és elméletileg nincs köze az IE -hez.
                  Annyi köze van hozzá, mint a PHP-nek az alternatív böngészõkhöz.

                  a JSP az valid kódot generál, és Java-s cucc;
                  az ASP csak annyira kényszerít az IE-re, hogy IE-re veló kódot generál, nem valid-ot;

                  az én oldalamnak jók a statisztikái:
                  Firefox 87.8 %
                  Ismeretlen 4.8 %
                  Opera 3.6 %
                  MS Internet Explorer 1.8 %
                  Mozilla 0.8 %
                  Nutscrape 0.6 %
                  W3C HTML Validator 0.1 %

                  Hozzászólás: PHP #2024566
                  xcut
                  Felhasználó

                    Köszi goraki, pont ott nem is találtam megoldást, de ötletet adott, így a neten kutatva regexp-es cheat sheet-ek után összeraktam a megoldást:
                    $str = preg_replace ( „#(&(?!#))#i” , „&” , $str ) ;
                    ez garantáltan mûködik…

                    és írtam még egy egyszerû preg_replace() tesztlapot:
                    http://yorirou.extra.hu/preg_replace_test.php — hátha valakinek még hasznos lehet;

                    Hozzászólás: PHP #2024564
                    xcut
                    Felhasználó
                      balev wrote:
                      Nem kellett még ezekhez nyúlnom, de ezek a függvények nem erre valók?
                      htmlspecialchars_decode —  Convert special HTML entities back to characters
                      htmlspecialchars —  Convert special characters to HTML entities

                      http://www.php.net/manual/hu/ref.strings.php

                      azokat direkt nem akarom használni… engem a regexp érdekel most;

                      Hozzászólás: PHP #2024562
                      xcut
                      Felhasználó

                        Van egy kis bajon a regexp-pel (valahogyan ez mindig gyenge pontom)…
                        Szóval a htmlben nem szabványos a &, csak a & ez eddig jó is, egy sima str_replace(), csakhát vannak az adazbázisban furfangos karakterek is (&#XXX), és így olvashatatlanná teszi a szöveget…
                        tudna valaki adni egy olyan regexp-et, ami kicseréli a &-t &-ra, kivétel, ha # van utána?

                      10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 3,339