Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kovi wrote:igen, az én céges telefonomat ezzel a módszerel ellenõrzik: részletezõ számla és csókolom. de ezt az igényedet elõre jelezned kell a szolgáltatónak, és mint szolgáltatást meg kell vásárolnod.
de én csak egy alkalmat szeretnék, mert akkor lebukik, aki csinálta…
Egy ismerõsömnél (T-Mobile) az egyik kártyás telefonról folyamatosan el-el tûnik az egyenleg. Persze mindenki tagad ezerrel… Az illetõ ügyes, mert kitörli az elõzményeket a telefonból. Nincsen valami mód arra, hogy kiderítsék? Lehet kártyás telefonra részletes számlát kérni? Ha igen, akkor hogyan?
kisbetu wrote:Ja, és részegen nem lehet érdemi munkát végezni.Kivétel, ha az ember mûalkotást akar készíteni… sok esetben az alkohol serkentõ hatású. (lásd. pl Ady Endre)tipp: nézz meg egy oldalt, ahol az általad használni kívánt megoldás mûködik, majd tanulmányozd át… én a _teljes_ javascript tudásomat így szereztem… ^^
smica wrote:Bár nem igazán értek a dolog pénzügyi oldalához, de nyilván nem véletlen az eset:http://www.mno.hu/index.mno?cikk=351554&rvt=52
Talán óvatosabban próbálják majd felfalni a világot…
juhéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééévizsla wrote:„az én oldalamnak jók a statisztikái”Gyuszk wrote:A JSP az Java servlet pages, és szerintem az Ms-hez sincs köze, de lehet hogy rosszul tudom.
Az ASP (active server pages) pedig olyan mint a PHP, szerveroldali HTML elõfeldolgozó nyelv, és elméletileg nincs köze az IE -hez.
Annyi köze van hozzá, mint a PHP-nek az alternatív böngészõkhöz.a JSP az valid kódot generál, és Java-s cucc;
az ASP csak annyira kényszerít az IE-re, hogy IE-re veló kódot generál, nem valid-ot;az én oldalamnak jók a statisztikái:
Firefox 87.8 %
Ismeretlen 4.8 %
Opera 3.6 %
MS Internet Explorer 1.8 %
Mozilla 0.8 %
Nutscrape 0.6 %
W3C HTML Validator 0.1 %Köszi goraki, pont ott nem is találtam megoldást, de ötletet adott, így a neten kutatva regexp-es cheat sheet-ek után összeraktam a megoldást:
$str = preg_replace ( „#(&(?!#))#i” , „&” , $str ) ;
ez garantáltan mûködik…és írtam még egy egyszerû preg_replace() tesztlapot:
http://yorirou.extra.hu/preg_replace_test.php — hátha valakinek még hasznos lehet;balev wrote:Nem kellett még ezekhez nyúlnom, de ezek a függvények nem erre valók?
htmlspecialchars_decode — Convert special HTML entities back to characters
htmlspecialchars — Convert special characters to HTML entitieshttp://www.php.net/manual/hu/ref.strings.php
azokat direkt nem akarom használni… engem a regexp érdekel most;
Van egy kis bajon a regexp-pel (valahogyan ez mindig gyenge pontom)…
Szóval a htmlben nem szabványos a &, csak a & ez eddig jó is, egy sima str_replace(), csakhát vannak az adazbázisban furfangos karakterek is (&#XXX), és így olvashatatlanná teszi a szöveget…
tudna valaki adni egy olyan regexp-et, ami kicseréli a &-t &-ra, kivétel, ha # van utána? -
SzerzőBejegyzés