xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PHP #2024576
    xcut
    Felhasználó
      xcut
      Felhasználó

        „Ezt nem értem. Nekem az apache-al semmi bajom, szórakoztam már vele eleget. Azért lighttpd, mert nagyon kevés a gép memóriája, apache helybõl kinyírná az egészet, ez viszont vidáman elfutkorászik.”
        Szerintem akkor félreértelmeztem amit írtál…

        „De ha nincs _sehol_ hivatkozás a megnyitandó oldalra, hogy indexeli?”
        Passz, de ilyet csinál. Elég, ha valaki Google toolbaros böngészõvel megy be, vagy hasonló.

        „Az iptables minden este újrakonfigurálódik, ezt még régebben állítottam be, a php-tól függetlenül. A jelszó kérést majd megcsinálom, bár inkább ssl-el kéne, mint sima php-val, mert titkosítatlanul nem sokat ér.”
        De ér. Az egyszerû script kiddie pl felakad egy ilyennél. Ha sûrûn váltogatod, akkor teljesen OK. Ha meg keyloggert rak a gépre, akkor úgyis mindegy.

        Közben eszembe jutott valami. Nézd meg a $_SERVER-t, és a $_SERVER-t. Ez jó szokott lenni, kivéltel, ha router mögött vagy (tehát 192.168.X.X vagy 10.X.X.X az IP-d).

        Lehet hogy nagy hülyeségeket írok, de dupla erõs kávé tart ébren (értsd: 4 fõnek is durva adag kávé van 2 adagban), és kicsit már szétesnek a gondolataim…

        Hozzászólás: Kocsma topik #1949756
        xcut
        Felhasználó
          razoli wrote:
          Azt vajon hol tanítják a júzereknek, hogy ha nem megy a nyomtatás, akkor küldje el még x-szer? (jelen esetben x=34, amitõl természetesen fejreáll a nagyteljesítményû nyomtató).  <_< Ha a távirányítón megnyomsz egy gombot, és a TV/DVD/Videó/stb nem reagál, akkor miért kezded el ugyanazt a gombot egyre erõsebben és gyorsabban nyomkodni?
          Az ok szerintem ugyanaz.
          Hozzászólás: vicc #1923041
          xcut
          Felhasználó
            saynos wrote:
            Egy finomabb vicc, cime itdoga:
            http://web.t-online.hu/zoltai/itdoga.jpg

            Jol sikerult a sracnak. Latszik, hogy profi IT-s lesz. 😀

            Hozzászólás: Böngészõ statisztika #2052540
            xcut
            Felhasználó

              Nem feltétlen generál, de generálhat, mert úgy írták meg -direkt(?)-, hogy nem figyeltek a szabvány megtartására.

              xcut
              Felhasználó
                Maul wrote:
                Lighttpd, nem apache, azt meg pontosan nem tudom hogy mûködik ilyen szempontból és -szégyen gyalázat – nem is érdekel, semmi kedvem utánanézni. Szerintem így sem lehet látni azt a könyvtárat, és nem akarok egy hibás elérési file-al elkutyulni valamit hogy távolról se legyen elérhetõ… Esetleg ha valaki megtalálja, hogy lehet megkerülni ezt, az elmondhatja. 🙂
                Mondjuk amikor elõször apache-oltam, akkor eléggé hidegzuhany volt, de mikor elõször belõttem PHP-vel, akkor sikerélmény volt 1000-rel. Gentoo alatt ebuild-bõl egy hangyányit bonyolultabb, mint ha forrásból rakod fel. Mondjuk nem bántam meg azt az 1-2 estét, ami fejfájással telt, mert sokat tanultam belõle. Bár, te tudod…

                Konkrétan akkor van gáz a te megoldásod körül, ha pl indexeli egy keresõ… ilyet már gondolt egy minisztérium is, és azóta tudok hozzáférni párezer könyvelõ adataihoz, ha akarok. De volt aki így orvosi adatbázisokhoz fért hozzá.
                Mondjuk az nem ártana, ha a PHP fájlt úgy írnád meg, hogy kérjen egy jelszót, vagy ilyesmi… illetve ha dinamikus az IP, meg egyébként is mondjuk minden éjfélkor az iptables ezen sorait lehetne törölni…
                php (most éppen benne vagyok az ilyesmiben): $uj_iptables_conf=preg_replace(„#^(.*?)#generalt$#i”,””,$regi_iptables_conf);
                mondjuk ez nyers nagyon, de valami ilyesmit javaslok…

                xcut
                Felhasználó

                  amúgy ha könyvtárt akarsz védeni, akkor javaslom a .htaccess és a .htpasswd állományok alkalmazását…

                  xcut
                  Felhasználó

                    A rekurzív letöltés azt jelenti, hogy arról az oldalról kiindulva, ami a domain fõoldala (legyen az index.php, index.html vagy akármi más) letölt rekurzívan minden hivatkozást. Szóval ha nincs az alkönyvtárra hivatkozás, akkor nem éri el.

                    De ha nincsen robots.txt, ami elhajtja a robotokat, akkor mondjuk indexeli a google, és ügyensen keresve meg lehet találni.

                    Hozzászólás: vicc #1923032
                    xcut
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: LFS #2059205
                      xcut
                      Felhasználó

                        1. saját disztribúciót akartam készíteni, mert csomagkezelõt volt fejleszthetnékem
                        2. nem, mivel a glibc a `make test`-nél folyamatosan elhalt
                        3. nem
                        4. –
                        5. a csomagkezelõ, mint említettem…

                      10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 3,339