xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1949486
    xcut
    Felhasználó

      Jó, jó, én voltam a hülye.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1949480
      xcut
      Felhasználó

        Bazz, én vagyok a h*lye; elnézést akkor…

        Hozzászólás: Média lejátszó #2055722
        xcut
        Felhasználó

          zene: ha gép elõtt ülök, akkor amarok, ha nem akkor xmms, mert van hozzá bluetooth plugin, és mobillal lehet vezérelni
          film: xine, mert az mindent visz… néha mplayer, illetve, ha gyorsan akarok valamit megnézni, akkor is mplayer… a vlc valamiért anno gentoo alatt nem ment rendesen

          Hozzászólás: Olyan linuxot keresek, ami… #2055866
          xcut
          Felhasználó

            Gentoo, és a forrásokat szépen leszedegeted, majd bemásolod a distfiles könyvtárba, meg szépen hozol egy portage shanpshotot. Ha van egy haverodnak gentoo-ja a közelben, akkor jó. Ha nem, akkor meg összedobsz egy livecd-t unionfs-sel, hogy a portage fát és a distfiles könyvtárat mondjuk pendrive-ra mentse, vagy valahova a winyára, ahonnan kiírod majd dvdre.

            Hozzászólás: PHP #2024553
            xcut
            Felhasználó
              balev wrote:
              Nem akarok reklámot csinálni a cjb-nek (bár pont azt teszem), de szerintem a legtöbb lehetõség ott adott. Extrával anno nekem elég sok nyûgöm volt, uw-n és cjb-n is van regisztrációm, szóval azért látom a különbséget. Egy hátrány, hogy az ftp sebesség le van korlátozva, de pl. chmod, mail, mysql, stb. mind adottak.

              Az extrán valamikor nem olyan régen volt egy nagy mértékû felújítás, és azóta jók.

              Hozzászólás: Kocsma topik #1949478
              xcut
              Felhasználó
                kelemengabor wrote:
                Pl?
                Másrészt, ha egy akármilyen szervezet nézegeti, hogy hova mész, az max adatvédelmi szempontból lehet aggályos (btw van illetékes ombudsman, lehet hozzá menni panaszkodni, ha zavar, majd õ fog egy jót ejnyebejnyézni), de hol sérti a szólásszabadságot? Ne keverjük a szezont a fazonnal, kéremszépen.
                Az, hogy adott egy oldal, amin olyan tartalmak vannak, amik nem illenek a rendszer általi keretbe (konkrét példa, ahol egy olvasó hívta fel a figyelmet rá: http://blog.tomcatpolo.hu ), azt figyelik, hogy ki jár oda. Errõl készül egy statisztika, és ki tudja, hogy mikor tudják ezeket az adatokat felhasználni ellened. A szólásszabadságot ott sérti, hogy az adott oldalt megfigyelik.
                Hozzászólás: Kocsma topik #1949474
                xcut
                Felhasználó

                  Tényleg nincsen (hátha valakinek van winje mondjuk vmware-en, vagy ilyesmin), de a köv url-ek tartalmai szerintem hasznosak lehetnek az iptables szabályokba:
                  http://peerguardian.sourceforge.net/lists/ads.php
                  http://peerguardian.sourceforge.net/lists/gov.php
                  http://peerguardian.sourceforge.net/lists/p2p.php
                  http://peerguardian.sourceforge.net/lists/spy.php
                  Itt van pár cím, szerintem lehetne írni valami egyszerû feldolgozó scriptet, és frissítõt is; lehet megírom PHP-ben majd (ha újra lesz Gentoo-m, ami már nagyon hiányzik ^^), csak ahhoz tanulmányoznom kell majd az iptables-t. Linux alá ilyen gyak felesleges, mert az iptables ezt a feladatot is el tudja látni.

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1949472
                  xcut
                  Felhasználó

                    Ahogyan észrevettem az fn-en sok „pánikkeltõ” cikk van, és az it témákhoz nem a leghozzáértõbbek.

                    Tényleg, azt tudtátok, hogy a BSA bizonyos lapokra rááll, és logolja, ha felmész? A bizonyos lapok nem csak warezoldalak, vagy pornóoldalak, hanem olyan oldalak, amik, khmm… „rendbontóak”. Tehát gyakorlatilag van megfigyelés, és ez keményen sérti a szólásszabadságot. Ráadásul a BSA nem hatóság.

                    (Aki kételkedik: töltse le a peerguardian nevû progit (http://phoenixlabs.org/pg2/), majd uccu neki a netnek. Elég sok oldalra való felmenetelnél villan kéken a „BSA-Hungary” felirat)

                    Hozzászólás: PHP #2024546
                    xcut
                    Felhasználó

                      Ha van otthoni géped, de kis sávszéllel, akkor azzal csak a mail-t küldd el. Pl.:

                      Ezzel nyit egy új ablakot, ahova pl kiírhatja a script, hogy mail elküldve. Ha meg leáll az otthoni géped, akkor sincs gond, csak 1 funkció nem mûködik.

                      Hozzászólás: Terjesszük a Linuxot! #2001987
                      xcut
                      Felhasználó
                        VectoR wrote:
                        xcut wrote:
                        írok ki mindent, majd XP/FreeBSD/Gentoo/bP(ha VectoR válaszol a mailemre)

                        ?????? nem kaptam mailt, pontosabban egyet kaptam de ment is válasz rá az illetékestõl, vagy nem? nos, akkor kezdjük újra!

                        ment egy mail (xcut.darkangel@[email protected] címrõl; info@[email protected] címre), de arra még nem kapram választ…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 3,339