Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Jó, jó, én voltam a hülye.
Bazz, én vagyok a h*lye; elnézést akkor…
zene: ha gép elõtt ülök, akkor amarok, ha nem akkor xmms, mert van hozzá bluetooth plugin, és mobillal lehet vezérelni
film: xine, mert az mindent visz… néha mplayer, illetve, ha gyorsan akarok valamit megnézni, akkor is mplayer… a vlc valamiért anno gentoo alatt nem ment rendesenGentoo, és a forrásokat szépen leszedegeted, majd bemásolod a distfiles könyvtárba, meg szépen hozol egy portage shanpshotot. Ha van egy haverodnak gentoo-ja a közelben, akkor jó. Ha nem, akkor meg összedobsz egy livecd-t unionfs-sel, hogy a portage fát és a distfiles könyvtárat mondjuk pendrive-ra mentse, vagy valahova a winyára, ahonnan kiírod majd dvdre.
balev wrote:Nem akarok reklámot csinálni a cjb-nek (bár pont azt teszem), de szerintem a legtöbb lehetõség ott adott. Extrával anno nekem elég sok nyûgöm volt, uw-n és cjb-n is van regisztrációm, szóval azért látom a különbséget. Egy hátrány, hogy az ftp sebesség le van korlátozva, de pl. chmod, mail, mysql, stb. mind adottak.Az extrán valamikor nem olyan régen volt egy nagy mértékû felújítás, és azóta jók.
kelemengabor wrote:Pl?
Másrészt, ha egy akármilyen szervezet nézegeti, hogy hova mész, az max adatvédelmi szempontból lehet aggályos (btw van illetékes ombudsman, lehet hozzá menni panaszkodni, ha zavar, majd õ fog egy jót ejnyebejnyézni), de hol sérti a szólásszabadságot? Ne keverjük a szezont a fazonnal, kéremszépen.
Az, hogy adott egy oldal, amin olyan tartalmak vannak, amik nem illenek a rendszer általi keretbe (konkrét példa, ahol egy olvasó hívta fel a figyelmet rá: http://blog.tomcatpolo.hu ), azt figyelik, hogy ki jár oda. Errõl készül egy statisztika, és ki tudja, hogy mikor tudják ezeket az adatokat felhasználni ellened. A szólásszabadságot ott sérti, hogy az adott oldalt megfigyelik.Tényleg nincsen (hátha valakinek van winje mondjuk vmware-en, vagy ilyesmin), de a köv url-ek tartalmai szerintem hasznosak lehetnek az iptables szabályokba:
http://peerguardian.sourceforge.net/lists/ads.php
http://peerguardian.sourceforge.net/lists/gov.php
http://peerguardian.sourceforge.net/lists/p2p.php
http://peerguardian.sourceforge.net/lists/spy.php
Itt van pár cím, szerintem lehetne írni valami egyszerû feldolgozó scriptet, és frissítõt is; lehet megírom PHP-ben majd (ha újra lesz Gentoo-m, ami már nagyon hiányzik ^^), csak ahhoz tanulmányoznom kell majd az iptables-t. Linux alá ilyen gyak felesleges, mert az iptables ezt a feladatot is el tudja látni.Ahogyan észrevettem az fn-en sok „pánikkeltõ” cikk van, és az it témákhoz nem a leghozzáértõbbek.
Tényleg, azt tudtátok, hogy a BSA bizonyos lapokra rááll, és logolja, ha felmész? A bizonyos lapok nem csak warezoldalak, vagy pornóoldalak, hanem olyan oldalak, amik, khmm… „rendbontóak”. Tehát gyakorlatilag van megfigyelés, és ez keményen sérti a szólásszabadságot. Ráadásul a BSA nem hatóság.
(Aki kételkedik: töltse le a peerguardian nevû progit (http://phoenixlabs.org/pg2/), majd uccu neki a netnek. Elég sok oldalra való felmenetelnél villan kéken a „BSA-Hungary” felirat)
Ha van otthoni géped, de kis sávszéllel, akkor azzal csak a mail-t küldd el. Pl.:
Ezzel nyit egy új ablakot, ahova pl kiírhatja a script, hogy mail elküldve. Ha meg leáll az otthoni géped, akkor sincs gond, csak 1 funkció nem mûködik.
VectoR wrote:xcut wrote:írok ki mindent, majd XP/FreeBSD/Gentoo/bP(ha VectoR válaszol a mailemre)?????? nem kaptam mailt, pontosabban egyet kaptam de ment is válasz rá az illetékestõl, vagy nem? nos, akkor kezdjük újra!
ment egy mail (xcut.darkangel@[email protected] címrõl; info@[email protected] címre), de arra még nem kapram választ…
-
SzerzőBejegyzés